galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Chrostek84
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Mar, 2020   

alpha70 napisał/a:


Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemesis - Czy jest w planach dodruk tego dodatku?



Relic nie będzie dodrukowany. Jest to ofiara rozejścia się dróg FFG i Games Workshop.
Gra jest autorstwa FFG, ale to wydawnictwo nie ma już licencji na świat Warhammera 40K.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

Władca Pierścieni LCG - czy wyznaczyliście sobie jakieś kryterium decydujące o kontynuowaniu serii? Kiedy podejmiecie ostateczną decyzję, czy wydajecie następnego deluxa? I czy małe scenariusze do wydanych po polsku rozszerzeń zastaną przygotowane w przyszłości do druku na żądanie, czy ich los też jest niepewny?

Na pewno zdajecie sobie sprawę z faktu, że część, już i tak niewielka, kupujących polską edycję z biegiem czasu może zainwestować w wersję angielską. Powstrzymać przed tym, jak mi się wydaje, może tylko deklaracja Galakty. Sam czekam i zastanawiam się, jak długo warto czekać. Póki co mam kilka rzeczy do ogrania, ale w końcu przyjdzie czas zakupu.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

Myślę, że Galakta wyda tego najnowszego Deluxe, bo:
a) jest on niezależny, czyli nie tworzy sagi, więc nowi gracze mogą od razu w niego wskoczyć
b) starsze Deluksy się powoli kruszą, a za chwilę pewnie kolejne zupełnie poznikają
c) on jedyny pozostał niewydany, więc to by było dziwne gdyby Galakta wydało kilkanaście (15) dodatków typu Deluxe, ale poza tym jednym, 16-tym

Ten jeden brakujący pojawi się, tak czy inaczej. Mówię wam.
Wydali 15 dużych dodatków typu Deluxe, a tego jednego nie wydadzą?
Tym bardziej, że po drodze były dodruki niektórych, więc nie jest chyba tak źle z tą grą :)
 
     
Baloosh
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

W ogóle w świetle ostatnich informacji o planach FFG odnośnie Władcy Pierścieni LCG warto byłoby zawalczyć o wydanie całości po polsku. Skoro aktualnie żaden nowy cykl nie jest planowany, to do lokalizacji pozostało:

- cykl Ered Mithrin
- 1 Deluxe A Shadow in the East
- cykl Vengeance of Mordor
- no i nie zapominajmy o Ruinach Belegostu ;)

Możliwość wydania całej gry takiej rangi po polsku to jest COŚ!

Trzymam kciuki, żeby się udało!
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

Zimy jak nie było tak nie ma. Śniegu też ale za to mamy koronawirusa, ale na szczęście jeszcze poza naszymi granicami (co z pewnością za chwilę się zmieni).

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytania, chciałbym poruszyć dwie sprawy.

Pojawiają się pytania czy koronawirus będzie miał wpływ, a jeśli tak to jaki, na branżę planszówkową. Gdyby na tym etapie sytuacja została opanowana w Chinach, to będziemy mieli „tylko” opóźnienia sięgające około 2-3 miesięcy przy produkcji w tym kraju. Fabryki powoli się rozkręcają ale nie będzie tak łatwo nadrobić brak aktywności. I dalej nie pracują na 100%.

Nie chcę podawać konkretnych tytułów ale już teraz mamy opóźnienia około 2 miesięcy. Gra, która miała być ukończona w połowie lutego będzie w połowie/koniec kwietnia o ile nie wyskoczy coś nowego. Na przykład zwiększająca się ponownie ilość zarażonych.

Dodatkowo nawet jak zwiększą wydajność to transporty morskie tez mają swoją przepustowość itp. itd.…

To dotyczy gier także produkowanych np. w Europie. W chwili obecnej większość dużych gier zawiera jakieś elementy produkowane w Chinach.

Do tego możliwość sprzedawania gier gdy premier będzie znacznie więcej w krótszym okresie czasu. Wirus w europie itp. itd. Tak naprawdę jak możecie wszędzie przeczytać wpływ będzie, a jak duży to zależy od tego ile ta sytuacja jeszcze potrwa.

Co do naszych planów na ten rok. Przeczytałem, że wydawnictwa ogłosiły bardzo mało produkcji na ten rok. I zacząłem sobie liczyć co my mamy zaplanowane na ten rok. I na pewno to nie jest mało…

Jak wiecie nie podajemy od razu naszych planów na dany rok, dlatego będziecie się o nich dowiadywać sukcesywnie z naszych newsów. Natomiast mogę zdradzić ilościowe plany na rok 2020:

• 10-15 nowych produktów nie będącymi dodatkami
• 20-25 nowe dodatki do juz istniejących gier
• 30-35 dodruków gier i dodatków, które już były wcześniej wydane
• Do tego ewentualne nowe produkty, które nie są jeszcze oficjalnie zaplanowane.

Jak widać naprawdę mamy nad czym pracować. Co prawda pojawia się pytanie czy będzie to możliwe do realizacji z powodu opóźnień ale tego na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić.

