galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
markes

Wysłany: Sro 05 Cze, 2019   

jeszcze dodam, że rozumiem że nie wszyscy kupią wszystko, ale jak ktoś zacznie i mu się spodoba to będzie chciał kupić ostatnie dodatki ? czy te pierwsze ? odpowiedź znana, a jak nie kupi pierwszych nie kupi pozostałych - logiczne, logiczne że więcej zejdzie pierwszych dodatków niż tych ostatnich, więc decyzja o braku dodruku wiadomo czego no jest dziwna, lekko nazywając

Yuri

D.W. napisał/a:
...
Elder Sign

Omens of the Pharaoh – w chwili obecnej nie jest planowany.

...

Zastanawia mnie, że masa ludzi tutaj o to dopytuje, a Wam sie nie opłacało wydać... No nic to Wasza decyzja, ale chyba jednak niezbyt trafiona. PORTAL dla 150os. robi dodruk brakujacych grzechów do The Others, gdzie to bardziej kosztochłonna pozycja ze wzgl na figurki itd, a nie parę kartoników jak w "Omensach...". Tutaj na samym chyba Forum zebrałoby się te 150os chetnych na tą grę.

Co do WP LCG, to szczrze ? Na Waszym miejscu albo sprzedałbym wszystko teraz, ale pogodził się z tym, że resztę będę miał po angielsku. Sam kolekcjonuję AH LCG i powiem szczerze, że gdy porzucą tą linię to tak własnie zrobię. Bo po tym co tu widzę to kiedyś porzucą, nie ma się co czarować.

bleble630

Yuri napisał/a:
D.W. napisał/a:
...
Elder Sign

Omens of the Pharaoh – w chwili obecnej nie jest planowany.

...

Zastanawia mnie, że masa ludzi tutaj o to dopytuje, a Wam sie nie opłacało wydać... No nic to Wasza decyzja, ale chyba jednak niezbyt trafiona. PORTAL dla 150os. robi dodruk brakujacych grzechów do The Others, gdzie to bardziej kosztochłonna pozycja ze wzgl na figurki itd, a nie parę kartoników jak w "Omensach...". Tutaj na samym chyba Forum zebrałoby się te 150os chetnych na tą grę.

Co do WP LCG, to szczrze ? Na Waszym miejscu albo sprzedałbym wszystko teraz, ale pogodził się z tym, że resztę będę miał po angielsku. Sam kolekcjonuję AH LCG i powiem szczerze, że gdy porzucą tą linię to tak własnie zrobię. Bo po tym co tu widzę to kiedyś porzucą, nie ma się co czarować.

PORTAL już dawno przegonił Galaktę pod każdym względem, Galakta to nic innego jak zwykły tłumacz FFG, jak dla mnie to mało ambitna funkcja jak na wydawnictwo.

bellatrix850 

Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

Żeby chociaż była tym tłumaczem, ale wychodzą erraty, ale co z tego. Nikomu się nie chce, a potem żal, bo się czegoś 50 pudełek sprzedało.

Morsereg

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019   

Wacho napisał/a:
WP LCG - serio? Już to kiedyś przerabialiśmy... nie wydacie najnowszego dużego dodatku ? szkoda, że "nagle" macie starych klientów w du..e... - o młodych nie wspomnę (patrz Czarni Jeźdźcy).
Trudno, trzeba będzie zejść do podziemia... całe szczęście, że najnowszą grę z tego uniwersum wydaje konkurencja...

podoba mi sie taka postawa.
co z tego, ze firma bedzie stratna. ma wydac i juz... bo ja tak chce.

galakta i tak jest lepsza niz sporo innych firm na rynku polskim. wydaje nawet jesli nie ma zadnych zyskow (o czym pare raze juz mowili). inne firmy, w momencie kiedy excel jest na czerwono, po prostu zaprzestaje wydawania tytulow.

tak, nie podoba mi sie, ze nie ma zlokalizowanej "omens of pharaoh" mimo, ze cala reszte mam po polsku. jednak potrafie postawiec sie w sytuacji z drugiej strony, i wiem czemu zostala podjeta taka decyzja a nie inna. po prostu nie kupie tego dodatku.

ludzie, przestancie miec taka roszczeniowa postawe. galakta to firma i chyba nie ma nic dziwnego w tym, ze chce zarobic. jesli dany tytul nie przynosi zyskow to jest zamykany.

ps. juz od jakiegos czasu galakta nie jest tlumaczem FFG.

