galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku

Skrypt na stronie warhammer-inwazja.pl jest już poprawiony i strona jest właściwie gotowa do tego aby zacząć na niej działać. Pozostało jeszcze jedno ważne pytanie czy startujemy od nowego roku z rankingiem czy też mamy uwzględnić stare turnieje. Uwzględnienie starych będzie powodowało, że nie będziemy mieli na pewno wszystkich kompletnych wyników z turniejów. Nowe otwarcie da nam szansę na skompletowanie wszystkich wyników i da każdemu równy start tym bardziej, że z grą ograli się tez już gracze rozpoczynający grę od wersji polskiej.

Same rankingi i tak byłyby raz do roku kasowane i rozpoczynałyby się od nowa.

Kolejna sprawa to turnieje. Na razie staramy się wspierać te co są organizowane a już wkrótce prześlemy sklepom informacje o naszym wsparciu w zależności od wielkości turnieju itp. I systemie rozgrywek, które proponujemy.

Jeśli chodzi o turnieje to będą podzielone one na małe i większe w zależności od ilości graczy w nich uczestniczących.

Kolejna sprawa to dopuszczone dodatki w systemie rozgrywek patronowanym przez Galaktę. Nie będzie już żadnych ograniczeń. Tym bardziej, że od premiery ostatniego dodatku minął już ponad miesiąc a do nowego jeszcze trochę minie. Oczywiście rezerwujemy sobie prawo np. ufundowania specjalnej nagrody dla gracza, który np. zaszedł najdalej grając polską wersją.

Nagrodami w turniejach będą przede wszystkim gadżety związane z Inwazją nie do zdobycia normalną droga.

Na razie jednak musimy podjąć decyzję co do tego co mamy zrobić z rankingiem.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   

Zdecydowanie.
Nowy rok reset rankingu, nie ma sensu działać wstecz trzeba zadbać by wszystko było w należytym porządku w przyszłości.

Bardzo ciekawi mnie jaki system punktacji będzie za poszczególne turnieje.

Bardzo byłoby fajnie też jeśli Galakta by popracowała nad koszulkami (na karty) z WH:I
i t-shirtami na poszczególne turnieje ;)
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Przepraszam ,chyba nie w temacie ,ale ja bym poprosil o przetlumaczenie 5 czesci filmu na youtube, ktora jest w wersji ang. Dla poczatkujacych graczy to duze ulatwienie. :mrgreen:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

szymuss napisał/a:
Przepraszam ,chyba nie w temacie ,ale ja bym poprosil o przetlumaczenie 5 czesci filmu na youtube, ktora jest w wersji ang. Dla poczatkujacych graczy to duze ulatwienie. :mrgreen:


Może nie powinienem tego mówić za Janka, ale całkiem niedawno mówił, że po paru projektach, nad którymi teraz pracuje, zabierze się za film. Myślę więc, że za jakiś czas się pojawi :) .
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Jestem zdecydowanie przeciwko resetowi rankingu. Wyszłoby na to że wszyscy gracze starający się w czasie ostatnich kilku miesięcy robili to na próżno.
Turniejów i tak nie było zbyt dużo zatem nietrudno będzie skompletować ich wyniki.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Ale jeśli tak będzie zrobione to wyjdzie na to że koło listopada dopiero będzie reset, w okresie kiedy jest dużo turniejów. A lepiej by było gdyby reset był właśnie pod koniec roku, gdy są święta etc. i turniejów prawie nie ma.

Inna sprawa że to nie jest kwestia tylko brakujących turniejów październik, listopad, grudzień. Ale też obiecane było wrzucenie wyników Mistrzostw Polski etc.
Dużo graczy ledwie zaczęło przygodę z WH:I bo np. dostali na święta, dlatego uważam że powinni mieć szansę startu na równi, a nie już od początku być w tyle.

