galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
INSTRUKCJA
Autor Wiadomość
pendrol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Witam
1. Czy można rozwijać strefę (zagrywać w strefę zakrytą talię z karty), która jest już podpalona?
2. Czy nie mając już żadnych kart do wykorzystania z talii, ale mając karty na ręku dokonuje się Wyczerpanie kart (i w związku z tym przegrana), czy przez Wyczerpanie kart należy rozumieć brak kart w talii i brak kart na ręku?

Z góry dzięki za odpowiedzi
 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

1. Pomimo podpalenia, strefy funkcjonują normalnie.
2. Zgodnie z instrukcją przegrywa gracz, którego talia uległa wyczerpaniu (czyli w momencie pobrania ostatniej karty z talii)
 
 
0NCK0
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

co do drugiego zeby uscislić jeżeli w twojej talii nie ma już kart i musisz dociągnąć karty to nie ważne że masz karty na ręce ważne jest to że nie możesz dociągnąć i przegrywasz
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

0NCK0 napisał/a:
co do drugiego zeby uscislić jeżeli w twojej talii nie ma już kart i musisz dociągnąć karty...

Żeby jeszcze bardziej uściślić, jeśli w dowolnym momencie nie masz kart w talii to przegrywasz, nie jest do tego potrzebna konieczność doboru kart - czyli tak jak napisał Ravandil.
 
 
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

czy mogę użyć akcji z karty spaczonej jednostki? Wiem, że nie może atakować i bronić się, czyli rozumiem, że akcję mogę uaktywnić?
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Likaon23 napisał/a:
czy mogę użyć akcji z karty spaczonej jednostki? Wiem, że nie może atakować i bronić się, czyli rozumiem, że akcję mogę uaktywnić?

Jeśli jest napisane, że spaczenie powoduje to, że nie można wyznaczyć jednostki do ataku lub obrony to oznacza, że nie można jej wyznaczyć do ataku lub obrony :twisted: Aż tyle i tylko tyle.
 
 
igorz24
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Jeżeli zadaję głupie pytania to się nie nabijajcie :)

1. Czy wsparcie-budynek posiadające jakieś symbole siły wlicza się do pola bitwy (czy może atakować i się bronić pomimo braku życia), misji i królestwa? W dwóch ostatnich sam chyba mogę powiedzieć, że tak, ale wolę się upewnić.

2. Czy kontratak jest wykonywany przed przydzieleniem obrażeń, czyli czy np. jak koleś atakuje mnie jednostką z 1 punktem wytrzymałości i powiedzmy, że nie zauważy, że na karcie mojej jednostki pisze "kontratak 1"
to ja mogę zniszczyć mu jednostkę przed tym jak on przydzieli mi obrażenia no i w wyniku tego mi ich nie przydzieli?

3. Czy wsparcie nie będące dodatkiem można jakoś zniszczyć zwykłym atakiem jednostki, a nie używając akcji czy misji?
 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

1. Nie, budynki nie atakują ani się nie bronią :D
2. Dokładnie jak opisałeś.
3. Zwykłym atakiem raczej nie.
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

igorz24 napisał/a:
Jeżeli zadaję głupie pytania to się nie nabijajcie :)

1. Czy wsparcie-budynek posiadające jakieś symbole siły wlicza się do pola bitwy (czy może atakować i się bronić pomimo braku życia), misji i królestwa? W dwóch ostatnich sam chyba mogę powiedzieć, że tak, ale wolę się upewnić.

2. Czy kontratak jest wykonywany przed przydzieleniem obrażeń, czyli czy np. jak koleś atakuje mnie jednostką z 1 punktem wytrzymałości i powiedzmy, że nie zauważy, że na karcie mojej jednostki pisze "kontratak 1"
to ja mogę zniszczyć mu jednostkę przed tym jak on przydzieli mi obrażenia no i w wyniku tego mi ich nie przydzieli?

