galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

my dopiero zaczęliśmy, ale na prawdę jest to bardzo wyrównany format i gra się mega ciekawie :D
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

Jednak nie jest to oficjalny format, dlatego nie wybiegajmy za bardzo do przodu z sankcjonowaniem i rankingami. Funowo grać i zliczać zawsze można :)
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

wyjdę na głupca lub ignoranta ale co to jest za "Górski" format? na czym on polega?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

polega na tym że grasz na normalnych zasadach, ale możesz mieć tylko 1 kopię danej karty w decku.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

Mam kilka naglących i ważnych pytań - po pierwsze - zauważyłem że we Wrocławiu na turniejach punktacja jest następująca: 3 punkty za zwycięstwo i 1 punkt za remis. Natomiast na turniejach które były organizowane we współpracy z Galaktą (przynajmniej w Warszawie, Krakowie i Poznaniu) punkty były liczone 2 za zwycięstow i 1 za remis. Ważne zatem jest jaką ustalamy w chwili obecnej punktację na turniejach które wliczają się do rankingu?
Ja byłbym za tą z turniejów we Wrcoławiu bo do takiej z innych karcianek jestem przyzwyczajony.

Dalej - ile może wynosić maxymalna liczba rund (lub rund plus rund Topa) w małym turnieju, w średnim a ile w dużym? Czy np. w małym turnieju można robić 4 rundy plus top 4 czy też 4 rundy swissa bez Topa lub 5 rund bez Topa? To wszystko jednak trzeba wyjaśnić żeby nie było przewagi rund a tym samym zdobytych punktów w jednych turniejach na innymi.


Po drugie - rozpoczynamy w Warszawie organizację turniejów - chcąc nie chcąc ja zostałem wyznaczony na organizatora i z braku innych chętnych zajmę się tym. W związku z tym -
1. Czy także mógłbym dostać dostęp do strony?
2. Kiedy i jak mógłbym ogłosić turniej na stronie?
3. Na jakie wsparcie możemy liczyć tu w Warszawie? Chodzi zarówno o nagrody jak i pomoc w wynegocjowaniu lokalu z jakimś sklepem (tymczasowo mamy kilka alternatywnych pomysłów na lokal turniejowy) - i od kiedy moglibysmy na dane wsparcie liczyć?
4. Jak, w jakiej formie, gdzie i komu zgłaszać później wyniki?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

u nas we Wrocku jest tak.

3 za wygraną 2-1,2-0
2 za wygraną 1-0 (po time limicie)
1 za remis
0 za przegraną

dodatkowo przy nieparzystej ilości graczy
bye = 2-1 (0:0 w strefach)
drop = 0-2 (0:0 w strefach)


Jak chcesz zrobić 4 rundy przy turniejach dla 4 osób ?

żeby były 4 rundy (nie mówiąc już o top4 czy coś takiego) musi być z 8 graczy inaczej to bez sensu.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

Co do rund to właśnie dlatego pytam się o Maxymalną ilość w turnieju każdej rangi . Można byłoby mieć wówczas w takim turnieju mniejszą ilość rund ale niedozwolona byłaby większa ilość. I tak na przykład przy wyznaczeniu Maxymalnej ilości 4 lub 5 rund bez Topa na turnieju małym - organizatorzy turniejów gdzie przyjdzie 8 osób zdołają zrobić tą maxymalną ilość rund (ale oczywiście nie będą mogli więcej), natomiast turniej 4 osobowy zadowoli się 3 rundami - bo fizycznie nie da rady więcej (będzie to też niejako doping i moblilizacja do przychodzenia w większej ilości graczy na turniej).

Z rundami jak i punktacją niech zadecyduje D.W. i poda jak najszybciej do wiadomości bo to ważne żeby zacząć jak najszybciej. Plus liczę tez na szybką odpowiedź od D.W lub Michala na moje pozostałe pytania.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

1. Organizatorzy turniejów otrzymają dostęp do strony. Czyli jeśli będziesz organizował to tak. Zreszta jeśli ktos będzie chciał pisac newsy związane z rozgrywkami, relacje, opisy ciekawych talii, artykuły związane ze strategia to także będzie zapraszamy.
2. Turniej będzie mógł zostać ogłoszony najpóźniej na 2 tygodnie przed jego rozegraniem. Będzie opublikowany regulamin jak i kiedy należy to zrobić.
3. Wsparcie turniejów w całym kraju będzie takie same. Nagrodami będą przede wszystkim materiały związane z inwazją (maty, spinki czy pudełka na karty itd. ). Zestaw gadżetów co jakiś czas będzie się zmieniał. To będzie w dokumencie, który opublikujemy.
W Warszawie zarówno sklep Planszomania, Wargammer jak i Graal jest zainteresowana przeprowadzaniem turniejów. Oczywiście te sklepy maja różne warunki i to trzeba dostosować do planów.

