galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Wacho 

Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

Baloosh napisał/a:
Władca Pierścieni LCG:

Po pierwsze dziękuję za ostatnią falę DnŻ - jakość się poprawiła, pojawił się nowy cykl - oby tak dalej.

Z kronikarskiego obowiązku zestawiam nurtujące mnie kwestie:
1. Czy pracujecie nad kolejną falą DnŻ? zakładam, że skupiającą się na nowych materiałach... Czy możecie podzielić się orientacyjnymi datami? np. nowy DnŻ będzie w II połowie 2019...
2. Czy nowy DnŻ będzie zawierał:
-- Ruiny Belegostu?
-- Wizard's Quest?
-- cykl Haradrim?
-- cykl Ered Mithrin?
3. Wiem, że było ogłaszane, że Koszmarne Talie po polsku nie będą kontynuowane - czy możecie rozważyć dokończenie Koszmarnych Talii dla Sagi? Do tej pory ukazały się tylko do Czarnych Jeźdźców...

+1

reedmooley

VicThor napisał/a:
Twilight już płynie, to wiemy. Czy macie informację jak daleko od naszego kraju znajduje się kontenerowiec ? :) A może zdradzicie jego nazwę, by co bardziej niecierpliwi sami mogli sprawdzać :D

http://galakta.pl/opoznie...swit-nowej-ery/ taki psikus niestety:(

VicThor 

reedmooley napisał/a:
VicThor napisał/a:
Twilight już płynie, to wiemy. Czy macie informację jak daleko od naszego kraju znajduje się kontenerowiec ? :) A może zdradzicie jego nazwę, by co bardziej niecierpliwi sami mogli sprawdzać :D

http://galakta.pl/opoznie...swit-nowej-ery/ taki psikus niestety:(

Tak widziałem. Zamówiłem grę w przedsprzedaży rok temu (ponad rok, bo w listopadzie 2017). Nie mam szczęścia do gier Galakty :sad:

Michal
Galakta

Witajcie w grudniu!
Jeszcze jakiś czas temu gorąco liczyłem, że mój kolejny (w sensie ten dzisiejszy) post będzie pełen radości, ponieważ sagę „polska edycja Twilight Imperium” szczęśliwie dopchniemy do końca i wszyscy będziemy uginać się pod ciężarem polskich pudełek. Niestety, jak już doskonale wiecie, jednak tak się nie stanie i polska edycja Twilight Imperium nie dotrze do nas w tym roku. Nam samym brak słów, gdyż podobnie jak Wy, jesteśmy zasmuceni całą tą sytuacją – mamy jednak nadzieję, że to już ostatnie problemy i teraz już naprawdę będzie z górki.

Pora jednak odpowiedzieć na pozostałe pytania, które zadaliście w związku z naszymi grami!

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Niestety wygląda na to, że ten temat został stracony bezpowrotnie.
Aktualizacja forum jest jednym z celów, które chcielibyśmy zrealizować w przyszłym roku, dlatego sprawa powinna ulec poprawie. Będzie to także doskonała okazja, aby posprzątać w tej części naszej strony, gdyż przez kilkanaście lat istnienia firmy zrobił się tu mały bałagan.

Catan
Miasta i Rycerze powinni powrócić do sprzedaży w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Descent: Wędrówki w Mroku
- Aplikacja – Pamiętamy o niej, ale w tym momencie nie mogę napisać żadnych szczegółów.

Eldritch Horror
- Góry Szaleństwa – obecnie czekamy na informacje o dodruku międzynarodowym, bez którego nie ma możliwości dodrukowania wersji PL.

Posiadłość Szaleństwa
-Wyparte wspomnienia i Powracające koszmary – z tego co nam wiadomo, los zlokalizowanych wersji, jak i ewentualny dodruk wersji ANG, tych dodatków jest przesądzony – nie będzie ich w wersji PL ani żadnej innej. Jeśli jednak jakimś cudem coś się zmieni, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Związane z nimi materiały są dostępne w aplikacji od samego początku, gdyż odnosiły się do elementów z I edycji gry, których można było używać w połączeniu z zestawem konwertującym, który dostępny jest w zestawie podstawowym do II edycji gry.

- Za progiem – dodruk jest już dostępny w sprzedaży.

