galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela dotarła
Autor Wiadomość
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Rozumiem, że są dwa formaty koszukek- normal i mini [innymi słowy, na Magica i Yu-Gi-Oh). Zatem najtańsza oferta jaką widziałem to:
e-kramik tyle, że te tańsze są pakowane po 50. Co daje 24 pln za 100. No i dużo ich nie zostało, ale może ktoś ma jeszcze lepszy namiar.
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Gru, 2005   

Dziś pograłem ze znajomymi w 6 osób, koledze tak się spodobała Cytadela, że zaproponował mi zalaminowanie kart żeby sie nie zniszczyły - miał folię i laminarkę (co za nazwa), to jest jednak najlepsze rozwiazanie, jutro laminuję Arenę i Dungeoneer'a.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2005   

Gralem w Cytadele na 2, 3, 4 i 5 osob. We wszystkich wariantach gra jest swietna, naprawde sie nie zawiodlem. Tylko Osadnicy wytrzymuja jej konkurencje, reszta gier czeka w szufladzie na lepsze czasy.
 
 
Muttah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2005   

A mnie się też podoba bardzo, ale ja zbyt lubię różnorodność, żeby móc obstać przy jednej grze (choćby nie wiem jak dobrej).

Poza tym jak dla mnie to cytadelki są zbyt spokojne. Jest rywalizacji i można wycinać chamskie numery, ale ja jednak wolę gry oparte na bardziej drastycznych rozwiązaniach.
 
 
jax
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2005   

nie znałem tej gry dotąd
teraz dostałem, rozegrałem 2 partie i powiem tak: tak gra M I A Ż D Ż Y - jest po prostu genialna! niesamowita grywalność, interakcja między graczami itd. wciąga wciąga wciąga - juz dawno zadna gra nie wywarła na mnie takiego wrażenia ; teraz cały czas tylko myslę jak tu by sobie pograć :lol:
 
 
szelest
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Ja dziś nabylem wyglada całkiem fajnie i baśniowo:) Musze poczekać aż przyjda koszulki i wtedy może zbiore jakąś ekpie do grania:) Na razie sie zachwycam samymi kartami:)
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Karty są bardzo ładne i aż szkoda nimi grać. Koszulki są troche drogie - cena mini protectorów to ok.12-15 zł za 50 sztuk,a laminowanie sie nie opłaca. W punkcie ksero w moim mieście chca 2zł za karte.
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

Kod:
W punkcie ksero w moim mieście chca 2zł za karte.


Chyba kogoś tam u Ciebie pogięło, u mnie chcieli 2 zł, ale za stronę A4 (wchodzi 9 kart). Dzięki koledze i jego laminatorowi mam to za darmo.
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

Atwar>>> A4 kosztuje 2,5 zł. Wchodzi 9 kart? Najwyraźniej babka nie zrozumiała co miałem na myśli mówiąc karta. Na szczęscie mam jeszcze pare punktów ksero,wiec zobacze w innych. Mógłbyś wrzucić zdjęcie zalaminowanych kart? Jestem ciekaw jak to wygląda.
 
 
Petra Bootmann
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   

Ja korzystam z tych najtańszych koszulek 100szt. po 5 zeta i jestem zadowolona. Tylko trzeba karty przechowywać w tej najdłuższej przegródce.
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Tak, Cytadela dotarła do mnie jeszcze przed świętami ale dopiero wczoraj miałem okazję w pełni się nią rozkoszować.
Sylwestra spędziłem sam na sam w towarzystwie kobiety-która-zawsze-wygrywa ;) więc siłą rzeczy, całą noc ciupaliśmy w Cytadele na dwie osoby, bo jak wiadomo- jaki sylwester, taki cały nowy rok (a więc fajna babka+ planszówki całkowicie mnie satysfakcjonują)

O ile znałem Cytadele ze strony rozgrywki na większą ilośc osób, o tyle gra na dwie była dla mnei całkowitą nowością.
I muszę przyznać, że spisuje się w tej roli znakomicie. Fakt, że każdy z graczy dobiera dwie postaci już jest świetnym pomysłem. Trzeba wybrać taki combos, żeby jak najlepiej wydoić obie postaci a przy okazji zaszkodzić przeciwnikowi.
Druga sprawa- karty krążą między dwójką graczy. Nie ma miejsca na ślepy traf. Wiadomo, że z takii zniknęły dwie postaci. Teraz trzeba wykombinować, którą ma gracz? Która jest dal niego lepsza? A może nie? Może wziął gorszą żeby mnie oszukać? Więc blef, pokerowa twarz, ciągłe kombinowanie.
Chociaż narawdę lubię Cytadelki na 5-6 graczy, jednak więcej satysfakcji sprawia mi granie właśnie na dwie osoby. Wiem, że aby wygrać musiałem kilka razy wywieść przeciwnika w pole, umiejętności postaci użyłem z chirurgiczną dokładnością a moje zwycięstwo nie jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności, w którym wszyscy byli skupienie na kimś innym a nie na mnie :)
Jednym słowem: Cytadela na 2 osoby? Polecam!
 
 
raskoks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

popieram w pełni ... mam podobne odczucia ...przy 2 osobach jest naprawdę dobra ;-) 8)
 
 
szelest
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

To tez musze przetestować na 2 osoby:) Póki co grałem na 4 albo na 5 osób i ciekawe jak to sie faktycznie będzie sprawdzalo na dwie osoby:)
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Grałem na 3 i na 5 osób,ale zdecydowanie bardziej podobało mi się we 3 osoby. Moze dlatego,że na 5 osób,jeden z graczy nie kumał nic a nic. Gra jest świetna,tylko żal patrzeć jak te śliczne rysunki się brudzą ;) Bez wątpienia za jakis rok kupie nową Cytadele,ale wtedy od razu z koszulkami.
Tak przy okazji: może mi ktoś jasno i klarownie wytłumaczyć działanie umiejętności Alchemika?
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   

Uff, wróciłem do świata żywych.
Gacek07 chętnie wrzuciłbym zdjęcia zalaminowanych kart, ale nie widzę na tym forum opcji dodawania załączników.
Co do Alchemika, ja gram tak, że na koniec jego tury pobieram sumę wartości jego dzielnic w złocie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13