Wacho 

Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Morsereg - nie wiem czy znasz do końca ten temat - Galakta zapewniała o druku (w normalnym trybie) dużych dodatków do WP LCG.. było to powiedzmy na początku "zamieszania" z tą serią - kiedy był jeszcze czas na: zmianę wersji językowej lub rezygnację jeśli się komuś to nie podoba. Teraz mamy taką sytuację, że ci co pozostali w wersji PL - mają kłopot...

Byłem wtedy pierwszym, który chwalił Galaktę za podejście - patrz DNŻ.

Nie chodzi tu o tabelki i wyniki finansowe Galakty a o podejście do tych, których sami zatrzymali przy wersji PL.

Co do wydania dodatków z Sagi - to serio, jest to chyba największy kwas z jakim boryka się ta seria - Saga jest ze sobą ściśle powiązana (6 dużych dodatków) i wprowadza nowy tryb kampanii... bez pierwszych części nie wyciągniesz z produktu 100%... biorąc pod uwagę inne Wydawnictwa i sposób w jaki rozwiązują takie problemy nie wierzę, że nic się nie da/dało zrobić...

Po "akcjach" z LCG - jakie nam zafundowała Galakta (mam nadzieję, że Arkham ze względu na ilość fanów się obroni - też kupuję wersję PL) produkt w tym trybie wydawniczym nie będzie przyciągał większej ilości nowych graczy ze względu na "zagrożenie rentownością".

To tyle: ma wydać i już - bo... sama obiecywała, że to zrobi..

dewodaa

Wysłany: Pon 10 Cze, 2019   

Jak czytam o takich żalach **py to mi ręce opadają. Ja nie wiem co wy macie w głowie, ale chyba nikt matmy podstawowej tutaj nie zdał. NORMALNE jest że jeśli nie wydajesz LCG po angielsku (ZASIĘG gry) to prędzej czy później musisz go zamknąć bo każdy kolejny dodatek sprzedaje się trochę gorzej. Galakta mogła mieć w planach dodruki bo, np. liczyła na pobudzenie sprzedaży przez nowe kanały dystrybucji ale nic z tego nie wyszło (przykład wyssany z palca, nie wiem jak było naprawdę).
Najgorsze jest, że przez takich anonimowych forumowych pieniaczy porządni ludzie tracą reputację.
A skoro ktoś powołał się na Portal... Po pierwsze: zbiera drogie preordery dla 150 os, nie wydaje w ciemno, właśnie ze względu na aspekt ekonomiczny,
po drugie... PORTAL przez takich jak wY prawie splajtował!

Wacho napisał/a:
Morsereg - nie wiem czy znasz do końca ten temat - Galakta zapewniała o druku (w normalnym trybie) dużych dodatków do WP LCG.. było to powiedzmy na początku "zamieszania" z tą serią - kiedy był jeszcze czas na: zmianę wersji językowej lub rezygnację jeśli się komuś to nie podoba. Teraz mamy taką sytuację, że ci co pozostali w wersji PL - mają kłopot...

Byłem wtedy pierwszym, który chwalił Galaktę za podejście - patrz DNŻ.

Nie chodzi tu o tabelki i wyniki finansowe Galakty a o podejście do tych, których sami zatrzymali przy wersji PL.

Co do wydania dodatków z Sagi - to serio, jest to chyba największy kwas z jakim boryka się ta seria - Saga jest ze sobą ściśle powiązana (6 dużych dodatków) i wprowadza nowy tryb kampanii... bez pierwszych części nie wyciągniesz z produktu 100%... biorąc pod uwagę inne Wydawnictwa i sposób w jaki rozwiązują takie problemy nie wierzę, że nic się nie da/dało zrobić...

Po "akcjach" z LCG - jakie nam zafundowała Galakta (mam nadzieję, że Arkham ze względu na ilość fanów się obroni - też kupuję wersję PL) produkt w tym trybie wydawniczym nie będzie przyciągał większej ilości nowych graczy ze względu na "zagrożenie rentownością".

To tyle: ma wydać i już - bo... sama obiecywała, że to zrobi..

