galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy PBF
Autor Wiadomość
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2018   

Może i tutaj lanie ale potem jak usiądę do pierwszej partii ze znajomymi to będę w całkowicie odwrotnej sytuacji :)
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2018   

Baldur napisał/a:
Horn i Ril chętni na partyjkę Uczty?

Tak.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2018   

Czyli nawet udało się zebrać, ok to prześledzę sobie wasze poprzednie rozgrywki w ten dodatek może mi trochę pomogą, chociaż to wszystko raczej uwarunkowane jest tym jakie cele kto wylosuje.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2018   

To potrzebujemy juz tylko MG
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2018   

lukipeki napisał/a:
Ja Wam mogę poprowadzić
Szopik ostatnio jakoś mniej jest chętny :wink:
Ale zaczynamy w Nowym Roku

No już mamy :-)
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2019   

Nie zauważyłem xD. No to czekamy na start :)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

Cytat:
Szopik ostatnio jakoś mniej jest chętny

Fakt, do gry już trochę brak takiego zapału jak kiedyś. Ale może nowy rok to i nowe chęci będą :mrgreen:
Cytat:

To potrzebujemy juz tylko MG

To skoro luki się zgłosił to chyba na razie mnie nie potrzebujecie? A w razie czego to piszcie, do prowadzenia nie trzeba tyle myśleć wiec nie ma problemu :wink:
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2019   

I jak tam? jest szansa że może już na weekend zaczniemy ?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2019   

wczoraj rano założyłem temat
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019   

Cały czas prowadzę rekrutację na nową partię w 3 ED.

Póki co mamy błogosławieńśtwo naszego szanownego MG - Rila, aby próbować zebrać ekipę.

Na obecny moment mamy:

1. Horn-Varelius
2. lukipeki
3. Baldur
4. Koper
5. Wahający się gracz - ale jest szansa zapełnienia tego slota.
6. ?
7. ??

Do optymalnej rozgrywki brakuje jeszcze 2 osób :D :lol: EDIT: To już niewiele :cool:

Ale się nie poddajemy, może któraś z nowych osób będzie zainteresowana albo starzy wyjadacze jednak się skuszą?
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Potrzeba jeszcze jednego gracza i będziemy mieć komplet!! :)
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Proponuję też zrobić jakąś modyfikację co do zaopatrzenia, bo to jest kula u nogi tej wersji
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

lukipeki napisał/a:
Proponuję też zrobić jakąś modyfikację co do zaopatrzenia, bo to jest kula u nogi tej wersji

Sam o tym myślałem. Chciałbym zobaczyć epickie armie na tej mapie zwłaszcza że można jednym marszem atakować kilka pól. Trochę głupio robić modyfikacje skoro nawet nie zagraliśmy jednej partii na prawidłowych zasadach ale co tam :-P .

Co powiecie na to by pola nie mające beczek dawały pół (albo 1/3 ?) beczki. Oczywiście limit zaopatrzenia byłby liczony tylko z pełnych nie z ułamków. Nie wiem czy te dodatkowe częściowe beczki powinny dawać wszystkie pola (wtedy pewnie 1/3) czy tylko te puste (bez koronki/zamku).
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2019   

Nie likwiduje to nierówności, wynikających z podwójnych marszów i odmiennego liczenia jednostek do zaopatrzenia

Dalej najwięcej potencjalnego zaopatrzenia miałby Lannister. W dodatku, on jako jedyny ze wszystkich rodów, w praktyce może skutecznie grać bez żadnej floty. Co więcej, podwójne marsze mogą mu niekiedy zapewnić większy zasięg niż flota.
Trzeba jakoś tak to zmienić,żeby zlikwidować pole position Lannistera.
Kiedyś tutaj padł pomysł dodatkowej beczki za posiadanie stolicy; wg mnie jest spoko.

I druga sprawa, statki nie mogą się liczyć do zaopatrzenia jak jednostki lądowe. Przy tych wszystkich dyzenteriach/braku handlu, rody które potrzebują statków żeby w ogóle dotrzeć do zamków( Bara, Arryn,Stark,Tyrell w sumie też, Greya nie liczę bo jemu statki się nie wliczają), dochodzi do absurdalnych sytuacji,że gracz ma więcej lub równo statków niż jednostek lądowych.

Nie wiem, czy liczyć to przez 2(2 statki=1 do zapoatrzenia), czy dopiero od drugiego statku na 1 terenie, ale trzeba coś z tym zmienić.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

Może załóżmy oddzielny temat do tej dyskusji?

Ja osobiście nie wiem czemu tak nalegacie na te zmiany, zważywszy, że nigdy nie zagraliśmy na pełnowymiarowych zasadach. A to, że jeden ród (Lannisterowie) ma przewagę na początku, jeszcze nie determinuje, że gra nie jest wyważona, tylko skłania do obrania stosownej taktyki przez inne rody. w podstawce i dodatkach też z równowaga różnie bywa.

Pomysł z wyłączeniem statków z limitów zaopatrzenia - całkowicie zniweluje zdolność specjalną Greya, który jak patrzę ma chyba jedną z gorszych opcji jeżeli chodzi o dostęp do beczek.

Wydaje mi się, że jest jeszcze wiele potencjału, którego nie wykorzystaliśmy w standardowych opcjach - np. pożyczki i dostawy, więc ja bym był za zagraniem w "czystą" wersję, bez zbędnych modyfikacji i dopiero kolejną (trzecią) partię pomyślał nad wprowadzeniem urozmaiceń ;) Ponadto, może tak to jest zaprojektowane, że ilość beczek i potencjalnie wielkie armie mają rozpalać wyobraźnie, a rzeczywistość weryfikować sytuację.

Na początku tej partii chyba każdy z graczy podszedł z lekkością do żywotności jednostek i ich tracenia - bo przecież zarabia się kasę co turę i co turę można musztrować, więc kto by się przejmował stratami. I teraz sytuacja jest jaka jest - wjechało kilka zdarzeń nieprzyjemnych, każdy biedny i z lichą armią.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 13