galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilość rund w turniejach, ranga turnieju itd
Autor Wiadomość
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

No ale to nie rozwiązuje problemu, bo żeby być najsłabszym graczem to musi zagrać przynajmniej jedną partię. A po pierwszej rundzie zostaje jeden gracz z wynikiem 0 starć, po drugiej dwóch z jednym starciem, a 5 z 2 starciami, a po trzeciej 4 graczy po trzech starciach i 3 graczy po dwóch starciach. Cały czas w każdej rundzie jeden gracz nie gra. Teoretycznie powinieneś wywalić kogoś z tej trójki i dograć jeszcze jedną trzecią rundę, ale de facto gorszy gracz może być w pozostałej czwórce, czyli być musiał stworzyć 4 rundę dla jednego gracza. Innymi słowy nie wybierzesz obiektywnie zwycięzcy, ani przegranego, bo jeden gracz pozostaje zawsze jedną partię za pozostałymi.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

Nie pozostaje w tyle bo taki gracz ma w danej turze bye'a - czyli autowin.
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

no ale wychodzi na to, że najsłabszy gracz jest wybierany losowo.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

u nas jest tak - jest nieparzyście to 1 losowy gracz zaczyna z byem czyli win 2-1 (0:0 w strefach, bo my liczymy strefy)

jeśli przychodzi po rozpoczęciu rundy (czyli spóźniony) to dostaje dropa 0-2 (0:0 w strefach)

i potem trzymamy się zasady że najsłabszy dostaje bye jak jest nieparzyście, jeśli jest 2 graczy z identycznym bilansem to losowo. Ale nigdy 1 osoba nie dostaje więcej jak 1 bye. czyli jeśli już dostałeś bye, to nie jesteś już brany pod uwagę.
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

Ale co wchodzi do rankingu?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

jeszcze nie wiem jak to wygląda z rankingiem :) my tak gramy już prawie półtora roku ;] Jak będę wprowadzał najbliższe wyniki to zobaczymy ;]
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sty, 2011   

bye jest wpisany w skrypcie jako 1-0
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Sty, 2011   

Zauważyłem właśnie że turniej w Gdańsku był punktowany (jeśli chodzi o punkty rankingowe) wyżej niż ten we Wrocławiu. Przypuszczam że chodzi tu o rangę turnieju (czyli że jeden był uznany za średni a drugi za mały).

Jeśli taki podział ma zależeć wyłącznie od ilości graczy na danym turnieju to szczerze mówiąc uważam to za bardzo chybiony podział. Po pierwsze w jednych miastach normalną frekwencją będzie 4-8 osób a w innym 16-24. Już sama mniejsza ilość rund dla mniejszej ilości uczestników sprawia że miasta z mniejszą ilością graczy będą nieco w tyle - po co to jeszcze pogłębiać mniejszą/większą ilością przyznawanych punktów?

Chyba najlepszym przykładem nietrafionego podziału powinna być już aktualna sytuacja - na turnieju w Gdańsku było 18 uczestników, turniej we Wrocławiu przyciągnął niemal tyle samo bo 16 uczestników - zatem tych dwóch graczy różnicy ma decydować że dany turniej jest gorzej/lepiej punktowany?


W różnych innych karciankach gdzie istnieje coś takiego jak ranking, ranga turnieju nie zależy nigdy od ilości graczy którzy się pojawią ale od faktycznego znaczenia danego turnieju - najwyżej są punktowane turnieje typu Mistrzostwa Kraju itd, średnio punktowane jakieś inne specjalne turnieje należące do jakiegoś cyklu a najniżej zwykłe lokalne turnieje.
 
     
manowar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

Myślę, że to zależy od częstotliwości turniejów. Jeśli jest jeden w miesiącu przyjdzie więcej osób. Jeśli turnieje są przeprowadzane częściej frekwencja raczej nie będzie się utrzymywać na wysokim poziomie. Poza tym kolega patrzy tylko na jeden koniec kija. Tak samo duża ilość punktów jest odejmowana za przegrany pojedynek. Zatem wszystko się wyrównuje. Jeśli przegra się z kimś nisko notowanym to leci się na łeb i szyję.
 
     
repek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Witam. Szybkie pytanie, bo nie mogę tego znaleźć, a chciałem się upewnić.

Karty oryginalne [po angielsku] są legalne na turniejach?

Pozdrawiam
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Oczywiście... poza tym te polskie od Galakty też są oryginalne :razz:
 
     
repek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

@ziggy
Wiem, wiem. Ok, upewniałem się tylko.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14