Tuminure

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019   

Morsereg napisał/a:
podoba mi sie taka postawa.
co z tego, ze firma bedzie stratna. ma wydac i juz... bo ja tak chce.
Chcesz mi powiedzieć, że za wyniki finansowe sprzedaży odpowiedzialny jest... klient?

Odpowiednia reklama gry przez cały jej żywot (czyli nie teraz, gdy jest już za późno) spowodowałaby, że dodatki by się sprzedawały. Jeżeli ktoś bierze grę, olewa ją i liczy, że dodatki będą się sprzedawały dobrych kilka lat po premierze gry, to nic dziwnego, że doprowadza do takiej sytuacji w której wydanie kolejnego dodatku spowoduje straty.

Sęk w tym, że serię mógł wydawać ktoś inny. Ktoś, kto zadbałby o tytuł i zadbałby o to, by wszystkie dodatki sie pojawiły (i przynosiły zysk).

Yuri

Wysłany: Sro 12 Cze, 2019   

dewodaa napisał/a:
...A skoro ktoś powołał się na Portal... Po pierwsze: zbiera drogie preordery dla 150 os, nie wydaje w ciemno, właśnie ze względu na aspekt ekonomiczny,
po drugie... PORTAL przez takich jak wY prawie splajtował!...

A ja się powołałem. A kto komukolwiek zabrania zebrać wcześniej chętnych poprzez taką właśnie formę? Powiem Ci szczerze, że nie mam nic wspólnego z The Others, ale te dwa dodatki zamówiłem WŁAŚNIE przez ich podejście do klienta. Nie wiem ,niech leżą, jeść nie wołają, ale w dzisiejszych czasach takie postępowanie zwyczajnie trzeba wspierać. Kuknij teraz na ilość ludzi którzy tutaj nawet proszą o "Omens of the Pharaohs"... nie zebrałoby się 150os. ? A kto - raz jeszcze spytam - zabrania komukolwiek w ten sposób zebrać preordery na grę zawierającą zero plastiku i kartoniki defacto ? Innym się opłaca, a nam nie ?

PORTAL przeze mnie splajtował niemal ? Kpisz Waść czy o drogę pytasz? A czemuż niby, bo nie rozumiem... Całkiem sporo PLN tam zostawiłem, więc powątpiewam z lekka w słuszność Twej tezy.

markes

Yuri dobrze prawi, niech zrobią takie zapisy i tyle, i tak czekamy na kolejne dodatki coraz dłużej, a może i się nie doczekamy, a niech takie zapisy będą pól roku nawet, byłoby wiadomo ile jest chętnych, a patrząc jak się ma widmo braku nowego dużego dodatku przed sobą to wydanie nawet 150 zeta to by jakoś przeszło :) , a zobaczmy po ile chodzą hobbity i pierwsze dodatki z sagi z drugiej ręki, ponad 200 i ktoś to jednak kupuje, a tych co się pozbywają mało, a ilu by było chętnych w "normalnej cenie" ? pewnie więcej, więc podać ceny, zrobić zapisy i może dobijemy do liczby takiej co da się zamówić kolejne małe i większe braki, chocby za rok, dwa, ale bylaby nadzieja....

alpha70 

No też tego nie rozumiem. Taki Portal może uzbierać 150 zamówień (w odpowiednio większej cenie) i wyda grę z figurkami, to czemu Galakta nie może zrobić podobnie z grami bez figurek? Nie wydaje mi się żeby "The Others" było bardziej znanym tytułem niż np. "Władca pierścieni", ale może się mylę?

Trzeba to jednak zrobić z głową, bo jeżeli Galakta ogłosi jutro, że zbiera chętnych i da na to np. 1 miesiąc, i nie rozgłosi tego odpowiednio, to może być lipa. Lepszym wyjściem byłoby dać czas.... nie wiem... 3-6 miesięcy, i czekać cierpliwie, po tym czasie dać np. 1 miesiąc na wpłatę na taką przedsprzedaż. I wtedy okaże się czy są chętni. Portal 2 miesiące czekał na tych 150 chętnych, i się znaleźli. Podobno uzbieranie 150 chętnych pozwoli na dalsze druki braków z tamtej gry. Nie znam tamtej gry (The Others), ale cieszy fakt, że takie akcje są organizowane dla chętnych, i ludzie mogą zebrać pełną kolekcję swojej gry. Tutaj też by się przydało robić takie zbiórki, tylko z odpowiednim rozgłosem na takie okazje, i z odpowiednim rozciągnięciem tego w czasie :)

Czy Galakta mogłaby się ustosunkować do tej akcji Portalu? Czy dacie radę zrobić podobnie u siebie z grami, na które wiele osób czeka, albo musi kupować je używane w kosmicznych cenach? To "musi" to oczywiście ruletka, bo mało osób sprzedaje np. "Czarnych jeźdźców" czy "Hobbita", więc ....