4. Po skończeniu turnieju organizator wprowadza wyniki za pomocą skryptu. To prosta sprawa. Taki turniej z wprowadzonymi wynikami po zaakceptowaniu przez głównego admina czyli przyjmijmy, że przez Michała zostaje dopisany do rankingu, który ulega automatycznemu przeliczeniu.

Chcieliśmy aby turnieje sankcjonowane były od 8 graczy. Jednak damy raczej możliwość aby mniejsze turnieje liczyły się do turnieju. Nie będą jednak przez nas wspierane nagrodami to będzie następowało od 8 graczy.

Co do ilości rund to proponowałbym:
4 graczy – 3 rundy
5-7 graczy – 3 rundy i finał.
8-24 graczy – 4 rundy i top 4 (półfinał, finał) + gra i 3 miejsce
Powyżej 24 graczy – 5 rund i top 4 (półfinał, finał) + gra i 3 miejsce

Więcej rund nie proponuję bo jednak turniej powinien sprawnie zostać przeprowadzony i nie powinien być męczarnią dla graczy.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

well wydaje mi się że przy turniejach po 40 osób (taki w kwietniu może być we wrocławiu) top4 to malutko, bo żeby być pewnym wejścia do finalu trzeba wygrać dosłownie wszystko i to najlepiej 2-0, bo przy 2-1 to jeszcze może się zdarzyć że się nie wejdzie :)
dlatego powyżej 24 osób, zostawiłbym to w rękach organizatora jak planuje to rozwiązać.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Tu zgodzę się z Darkerem że przy tych największych turniejach powinna być możliwość rozegrania top8.

I poprosiłbym jeszcze o decyzję w sprawie punktacji - czy 2 za zwycięstwo czy też 3 lub może system przeniesiony z tego Wrocławskiego?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Można przy turniejach powyżej 24 dać jako maksymalne warunki:

5 rund + top 8

Dalej od turnieju powyżej 38
6 rund + top 8

Podanie maksymalnych warunków będzie oznaczało, że to je organizatorzy będą stosowali bo część graczy się będzie tego domagała. Dlatego muszą one być dobrane tak aby były naprawdę do zastosowania a nie, że damy duży margines licząc na to, że organizatorzy będą się kierowali zdrowym rozsądkiem i nie przesadzą i dadzą mniejszą ilość gier.
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

przyznam że dziś się wyłamałem z tego schematu (nie miałem możliwości sprawdzenia) z doświadczen dzisiejszego dnia przyznam że 4 rundy na 18 osób to troszkę mało, za dużo zależeć będzie od kojarzeń i wartościowości. moja propozycja to:
>16 osób 5 rund i top4
>24 osób 5 rund i top8

punktacja to 3pkt za wygraną 1 za remis, 0 za przegraną

2pkt za 1-0 uważam za nietrafione, bo to częsty wynik w kontrolkach, czyli znowy preferencja typu talii, a chyba nie o to chodzi, już wystarczy że w 50 min nie jest łatwo rozegrać 3 gry

E: literówki
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

ja nie mówie że tak ma być ino że tak jest u nas. My tak zrobiliśmy specjalnie by nie było gier na czas. Premiujemy mieszczenie się w czasie.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Przede wszystkim ranking daje możliwość lepszego kojarzenia pierwszych par. Najlepsi gracze w ten sposób nigdy nie spotykają się od razu w pierwszej rundzie, są niejako rozstawieni.

Punktacja... To bym dał do wyboru organizatorom. Pomiędzy wariantem Wrocławskim a oficjalnym. Wariant Wrocławski ma swoje plusy bo niestety bywa, że gracze przeciągają grę jeśli dotychczasowy wynik ich jest dla nich korzystny.
Generalnie dla samego turnieju nie ma to znaczenia jeśli zostanie ogłoszone przy zapisach. I zobaczymy, który schemat się najbardziej sprawdzi.

Zawsze jeszcze pozostają zegary szachowe...
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

zegary szachowe nie pomogą ino wydłużą rozgrywkę z 50min do 2 godzin. Teoretycznie ten zegar by trzeba było klepnąć po każdej akcji bo przeciwnik może odpowiedzieć. Akcji w turze może być nawet kilka do kilkunastu - masakra ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13