galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

Z Vereną jakoś jeszcze będziemy sobie radzić. Np. para grająca zniszczeniem właśnie dorzuciła sobie trzy długie zimy. Ja przeglądam rękę Imperium za pomocą Zwęszył Trop i czasem pierwszą Verenę wyjmę, a na drugą (kolega ma aż dwie) już jest za późno. W ogóle w wersji 2v2 jest lepszy balans i więcej możliwości obrony dla pary graczy. A koncepcja Epickich jest nieprzemyślana, podejrzewam, że bez względu na wersję gry. Na razie mamy prywatny ban tych kart. Teraz czekamy na słynne Legendy.
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

Z tym że jest więcej możliwości obrony to się zgodzę :) Gorzej jednak jak grasz przeciwko dwóm imperatorom, poprzesuwają ci, poniszczą i tyle z tego będzie :) Wiem z własnej autopsji :D
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Na dwóch Imperatorów nie zgodziłbym się. Akurat u nas Imperator gra w parze z Orkiem. Z reguły wygrywają.
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

U nas nie łączymy zniszczenia z porządkiem :) A warto zagrać z każdym, może kiedyś będziesz miał okazję zagrać w turnieju duetowym przeciwko dwóm takim samym armiom :)
 
     
venoir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Ja w takim razie zadam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.
Jak gra się multi drużynowe 2vs2?

W jaki sposób prowadzona jest potyczka i jakie modyfikacje wchodzą w grę?
 
     
Nihlathak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Witam mam problem z ta kartą: klik
Gdzieś w WHI_FAQ 1,3 wyczytałem, że jak zagra się taktykę należy rozpatrzyć wszystkie ewentualne efekty jeśli można. Chodzi oto, że zagrywam tę kartę spaczam kartę przeciwnika ale sam nie posiadam spaczonej karty jednostki abym mógł ją odpaczyć, to czy mogę zagrać tę kartę taktyki, czy tylko wtedy jak będą spełnione wszystkie warunki na tej taktyce? Muszę przyznać że wyraz "możesz " na tej karcie trochę mi namieszał, bo to oznacza, że mogę ale nie muszę czy, że muszę jak mam spaczoną. Czekam na odpowiedz.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

na karcie jest you May. Więc jeśli spełnisz 1 konieczny warunek (spaczysz jednostkę) to możesz ale nie musisz odkręcić inną.
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Jest tak jak piszesz - możesz, ale nie musisz... drugi warunek nie musi być spełniony. Jeśli chcesz możesz nawet przekręcić i odkręcić jedną jednostkę bo choć to głupie, to legalne :mrgreen:
 
     
Brolu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

venoir napisał/a:
Ja w takim razie zadam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.
Jak gra się multi drużynowe 2vs2?

W jaki sposób prowadzona jest potyczka i jakie modyfikacje wchodzą w grę?


My gramy frontami czyli przedstawia się to tak:

-Wspólne tury i fazy, czyli ja i mój sojusznik w tym samym momencie rozpoczynamy turę, generujemy zasoby, ciągniemy karty, atakujemy itd.
-Atak odbywa się jak wyżej wspomniałem wspólnie, czyli atakujemy jednostkami razem (ja i on wybieramy swoje jednostki) i atakujemy 1 strefę stolicy konkretnego gracza. Broniący front może wystawić do obrony jednostki w atakowanej strefie oraz jednostki sojusznika mieszczące się w odpowiadającej strefie.
Przykład:
Atakujemy 4 kreaturami w Misję gracza x. Gracz x ma w tej strefie 1 jednostkę, gracz y (sojusznik gracza x) ma w swojej Misji 2 jednostki którymi może ale nie musi bronić strefy swojego sojusznika.

Zwycięstwo: Aby wygrać należy spalić łącznie 4 strefy frontu. Gracz odpada w momencie gdy płoną mu wszystkie 3 strefy stolicy. Wtedy jego sojusznik (jeśli żadna strefa mu nie płonie) walczy przeciwko wrogiemu frontowi samotnie na niezmiennych zasadach.

Porażka: Wyeliminowanie obu graczy (spalenie 4 stref, przewinięcie bibliotek graczy)

Nie łączymy sił porządku oraz zniszczenia.
Nie posiadamy wspólnych zasobów.
Młotki w naszych strefach nie sumują się.
Możemy patrzeć sobie w karty.
Nie podglądamy rozwinięć sojusznika.
Toczymy zażarte boje.

To chyba tyle :) To jest nasz sposób który sprawdza się na prawdę dobrze i przynosi godziny bitew :)
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

pytanie do Błogosławieństwa Tzeentcha:

Jak to dokładnie powinno wyglądać np na turnieju?

Zagrywam kartę, poświęcam jednostkę, oglądam 5 kart. Znajduje trzy jednostki A,B,C teraz pytanie, pokazuje te karty przeciwnikowi (wszystkie karty bezjednostkwe też)? Moge np zciemnić że w pięciu kartach mam tylko jedną lub dwie jednostki (zależy mi na A najbardziej)...

Jak to powinno wg Was wyglądać?
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Cytat:
Action: Sacrifice a unit. If you do, you may search the top 5 cards of your deck for any number of units and put one of them into play at random (you choose which zone). Then, shuffle the other cards back into your deck


Wybierasz którą chcesz jednostkę, at random odnosi się do strefy, deck tak czy tak tasujesz. No philosophy :wink:
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

A FAQ czytali ? ;)
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

A co tam jest konkretnie o tej karcie?
Ostatnio zmieniony przez Carnage Czw 10 Mar, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
A FAQ czytali ? ;)


...że niby?
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Pytanie awojdiego jest bardzo ciekawe... Ziggy piszesz że nie ma tu żadnej filozofii, a jednak jest - zależnie od interpretacji - konkretnie tekst karty po angielsku brzmi:

"Action: Sacrifice a unit. If you do, you may search the top 5 cards of your deck for any number of units and put one of them into play at random (you choose which zone). Then, shuffle the other cards back into your deck."

Ja to rozumiem tak samo jak awojdi, tak też zostało przetłumaczone na polski. Tekst karty po polsku:
"Akcja: Poświęć jednostkę aby odkryć pięć wierzchnich kart ze swojej talii. Umieść jedną, odkrytą w ten sposób, losowo wybraną jednostkę w grze ( w dowolnej strefie ). Następnie wtasuj pozostałe karty z powrotem do talii."
Ostatnio zmieniony przez Carnage Czw 10 Mar, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13