Galakto? :wink:

Zorand

Wysłany: Sro 12 Cze, 2019   Posiadłość Szaleństwa 2 ed.

Dzień dobry, chciałbym zgłosić błąd z wyświetlaniem kafelków w aplikacji do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. Otóż gdy posiadamy dodatek Przerażające Podróże pojawiają się nowe opcje rozstawienia kafelków w pierwszym scenariuszu z podstawki (nie wiem jak jest w pozostałych). W każdym razie pomimo ustawienia języka polskiego kafelki z dodatku pojawiają się z angielskim opisem czynności jakie należy wykonać w lokacji przy rozstawieniu (nie sprawdzałem jak jest przy wykonywaniu samych akcji przeszukiwania etc.). Pozdrawiam

Gwalch 
Gwalch

To ja dalej będę marudzić... ;) Może jakaś petycja w sprawie ZSB: "Omens of the Pharaoh"? Zobaczmy, ile osób faktycznie jest chętnych. Najfajniej, jakby coś takiego wyszło od samej Galakty, albo żeby choć było wiadomo, ile osób musi się zebrać, żeby druk ruszył?

Wacho 

dewodaa chyba coś Ci się pomyliło - podajesz przykłady wyssane z palca i zakładasz z góry, że wydawanie serii LCG jest skazane na zamknięcie ze względu na spadającą sprzedaż...
Po pierwsze jak pisali poprzednicy marketing dla tej gry był praktycznie znikomy - jedyne aktywności dotyczyły ludzi, którzy pokochali ten tytuł i sami organizowali rozmaite akcje mające grę promować "ciągnąc Galaktę za uszy".
Po drugie - nie mówimy tu o tytule zamykanym przez FFG jak np Warhammer Inwazja a o braku kontynuacji polskiego wydawcy... i zmianie zasad w trakcie gry.. Galakta deklarowała wydawanie tych dodatków- zatrzymała ludzi przy wersji PL a po czasie się z tego wycofuje...

Mam też prośbę o ograniczenie "osobistych wycieczek" i "chamskich gadek" - to, że ktoś zabiera zdanie w temacie i ma inny pogląd na sprawę niż Wydawnictwo nie oznacza nic złego - trzymaj fason... i bądź jak deklarujesz "porządnym ludziem".

Ps. Szkołę podstawową skończyłem jakieś 30 lat temu z czerwonym paskiem :-)

Gog

Wacho napisał/a:
dewodaa chyba coś Ci się pomyliło - podajesz przykłady wyssane z palca i zakładasz z góry, że wydawanie serii LCG jest skazane na zamknięcie ze względu na spadającą sprzedaż...
Po pierwsze jak pisali poprzednicy marketing dla tej gry był praktycznie znikomy - jedyne aktywności dotyczyły ludzi, którzy pokochali ten tytuł i sami organizowali rozmaite akcje mające grę promować "ciągnąc Galaktę za uszy".
Po drugie - nie mówimy tu o tytule zamykanym przez FFG jak np Warhammer Inwazja a o braku kontynuacji polskiego wydawcy... i zmianie zasad w trakcie gry.. Galakta deklarowała wydawanie tych dodatków- zatrzymała ludzi przy wersji PL a po czasie się z tego wycofuje...

Mam też prośbę o ograniczenie "osobistych wycieczek" i "chamskich gadek" - to, że ktoś zabiera zdanie w temacie i ma inny pogląd na sprawę niż Wydawnictwo nie oznacza nic złego - trzymaj fason... i bądź jak deklarujesz "porządnym ludziem".

Ps. Szkołę podstawową skończyłem jakieś 30 lat temu z czerwonym paskiem :-)

po tylu latach słowo rentowność i ekonomia powinny Ci coś mówić ;) Ja tylko zapytam co Wy myślicie, że galakta złośliwie nie chce zarobić i dlatego tego nie wydaje? Czy że co?
#104 Greyjoy

Odpowiedz do tematu