-Świątynia Świtu – w przyszłym tygodniu zaczniemy ją rozsyłać do sklepów, dzięki czemu część z Was powinna cieszyć się naprawdę koszmarnymi Świętami!

Star Wars: Rebelia
- Czekamy na informacje o ewentualnej możliwości dodruku dodatku Imperium u władzy. Patrząc na popularność tego tytułu zarówno w Polsce, jak i zagranicą, jest to raczej kwestia „kiedy?”, niż „czy?”. Będziemy informować.
Jeśli chodzi o dodruk poprawionych kart, to oczywiście pamiętamy o tym, ale na chwilę obecną nie mamy żadnych nowych informacji.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Dodatek Opowieści ze zniszczonego miasta ma premierę zaplanowaną na 12.12 (tradycyjnie premiery ustawimy na czwartek, ale woleliśmy nie ryzykować z „13-stką” ;) . Dlatego jest duża szansa, że znajdziecie go pod choinką (jeśli oczywiście byliście grzeczni).

DRUK NA ŻĄDANIE
W związku z tym, że szczęśliwie dotarł do nas (prawie) cały poprzedni Druk na Żądanie (niestety brakowało w nim kilku zestawów kart do Descenta, ponieważ przybyły one do nas niekompletne, ale tę kwestię powinniśmy załatwić w ciągu najbliższych dwóch tygodni) możemy powiedzieć, że powoli zaczynamy planowanie kolejnej fali.

Co w niej się znajdzie? To jeszcze ogłosimy, ale na pewno będziemy chcieli zawrzeć z niej co nieco do Władcy Pierścieni LCG, może Horroru w Arkham LCG. Dodatki do Descenta też chcielibyśmy uwzględnić.
Kiedy? Same zamówienia chcielibyśmy zbierać w I kwartale 2019, a ich realizacja nastąpi pewnie w II lub III kwartale 2019. Popularność Print on Demand (i liczba tytułów dostępnych w ramach tej oferty, która jest już bardzo duża) a co za tym idzie wielkość produkcji tego typu, sprawiła, że FFG potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na produkcję, niż było to wymagane w poprzednich latach. Jednak jak sami widzicie, w parze z tym poszła znaczna poprawa jakości tych dodatków!

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów
Linia ta jest z naszej perspektywy zamkniętą serią. Wszystkie tytuły są dostępne do wyczerpania nakładów, a kolejne pozycje z tej serii nie będą przez nas wydawane.

Władca Pierścieni
W najbliższym czasie nie planujemy dodruków pozycji z serii, których nakład się wyczerpał. W zdecydowanej większości wynika to z faktu, że na razie nie jest planowany ich dodruk międzynarodowy.

INNE
Jak już wielokrotnie w tym roku wspominałem, nie możemy udzielać odpowiedzi w odniesieniu do gier, dla których nie mamy podpisanych kontraktów, przez co część z Waszych pytań musi pozostać bez odpowiedzi.

W związku z niektórymi pojawiającymi się pytaniami mogę jednak przekazać, ze obecnie nie planujemy przygotowywania polskiej wersji żadnej gry RPG.

To już wszystko na dziś. Z racji tego, że już w tym roku raczej nie będziemy mieli okazji pisać razem, w imieniu całego naszego zespołu chciałem życzyć Wam Zdrowych, Spokojnych, a zarazem przepełnionych Koszmarem i Fantastycznymi przygodami Świąt. Udanego (rozegranego Sylwestra) i samych pomyślności w 2019 roku!

sqb1978 
sQb

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018   

Dzięki za info i dostarczenie DnŻ. Naprawdę fajnie to wygląda. Trzymam kciuki za szybkie ogarnięcie TI4 i również Wesołych!

sonofthewild 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2018   

1. Liczmy że dla WP LCG wypuścicie zaległe scenariusze GenConowe/Fellowshipowe, tzn:

- Ruins of Belegost
- The Wizard's Quest

2. Przydały by się również dodruki saga boxów (szczególnie Czarni Jeźdźcy i Hobbity) - przecież dodruki międzynarodowe np. Black Riders już były w 2018, i to nie tak dawno temu ...
https://www.fantasyflight...he-black-riders

3. Osobnym wątkiem jest nadrobienie zaległości w serii DnŻ - scenariuszy dwóch zaległych cyklów: Haradrim i Ścigacz Snów

Chrostek84 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2018   

sonofthewild napisał/a:

3. Osobnym wątkiem jest nadrobienie zaległości w serii DnŻ - scenariuszy dwóch zaległych cyklów: Haradrim i Ścigacz Snów

Przecież cały cykl Ścigacz Snów był dostępny w ostatniej fali druku na żądanie.