A teraz czas na odpowiedzi z forum:

Najpierw sprawa DNZ. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te produkty zawsze miały duże opóźnienia, co nas i Was doprowadzało do szału. Dobrą informacją jest to, że będą teraz robione w zupełnie innym miejscu. Złą, że mogą być droższe a na dodatek nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących tych produkcji i możliwości. Dlatego na wszelkie sprawy dotyczące DNZ, po prostu nie jestem wstanie w chwili obecnej odpowiedzieć.

Descent: Wędrówki w mroku: Planujemy, aby w kolejnych edycjach Druku na Żądanie pojawiały się kolejne Hero & Monster packi w wersji polskiej. Ale to DNZ czyli patrz wyżej, na chwile obecną nic nie wiemy…

Jeśli chodzi o dodruk normalnych dodatków to w chwili obecnej nie mamy żadnych informacji od FFG na ten temat.

Waste Knights: Aktualne informacje zawsze znajdziecie na stronie kampanii w zakładce updates: https://www.kickstarter.c...-edition/posts. Polska wersja, tak jak było mówione na kampanii, będzie w produkcji około 3 miesiące po produkcji angielskiej wersji.

Eldritch Horror:Niedawno ogłosiliśmy dodatek Miasta w gruzach.

X-Wing: Jest w sprzedaży wersja 2.0 dlatego FFG nie wspiera już pierwszej edycji X-Wing, więc dodruków nie będzie.

Relic: Tajemnica Sektora Antian: FFG nie ma już praw do tej gry.

Twilight Imperium IV ed: Nie mamy jeszcze informacji o dodatkach, ale trzymamy rękę na pulsie.

Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”.

This War of Mine - Czas oblężenia: Ogłosiliśmy już premierę na kwiecień/maj 2020.
Fallout - Atomic Bonds: Zapraszamy do śledzenia naszych planów wydawniczych. Na razie nie możemy potwierdzić, ani nie możemy zaprzeczyć.

Imperium Atakuje: Tak jak pisaliśmy wcześniej. Seria IA już nie będzie wspierana. Nie będzie już żadnych dodruków dodatków. Te, które się sprzedadzą, nie pojawią się już ponownie w sprzedaży. A pewnie niektóre będą się kończyć wcześniej czy później…

Władca Pierścieni LCG – do czasu wyjaśnienia sytuacji z produkcją DNZ nie będę na ten temat nic pisał.

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że przynajmniej kilka wiadomości Was zainteresowało.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   

No, nareszcie dowiedziałem się coś o "Powrotach do..." :lol:
 
     
Brand
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

D.W. napisał/a:
Waste Knights: Aktualne informacje zawsze znajdziecie na stronie kampanii w zakładce updates: https://www.kickstarter.c...-edition/posts. Polska wersja, tak jak było mówione na kampanii, będzie w produkcji około 3 miesiące po produkcji angielskiej wersji.


Mój angielski mocno kuleje stąd moje pytanie. Kiedy planowo dostanę mojego bixboxa w wersji pl?
 
     
San
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

A jak wygląda sprawa z tłumaczeniem kampanii, Delve'a i Trialsów w apce do Descenta? Doczekamy się w tym roku?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Mar, 2020   

D.W. napisał/a:
Relic: Tajemnica Sektora Antian: FFG nie ma już praw do tej gry.
Podobnie FFG nie ma już praw do Talismana którego jednak robicie dodruki.

Chrostek84 napisał/a:
Relic nie będzie dodrukowany.
Relic już został dodrukowany. Przez Wizkids. Na razie wypuścili tylko podstawkę, czy pojawią się dodatki zależy raczej tylko i wyłącznie od sprzedaży.
Osobiście wątpię żeby temat posunął się dalej ale nadzieja istnieje.

alpha70 napisał/a:
Czy jest szansa na dodruk (...) Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemezis
Jeżeli pojawi się kiedyś dodruk wersji anglojęzycznej to zaistnieje możliwość żeby ktoś wydał też dodruk wersji polskojęzycznej.
 
     
Arek001
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Mar, 2020   

Kiedy zlokalizujecie całą apkę do Descenta?
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2020   

Wiadomo czy bedzie tłumaczony i wydawany dodatek do Fallouta Atomic Bonds?
 
     
mackan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Mar, 2020   

- Czy będzie tłumaczony i wydawany dodatek do Fallouta Atomic Bonds?
- Czy będzie tłumaczony i wydawany dodatek do Arkham Horror Under Dark Waves?
 
     
Arek001
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020   

Ponieważ bardzo lubię grę Descent, bardzo proszę o przetłumaczenie całego kontentu w aplikacji do tej gry. Teraz kiedy trzeba siedzieć w domu, było by jak znalazł!!!
Ostatnio zmieniony przez Arek001 Wto 24 Mar, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020   

Arek001 napisał/a:
Ponieważ bardzo lubię grę Descent, bardzo proszę o przetłumaczenie całego konwentu w aplikacji do tej gry. Teraz kiedy trzeba siedzieć w domu, było by jak znalazł!!!


Chyba contentu? Konwentów teraz nie można, bo coronavirus.
 
     
San
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020   

Arek001 napisał/a:
Kiedy zlokalizujecie całą apkę do Descenta?


Ziarna tłumaczą już chyba drugi lub trzeci rok i ciągle nic w tym temacie nie słychać.

Galakto kiedy tłumaczenia Kampanii do Descenta w apce? Ile będziecie unikać odpowiedzi na tego typu pytania?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14