Prawdopodobnie Carnage, Twoje oburzenie wynika z tego, że byłbyś wysoko w rankingu.
Dlatego w pewnym sensie Cie rozumiem, może udałoby się rozdać jakieś nagrody pocieszenia, za niejako poprzedni rok rankingu i zrobić reset by pójść dalej.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Owszem - zapewne po zebraniu wszystkich brakujących wyników prowadziłbym z dużą przewagą w rankingu i to także ma wpływ na moje zdanie ale to nie wyłącznie zaślepienie dobrym rezultatem mną kieruje. Co do Mistrzostw to bez problemu można by je uwzględnić w punktacji - z tego co RedScorpion mówił to nadal trzyma wszystkie wyniki i dane.
Argument że niektórzy właśnie zaczęli grać kompletnie do mnie nie przemawia - w każdym momencie gry będą jacyś ludzie którzy właśnie zaczęli grać - natomiast start gry (wersji polskiej) i cyklu turniejów był kilka miesięcy temu.
Zresetowanie wszystkiego w chwili obecnej oznaczałoby niejako uznanie że wszystko co było do tej pory się nie udało i lepiej to wytrzeć żeby zacząć wszystko z czystą tablicą. Myślę że obok mnie kilka osób także dało coś z siebie i zarobiło trochę punktów nie po to żeby okazało się że faktycznie nie miały one żadnego znaczenia.
Podważałoby to z resztą wiarygodność kolejnych lig, punktacji i rankingów... Do takiej samej sytuacji może przecież dojść za kolejne 4-5 miesięcy - i co wówczas? Kolejny reset?
Jeszcze raz podkreślę tu - nie drżę tu o mój wynik - na turnieje zamierzam nadal przychodzić i odwiedzać te większe organizowane w innych miastach niezależnie od wszelkich rankingów - dla mnie rankingu może nawet nie być. Jednak jeśli już rzuca się pomysł że jest, tworzy się go, potem wklepuje wyniki to bądźmy konsekwentni i uznawajmy go zamiast powiedzieć - nie daliśmy rady to resetujemy i zaczynamy od nowa.
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

pomimo tego że jestem w stanie odtworzyć wyniki wszystkich turniejów trójmiejskich, jestem za resetem z początkiem roku. w innym wypadku rankimg byłby z niepełnej liczby wydarzeń zeszłego roku.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Ranking i tak planowo ma być kasowany raz do roku.

Już pisałem jak to sobie wyobrażamy i będziemy chcieli wprowadzić. Ranking nie ma być dla samego rankingu. Ale na jesień przykładowo 15 listopada zostaje zamknięty i 8-16 najlepszych graczy z rankingu uzyskuje prawo startu w turnieju, który ma wyłonić najlepszego gracza. Czy to nazwiemy Puchar Polski czy inaczej nie ma znaczenia. To będzie podsumowanie rocznej rywalizacji.

Taki turniej finałowy odbywałby się np. w jeden dzień a w drugi byłyby Mistrzostwa Polski otwarte dla wszystkich chętnych. Przy czym wyniki rankingu też miałyby znaczenie bo gracze stojący wyżej byliby rozstawiani.

I cała zabawa z rankingiem odbywałaby się od początku do kolejnego finału.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

No to tym bardziej lepiej zresetować ranking. Bo przecież teraz nie będziecie robić pucharu Polski.

Inna sprawa, która mnie interesuje, a to głównie dlatego że co tydzień u nas na lidze Wrocławskiej jest turniej 12 i więcej osobowy, jak rozumiem to spokojnie mógłbym zgłaszać te turnieje do rankingu ?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Darker oczywiście takie turnieje liczone byłyby do rankingu.

Chciałbym, aby pewne ustalenia zapadały i tak przy współudziale osób organizujących turnieje. To zostanie rozwiązane na zasadzie zamkniętego forum gdzie będa mieli do niego dostęp nie wiem np osoby, które zorganizowały przynajmniej 3 turnieje. Czy jakiś inny limit. Tam można by dyskutować o pewnych sprawach związanych z punktacją czy zaliczaniem konkretnyc turniejów.

Przy takich turniejach cotygodniowych widzę np. taki problem, że przez to wyniki ogólnopolskiego będą zdominowane przez te turnieje. Z drugiej strony trudno karać graczy jakimiś ograniczeniami za to, że potrafili się zorganizować.

