galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Sty, 2019   

Karta mówi "zamień", nie "rozbij na 2 jednostki".
1 do 1.
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

pierwsza gra i już wątpliwości:
(gra na 4 graczy)
1. licytacje: 1 gracz wydał 2 żetony podczas licytacji, reszta graczy 0, wiadomo, że 1 gracz zajmuje pozycje pierwszą ale co z resztą graczy? kto idzie na 2,3 i 4 miejsce?
2. żetony wsparcia: gracz 1 ma zajęte obszary: a(statek) i b(piechur) chce maszerować z b na c (gdzie stacjonuje rycerz wroga). Czy żeton wsparcia położony na obszarze b wspiera piechura podczas marszu na obszar C ? Dodam, że obszar a graniczy z b. natomiast a nie graniczy z c.
3. Specjalny Żeton korony - wybieram mobilizacje. czy mobilizacja działa tylko na obszarze na którym był położony Specjalny żeton korony?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

Szpak19 napisał/a:
pierwsza gra i już wątpliwości:
(gra na 4 graczy)
1. licytacje: 1 gracz wydał 2 żetony podczas licytacji, reszta graczy 0, wiadomo, że 1 gracz zajmuje pozycje pierwszą ale co z resztą graczy? kto idzie na 2,3 i 4 miejsce?
2. żetony wsparcia: gracz 1 ma zajęte obszary: a(statek) i b(piechur) chce maszerować z b na c (gdzie stacjonuje rycerz wroga). Czy żeton wsparcia położony na obszarze b wspiera piechura podczas marszu na obszar C ? Dodam, że obszar a graniczy z b. natomiast a nie graniczy z c.
3. Specjalny Żeton korony - wybieram mobilizacje. czy mobilizacja działa tylko na obszarze na którym był położony Specjalny żeton korony?


ad 1. resztę miejsc ustawia dotychczasowy król (jesli licytacja tronu to ten który miał tron przed licytacją, kruka i ostrza decyduje nowy król
ad. 2 jeżeli na b jest wsparcie to jak maszeruje? :roll: aby wykonać marsz trzeba dać rozkaz z toporem... Wspierają tylko regiony graniczne z terenem walki. Nie można wspierać okrętów z lądu
ad. 3 mobilizujesz w zamku lub twierdzy gdzie był rozkaz albo/i przylegającym terenie morskim. Do rozkazu umocnienia władzy z * odnoszą się zasady mobilizacji zawarte w instrukcji
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

2 pytanie:
pomyliłem się, chodziło mi o to, że żeton wspierania jest na obszarze a czyli statek.
bo jesli dobrze rozumiem to wspieranie pomoglo by mi tylko gdyby wróg maszerował na mnie z c na b ???
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

Na pewno statek z a może wspierać ląd na b, skoro są po sąsiedzku.
Wspierać można dowolny sąsiedni obszar, za wyjątkiem wspierania wody z lądu. Liczy się, w którym obszarze toczy się walka, ie z którego obszaru wyszły atakujące jednostki.
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

Germanus napisał/a:
Szpak19 napisał/a:
pierwsza gra i już wątpliwości:
(gra na 4 graczy)

3. Specjalny Żeton korony - wybieram mobilizacje. czy mobilizacja działa tylko na obszarze na którym był położony Specjalny żeton korony?


ad. 3 mobilizujesz w zamku lub twierdzy gdzie był rozkaz albo/i przylegającym terenie morskim. Do rozkazu umocnienia władzy z * odnoszą się zasady mobilizacji zawarte w instrukcji


Co jeśli umieszczę żeton korony* na obszarze gdzie nie ma twierdzy lub zamku? nie mogę wówczas mobilizować się?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

No nie możesz, bo pozwala tylko na danym obszarze na normalnych zasadach mobilizacji.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

korona* na terenie bez zabudowań działa jak zwykła korona
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

oki dzieki. na razie wszystko jasne :)
 
     
Lukexx
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2019   

statki można rekrutować tylko morze które sąsiaduje z portem czy na każdy obszar morski sąsiadujący z terenem, który posiada port?

Pytam, gdyż zawsze grałem tak, że można rekrutować statki tylko na obszar morski sąsiadujący z portem jednak grając online zauważyłem że gracz który panuje np. nad Winterfell rekerutował statki na "The Sivering Sea" mimo że port znajduje się na "Bay of Ice"
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2019   

Port w ogóle nie jest potrzebny do rekrutowania statków. Wystarczy że zamek lub twierdza mają przyległe morze i już można tam rekrutować statki, dotyczy to każdego przyległego morza. Z Końca Burzy na ten przykład można rekrutować na 3 różne morza o ile oczywiście są one puste
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Maj, 2019   

Nie wiem czemu, ale częsty błąd.
Na poparcie z instrukcji:
Cytat:
Jednostki Statków, podobnie jak pozostałe jednostki, są werbowane przez obszar zawierający Zamek lub Twierdzę. W przeciwieństwie do innych rodzajów jednostek, jednostki Statków można umieszczać jedynie w porcie połączonym z obszarem mobilizacji albo na sąsiednim obszarze morskim

Cytat:
Jeśli obszar Zamku lub Twierdzy nie ma portu lub dostępu do odpowiedniego sąsiedniego obszaru morskiego, nie można tam mobilizować jednostek Statków.

Jak widać wyraźnie, porty to tylko jedna z opcji i nic więcej.
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

Mam pytanie o rozpatrywanie rozkazu pożyczki. Następuję on w tej samej fazie co pozostałe rozkazy UW, tylko czy kolejność jest dowolna i to gracz decyduje czy rozpatrujemy go przed lub po pobraniu żetonów władzy i ewentualnej mobilizacji ?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

Przy użyciu tych rozkazów, w niektórych sytuacjach, tak na prawdę całą fazę trzeba rozpatrywać rozkaz po rozkazie, gdzie każdy po kolei rozpatruje jeden wybrany prze siebie rozkaz.
W praktyce pożyczkę chcesz brać jak najszybciej, ale czasem najpierw musisz zebrać żetony i dopiero potem, jeśli jeszcze coś zostało, brać pożyczkę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13