galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

hmmm pytanie czy problem jest w sferze zasad czy zdrowego rozsądku- sprawa tyczy się w końcu dość typowej sytuacji gdy poniewczasie jeden z graczy przypomina sobie że coś powinno się odbyć inaczej -przepisy raczej rzadko regulują takie sytuacje. Ja bym podszedł do tego inaczej jako atakujący -w partii towarzyskiej cofnąłbym całą fazę i rozliczył obrażenia od nowa w partii turniejowej dla odmiany... cofnąłbym fazę rozliczył obrażenia od nowa :mrgreen: po czym zanudzałbym wszystkich znajomych jakim jestem porządnym graczem :wink: :wink: :wink:
 
     
Nihlathak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Jak powiedziałem dla mnie temat jest już jasny i jeszcze raz dziękuje z konstruktywną pomoc, wszystko już wiem :)

PS:Cogito PROSZĘ, jak widzę kaleczenie języka w stylu "masło maślane" lub "oczywista oczywistość " to po prostu mnie nosi blee... Bez urazy ale tego typu błędy określa się mianem "Pleonazmów" tak się nie mówi i nie pisze. :) spoko każdy czasem błądzi jak da się przeczytać ja też :)
Pozdrawiam
 
     
Cogito
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Pleonazmy mnie nie obraziły skoro mnie tak nie nazwałeś, brzmi jak jakieś podłe gady. Nie złapałeć chyba kontekstu i nawiązania.
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

kurcze nie mogę znaleźć -gdzieś był poruszany wątek jak działa zasada krasnoludzkich scoutów (kiedy są w misji) w połączeniu z wartą poległych -zadają dmg za każdego krasia który spadnie pod koniec tury w wyniku działania warty?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Tak, zadają.
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

A ja podsumuje to tak... Jezeli np na stole przeciwnik ma karte ,ktorej efekt wymuszony ni jest mi na reke i zapomni tego do konca tury, to mu pod koniec tury co najwyzej przypomne ,ale nie dam jej odpalic juz. Np jakby mial bula ( chaos hero) ,gdzie na poczatku tury musi spaczyc jednostke , to bym mu nie przypomnial ,bo to istne gapiostwo:) i to chyba nie wbrew zasadom?:)
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

W grze turniejowej jak najbardziej, natomiast przy rozgrywkach w domowym zaciszu, czy gdzieś tam, dla mnie nie ma to znaczenia. Albo przy graniu nową talią - jest dużo rzeczy o których można zapomnieć, bo nigdy się ich nie używało. Chociaż jeśli zdarza się to nagminnie to przestaję przypominać tylko ewentualnie zwracam uwagę po grze. Jak ktoś powiela ten sam błąd po raz n-ty to faktycznie jego problem.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

@Czarny popieram, robię dokładnie tak samo, ale przy nowych kartach potrafię zatrzymać sytuację i przypomnieć przeciwnikowi, że ma coś czym może mnie pojechać i to w najgorszy dla mnie sposób, demyt, co ja praworządny jestem czasami to aż strach a gram przecież chaosem, to jest dopiero schizofrenia :razz:
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Wiesz co, też gram Chaosem i wygląda na to, że mamy ten sam problem :mrgreen:
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Ale grając np. krasnoludami z kuźniami węgla gracz ma prawo [tzn. można przymknąć oko] pod koniec tury [bo mu się przypomniało :D ] uleczyć stolicę?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

wszystko zależy od woli przeciwnika/sędziego.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Dobre jest takie granie i zwracanie uwagę na fajne rzeczy, które może poskładać przeciwnik. Z jednej strony sami ćwiczymy się z postrzeganiu pewnych zależności, z drugiej przeciwnik się uczy, a przecież chcemy mieć turnieje na najwyższym poziomie :)
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

No ja jak na turnieju czegoś zapomnę to później sam się w głowę bije, a jeśli przeciwnik chce coś wykonać, czego już nie może (bo powinien na początku tury czy coś) to tylko mówię "Sorry, ale jesteśmy na turnieju, więc sam wiesz...". W grach 4fun oczywiście przypominam i pozwalam na "cofanie faz"
 
     
Cogito
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Jeśli jakiś forced effect został zapomniany i da się bezboleśnie cofnąć do tej sytuacji - to należy to zrobić bo efekty forced nie zależą od woli gracza - powinny być wykonane automatycznie. Natomiast jesli została zapomniana dobrowolna akcja to nie ma o czym mówić - chyba, że przeciwnik będzie łaskawy.
 
     
venoir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Mar, 2011   

Witam,

Bardzo proszę o Waszą pomoc w wyjaśnieniu działania efektu karty 'Krew dla Boga Krwi'
http://deckbox.org/whi/Bl...e%20Blood%20God

..a konkretnie w starciu z jednostkami, które dostają boosta do siły poprzez efekt.
W moim przypadku, w kilku pojedynkach rzucałem ją na 'Zabójców Trolli'
http://deckbox.org/whi/Troll%20Slayers

W mojej interpretacji, Zabójcy przy dwóch rozwinięciach dostają +2 do siły, nie jest sprecyzowane, że tylko przy ataku, tylko przy obronie. Czy mogę w taki sposób liczyć siłę Zabójców by obrócić ją przeciwko nich?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13