Jeśli chodzi o turnieje to myślimy o podziale na turnieje małe czyli minimum 8 graczy, turnieje średnie 16 i więcej i turnieje duże powyżej 24 graczy. Im większy to można zdobyć więcej punktów w danym meczu.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

D.W. napisał/a:
Darker oczywiście takie turnieje liczone byłyby do rankingu.
Przy takich turniejach cotygodniowych widzę np. taki problem, że przez to wyniki ogólnopolskiego będą zdominowane przez te turnieje. Z drugiej strony trudno karać graczy jakimiś ograniczeniami za to, że potrafili się zorganizować.


No to dobrze, miałem nadzieję że organizacja będzie nagradzana a nie ograniczana :)

Sądzę że fora dla Sędziów i Organizatorów byłoby świetnym pomysłem.

Fajnie by było też zacząć zbierać zasady poza FAQ, tak jak jest to robione tutaj:http://deckbox.org/forum/viewtopic.php?id=232
tylko że w wersji PL. dla mniej doświadczonych Sędziów/Organizatorów byłoby to bardzo pomocne w rozstrzyganiu konfliktów według jakiegoś schematu.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Skoro reset rankingu miałby nastąpić w listopadzie to nie widzę już żadnych przeciwskazań żeby liczyć turnieje od początku i nie przeprowadza resetu. I tak zliczanie byłoby od turnieju pod koniec września - także byłby to okres niecałych 14 miesięcy.

Druga kwestia to problem zauważony przez D.W w poście powyżej. Jeśli będzie można zgłaszać każdy turniej to można automatycznie założyć że cały ranking zdominują wyłącznie gracze Wrocławscy. Tam funkcjonuje wewnętrzna liga i turnieje są bodajże co tydzień. We wszystkich pozostałych miastach turniejów albo nie ma w ogóle albo jeśli są to ich częstotliwość wynosi jeden na półtora miesiąca. Wiadomo że na lokalne ligowe turnieje Wrocławskie ludzie nie będą dojeżdżać z innych miast. Należałoby zatem wprowadzić jakiś limit organizacji sankcjonowanych turniejów w danym mieście np. jeden na miesiąc.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

carnage dobra tylko dlaczego ?

Co Tydzień mamy co najmniej tyle osób na turnieju jak w innych miastach, a często nawet więcej.
Nie ma też żadnych przeciwwskazań by do nas na lige dojeżdżać.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Proszę Cię... Nikt nie będzie dojeżdżał do innego miasta (dla wielu oddalonego setki kilometrów) na wewnętrzne turnieje ligowe - tym bardziej co tydzień. To kwestia pieniędzy i czasu. Turnieje które odbyły sie dotychczas pokazały że byłem jedną z nielicznych osób które gdziekolwiek jeździły a więcej niż raz na miesiąc nawet ja nie dałbym rady.
Ranking winien być podsumowaniem wewnętrznych rozgrywek z kilku miast a nie jednego.
Nie narzucaj innym miastom nieco chorego tępa cotygodniowych turniejów (bo takie trzeba byłoby narzucić żeby się z wami zrównać) - jest to absolutnie niemożliwe. Jak już wspomniałem w większości miast (nawet tych gdzie są gracze) - turniejów nie ma w ogóle, a tych nielicznych gdzie coś się organizuje - to nie częściej niż raz na półtora miesiąca.
W tej sytuacji uznawanie każdego turnieju doprowadzi do potwornego przekłamania rankingu.

Nie wiem czy odpowiadałaby Ci sytuacja gdzie na turnieju który podsumowywałby taki ranking znalazłoby się 95% Wrocławian i może przy dobrych wiatrach 1-2 osoby z innego miasta. A tak niestety będzie jeśli dojdzie do sankcjonowania tak częstych turniejów. Nie wiem - może właśnie o to Ci chodzi...
Według mnie szansę na zaistnienie w takim rankingu trzeba dać równą wszystkim . Sam ranking powinien obrazować zmagania graczy w kilku miastach (oczywiście chodzi mi te które posiadają jakąś bazę graczy) a szansę na udział w finale rankingu winny mieć najlepsze osoby z różnych miast a nie tylko najlepsze osoby z Wrocławia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 13