3. Czy wsparcie nie będące dodatkiem można jakoś zniszczyć zwykłym atakiem jednostki, a nie używając akcji czy misji?


Ja odpowiem tak.Dlaczego gracie w jakąś grę nie czytając instrukcji.Przecież tam wszystko jest napisane(lub prawie wszystko)To tak na marginesie i nie to żebym się czepiał NOWYCH graczy!!!
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Pajhi - Czasem tak jest. Trzeba sobie wyrobić taki tik nerwowy, który można nazwać sposobem interpretacji zasad. :D Ktoś czyta raz instrukcję i pragnie szybko zagrać, a następnie zadaje pytania na które jednoznaczna odpowiedź jest w instrukcji. Poczekaj aż Kolega dojdzie do zagrywania kart. :D Musisz być cierpliwy i wyrozumiały, wiesz lepiej to pomagaj. :D
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Ajgor napisał/a:
Pajhi - Czasem tak jest. Trzeba sobie wyrobić taki tik nerwowy, który można nazwać sposobem interpretacji zasad. :D Ktoś czyta raz instrukcję i pragnie szybko zagrać, a następnie zadaje pytania na które jednoznaczna odpowiedź jest w instrukcji. Poczekaj aż Kolega dojdzie do zagrywania kart. :D Musisz być cierpliwy i wyrozumiały, wiesz lepiej to pomagaj. :D


Zgodzę się z TOBĄ,ale jak ktoś chce szybko zagrać i dochodzi do jakiś nieścisłości to jak dla Mnie powinien sięgnąć najpierw po instrukcję a potem jak dalej nie znajdzie rozwiązania problemu pisać an FORUM.Oczywiście zawsze pomogę w miarę jak będę mógł,ale niektóre pytania zwalają mnie na samym starcie z FOTELA.... :twisted:
Będzie dobrze PANOWIE.Czytajcie uważnie instrukcję którą uważam za dobrze napisana i przejrzysta a potem jak w praniu coś jest nie tak to strzelać prosto z mostu :lol:
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Co racja, to racja. Zgadzam się.
 
 
pendrol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

Witam
Mimo krytyki Pajhi'ego skierowanej w stronę mniej doświadczonych graczy zaryzykuję kolejne pytanie :)

Jestem aktywnym graczem, wykonuję jedną akcję (bo rozumiem, że nie można zagrać w jednym ruchu kilku akcji). Następnie przeciwnik rezygnuje z wykonania akcji. Czy mogę wykonać po jego rezygnacji kolejną jedną akcję i tak do wyczerpania możliwości rozegrania akcji? Od razu dodam, że jestem skłonny do takiej interpretacji w związku ze zdaniem z instrukcji: "Kiedy obaj zdecydują się kolejno nie wykonywać akcji, aktywny gracz przechodzi do następnej fazy."
 
 
Chaber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   

pendrol napisał/a:
Witam
Mimo krytyki Pajhi'ego skierowanej w stronę mniej doświadczonych graczy zaryzykuję kolejne pytanie :)

Jestem aktywnym graczem, wykonuję jedną akcję (bo rozumiem, że nie można zagrać w jednym ruchu kilku akcji). Następnie przeciwnik rezygnuje z wykonania akcji. Czy mogę wykonać po jego rezygnacji kolejną jedną akcję i tak do wyczerpania możliwości rozegrania akcji? Od razu dodam, że jestem skłonny do takiej interpretacji w związku ze zdaniem z instrukcji: "Kiedy obaj zdecydują się kolejno nie wykonywać akcji, aktywny gracz przechodzi do następnej fazy."


Możesz wykonywać w takiej sytuacji tyle akcji ile tylko pragniesz :)

Pozdrawiam
Piter
 
 
Slautar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2010   Twierdza Niczyja (itp.) oraz Misje

Witam!
Studiuję ten temat strona po stronie, żeby sprawdzić czy znajdę odpowiedzi na poniższe pytania, ale nie wiem czy wystarczy mi na to czasu więc chyba jednak zapytam :-)

Czy jest jakiś limit ilości kart (np. "Twierdza Niczyja") które można mieć zagrane w Stolicy lub w Strefie?

Czy dobrze rozumiem, że Ograniczenie dotyczy tylko wprowadzenia karty do gry w Fazie Stolicy a w następnej własnej Fazie Stolicy do tej samej Strefy mogę wprowadzić kolejną taką samę kartę (podwajając korzyści z posiadanych Rozwinięć?

I jeszcze dwa pytania o Misje:
Czy kartę Misji odrzuca się po jej wykonaniu czy może zostaje ona w grze i może ją wykonać kolejna jednostka (albo ta sama jednostka ponownie jeżeli nie trzeba było jej Poświęcić)?
Czy jednostki na Misję można zagrywać tylko z ręki czy może można wysłać na misję jednostkę już będącą w grze i znajdującą się w Strefie Misja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14