Zack

Wysłany: Czw 06 Gru, 2018   

sonofthewild napisał/a:
2. Przydały by się również dodruki saga boxów (szczególnie Czarni Jeźdźcy i Hobbity) - przecież dodruki międzynarodowe np. Black Riders już były w 2018, i to nie tak dawno temu ...
https://www.fantasyflight...he-black-riders

Faktem jest, że był dodruk Black Riders był w 2018 jakoś na wiosnę - ale był jakoś bardzo ograniczony ilościowo. Na rynku USA Black Riders też już jest OOP i również brakuje całego cyklu Dwarrowdelf i większości dużych dodatków (zarówno Saga jak i Deluxe). Tak więc coś jest na rzeczy, bo nie tylko Galakta ale FFG zwleka z dodrukiem.

Ludzie na BGG też bardzo domagają się dodruku dodatków, a na stronie FFG wiszą na statusie "Awaiting Reprint" już około roku. Może FFG czeka z dodrukiem na premierę cyfrowej karcianki na Steam. Wtedy musimy liczyć, że Galakta dołączy do dodruku i będziemy mieli piękne uzupełnienia na półkach :)

YoYo

Wysłany: Sob 08 Gru, 2018   

Co z kolejnymi tlumaczeniami w aplikacji do Descenta? Panowie to juz rok!
Zaczyna to mega slabo wygladac. FFG wlasnie wydalo nowa darmowa kampanie w Road to Legend ( https://www.fantasyflight...mbers-of-dread/ ), a tutaj nawet nie ma przetlumaczonej tej darmowej na PL z Cieni Nerekhall :oops: Jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego...

zuraw

Wysłany: Pią 14 Gru, 2018   

Droga Galakto :smile:

Jak wyglądają prace nad dodrukiem Wojna o Pierścień? czy przewidywane są jakieś zmiany? czy są już jakieś wieści o terminie?

Pozdrawiam

Shaydar

Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

Czy w związku z faktem, że FF zamieściło informację o dodruku Recurring Nightmares, pojawi się jednak spolszczenie? Dziś sprawdzałam i wrzucili dodatek do upcoming https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/ z dopiskiem "Awaiting Reprint".

Naro 

Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

Shaydar napisał/a:
Czy w związku z faktem, że FF zamieściło informację o dodruku Recurring Nightmares, pojawi się jednak spolszczenie? Dziś sprawdzałam i wrzucili dodatek do upcoming https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/ z dopiskiem "Awaiting Reprint".

ta informacja pojawiła się w połowie sierpnia.

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
-Wyparte wspomnienia i Powracające koszmary – z tego co nam wiadomo, los zlokalizowanych wersji, jak i ewentualny dodruk wersji ANG, tych dodatków jest przesądzony – nie będzie ich w wersji PL ani żadnej innej. Jeśli jednak jakimś cudem coś się zmieni, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Obecne stanowisko :cry: :cry:

2. Będzie dodruk gier z serii EXIT, bo nie wszystkie są obecnie dostępne?
"Golda i złota."
Ostatnio zmieniony przez Naro Czw 03 Sty, 2019, w całości zmieniany 1 raz  

verminaard2

Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Witam.
Jest jakaś szansa na wydanie dodatku do Kosmicznych Spotkań: Cosmic Incursion?

z2a4k

Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Kiedy będzie można zamówić w przedsprzedaży dodatek do gry o tron matka smoków? Trochę głupio kupować matę jak jeszcze nie ma możliwości kupna dodatku.

maxior144 

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Witam,
Jestem tu nowy i pewnie nie ogarniam.
Mianowicie nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat Star Wars LCG, a w sklepach do kupienia podstawki raczej już nie ma. Moje pytanie to: będzie dodruk czy może współpraca zakończona?

Odpowiedz do tematu