galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
"ubalansowienie" podstawki
Autor Wiadomość
Galadin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Ajgor napisał/a:
Tu można coś napisać o WHI? Czy to temat tylko o MtG? :)
Nie jestem znawcą, ale myślę że z tymi porównaniami do MtG spokojnie można poczekać. Początki MtG sięga roku 1993. Może kolejne dodatki przyniosą ciekawe rozwiązania i WHI umocni swoją pozycję.


Litości, tutaj się rozmawia o WHI ale to że zboczyłem z tematu i porównałem grę do MTG to nie znaczy że chcę tutaj rozpocząć jakąś wojnę między fanami. :/
Problem jest taki, że gdy ktoś wyskoczy z próbą ukazania wad samej podstawki WHI to albo rzuca się argumenty w stylu "podstawka jest po to żeby dokupić do niej dodatki" lub "idź do swojej piaskownicy ze swoimi zabawkami a tych nie ruszaj".
 
 
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Rozejm Panowie. De gustibus non est disputandum.
 
 
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

pan_satyros napisał/a:
SeeM napisał/a:
Słyszałem, że Derricksburg i Karak Grimaz nie dają Orkom zbyt wiele, za to ułatwiają Chaosowi, więc te biorę na pewno. Ale po wzorach kart tego sobie w głowie nie ułożę, więc może ktoś ograny z dodatkami może pomóc?

Jak pisałem pograłem trochę Chaosem 'dopakowanym' na bazie tych 2 dodatków, i gra się dużo lepiej.
Nareszcie jest więcej możliwości spaczenia jednostek, a co najważniejsze czerpania z tego wymiernych korzyści.
Również Imperium dostaje 2 bardzo fajne jednostki oraz pzrydatne neutralne taktyki.
Jak już pisałem dla samych kart chaosu WARTO ;)


No i dzięki, bo miałeś rację - te dwa dodatki do swego rodzaju patch do podstawki, bo da się już grać. Do zrealizowania mojego planu wystarczy więc już tylko dodać Uthulman i dopakować Elfy. Przejrzałem karty z dodatków i mam nadzieję do końca roku zamknąć kupowanie dodatków na bieżąco. A potem jakiś BP od czasu do czasu dla urozmaicenia, zwłaszcza jak dojdzie coś dobrego HElfom.
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Galadin napisał/a:
AvantaR napisał/a:
Ja pierdziele, powoli zaczynam rozumiec, ze starzy gracze w wiekszosci na to forum nie zagladaja. Tylu narzekaczy to ja juz nie widzialem dawnoooo.
Bardzo unikam takich hasel, bo ich nie lubie, ale tutaj, az cisna sie na usta - NIE PODOBA SIE TO NIE GRAJ! W kazdym sklepie tematycznym masz karty do MTG, graczy itd. Grajcie sobie w MTG a nie trujcie dupy graczom WHI, bo to naprawde sie juz nudne robi ..


Weź się opanuj, na razie jestem tutaj jedynym chyba niezadowolonym z zakupu a robisz taki raban jakby się paliło i waliło. :/

Przypomnę że podstawka była zapowiadana jako samowystarczająca gra z czterema taliami i dlatego ją kupiłem, ale niestety nie spełniła żadnego z tych kryteriów. Tak trudno zrozumieć?

Akurat nie pisalem o Tobie. Takze niepotrzebnie na mnie wjezdzasz.

Pisalem ogolem. Non stop porownywanie do MTG. Non stop narzekanie i pieprzenie bez rozeznania tematu. Jak slysze, ze tylko rushowe decki maja szanse to sorry, o czym my mowimy? Ale to jest takie typowo polskie - ktos poogladal karty na Deckboksie i juz wie wszystko o grze, o wszystkich kombinacjach itd.

Powiedz mi, nie uwazasz, ze to jest smieszne jak slyszy sie zarzuty typu "bo orkow nie mozna polaczyc z imperium". No i to, ze przewinie Ci sie deck to wziete z Digimona (lol). Nie wspomne juz o uposledzonej interakcji miedzy graczami (???).

I to nie jest kwestia krytykowania podstawki. Jest ona IMO niezle zbalansowana (CoC LCG widzial?), ale wiadomo - nie idealna. Ale jak slyszysz takie rzeczy jak wymienilem powyzej, oceniajac na podstawie podstawki (i dodatku jednego lub dwoch) to mi rece opadaja.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Hej właśnie grałem imperium partyjkę i bardzo fajnie się grało. Gołym imperium pokonałem chaosowo-orkową talię więc jestem bardzo zadowolony.
Co prawda miałem trochę szczęścia. Fajne w tej talii jest to, że trzeba trochę pogłówkować, wcześniej grałem tylko krasiami i muszę napisać, że tam zero kombinowania dużo rozwinięć dużo wsparcia i jakoś leci. Toteż myślę, że imperium jest trudne ale da się wygrywać :D
 
 
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Oooo o mnie pisał, znawca Avantar.

No nic, wszystkim polecam zlozenie talii orkowo-imperialnej. Jest ciekawa i mozna niezle zamieszac.
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sie, 2010   

Rushowe talie zawsze mają pewną przewagę. Natomiast jak najbardziej można zrobić talie która sobie z rushem poradzi przy odrobinie szczęścia. Najważniejsze to złożyć talie z dobrą synergią i rush nawet jeżeli spali Ci jedną dzielnicę później z rundy na rundę nie jest wstanie nic zrobić.
Orki krasnale i imperium to zdecydowanie zbalansowane rasy. Reszta potrzebuje kilku dodatków i mądrze zrobionej tali:) Nie ma co gnić z orkasami bo najłatwiej jest wykonać zmasowany atak ponieważ on nie wymaga żadnych zdolności ani strategicznego myślenia.
Takie jest moje zdanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14