galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

nie musi być w walcę. Pierwszy punkt obrażeń jaki zostanie im zadany, w walce, za pomocą taktyki czy w inny sposób. Jest przekierowany pod warunkiem że jest inny legalny cel.

Jeśli nikt mu nie zada w turze obrażeń to nic się nie dzieje. Wymuszony odpala się dopiero gdy ktoś zada mu obrażenie i wtedy przekierowuje się 1 punkt obrażeń.
 
     
Lartes
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

1. Błogosławieni Sigmara - kiedy opuszczają grę, cofamy wybraną jednostkę w odpowiadającej strefie dowolnego gracza na rękę jej właściciela - czy w takim razie mogę cofnąć którąś z własnych jednostek z tej samej strefy w ktrórej mam błogosławionych? (Co w ogóle dzieje się, jeżeli akcja jest wymuszana, a warunek nie zostaje spełniony - taka akcja czeka na warunek?)

2. Forsowny marsz i wola elektorów - w opisie kart pojawia się określenie "dowolny gracz". Czy mogę wskazać siebie?
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

W obu przypadkach możesz wskazać swoje jednostki.
A co się dzieje kiedy akcja nie ma celu? Po prostu akcja nie dochodzi do skutku i jest tracona (jednak opłaconego kosztu nie da się odzyskać). Chyba, że jest to akcja czekająca na zajście jakiegoś warunku.

W/g FAQ

Akcje warunkowe (v1.1)
Niektóre akcje wywołują trwałe efekty,
które zostaną rozpatrzone jedynie
wtedy, kiedy zostaną wypełnione pewne
szczególne warunki. Te akcje nazywa się
akcjami warunkowymi.
Akcje warunkowe trwają do końca danej
tury lub do chwili, w której odpowiedni
warunek nie zostanie spełniony
(którekolwiek z tych zdarzeń nastąpi
pierwsze).
Na przykład: Treść karty Błogosławieństwo
Valayi (CS 43) stanowi: „Akcja: Następne
2 obrażenia zadane wybranej jednostce są
przekierowywane na inną wybraną jednostkę.”
Kiedy ta karta zostanie zagrana, tworzy trwały
efekt oczekujący na następne 2 obrażenia
zadane wybranej jednostce lub na koniec
tury (którekolwiek z tych zdarzeń nastąpi
pierwsze).
 
     
Lartes
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

Bardzo dziękuję, chociaż tutaj może wkradła się w moje pytanie pewna nieścisłość - chodziło mi o efekt Wymuszony - co dzieje sie (np. w przypadku owych Błogosławionych Sigmara, ale nie tylko) kiedy spełniony jest warunek (opuszczają grę) a nie da się spełnić wymuszonej czynności (np. strefa odpowiadająca przeciwnika jest pusta, a we własnej mam tylko błogosławionych)? czy oznaczenie "wymuszony" oznacza tylko konieczność spełnienia czegoś, kiedy tylko będzie to możliwe?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

LArtes jeśli nie masz na kogo przekierować to znaczy że akcja nie działa i nie możesz przekierować obrażeń.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Mar, 2011   

Chyba, że możesz targetować swoje jednostki. Np. "odpowiadająca strefa", w przypadku kiedy nie ma legalnego celu w strefie przeciwnika, musisz wybrać jakiś w swojej. To wszystko zależy od sytuacji.
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Witam,

dzisiaj pytanie związane z ciemnymi elfami.

Mam na stole kartę Altar of Khaine
W czasie bitwy zagrywam na moją jednostkę kartę Bathe in Blood . Po bitwie ta jednostka otrzymuje wystarczającą liczbę obrażeń, żeby zginąć.
Czy jeśli użyję Altar of Khaine i cofnę tę jednostkę na rękę to nadal muszę ją poświęcić na końcu tury w związku z Bathe in Blood?

Drugie pytanie - Mortella - czy ta karta pozwala zagrać dowolną taktykę z discardu przeciwnika? Czy mogę sobie jego discard przeglądać w każdej chwili?
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

1. Z ręki się nie poświęca, tylko z gry, także zostaje na ręce.
2. Tak, możesz sobie przejrzeć discard.
 
     
Hakon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Nie wiem czy już o to pytano. Ale proszę o odpowiedź. Chodzi o Warp Lightning Cannon. Ta karta posiada trzy słowa klucze: Attachment. Weapon. Skaven. I zasadę: Destruction only. Attach to a target unit. Corrupt that unit. Attached unit gains 3 Power while attacking or defending.

A oto i pytanie. Czy jest to broń tylko dla skavenów czy może jej użyć dowolna jednostka z kategorii destruction?
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Destruction only - karty może użyć dowolna jednostka należąca do przymierza zniszczenia (DE, Orc, Chaos i jednostki neutralne "Destruction only").
Karta ma trait skaven w przypadku liczenia kart typu skaven np. przy użyciu zdolności Deathmaster Sniktch.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

eee prawie Ziggy :)

Destruction only liczy się tylko przy składaniu decku. Czyli teoretycznie możesz to zagrać na jednostki przeciwnika (orderowe) imperium, he, dwarfy tylko po to by kogoś spaczyć :D
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

No dooobra... tylko wiadomo, że nikt tego nie robi :wink:
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Eee tam Ziggy, każdy by to zrobił żeby usunąć obronę, wjechać na strefę i wygrać grę :)
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
Eee tam Ziggy, każdy by to zrobił żeby usunąć obronę, wjechać na strefę i wygrać grę :)


:lol:
Przepraszam, ale świetny przykład :smile:
 
     
ed00011
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Zagrywam Trolle Rzygi i zostaje przeciwnikowi zniszczonych kilka jednostek Krasnoludów. Wśród nich jest Krasnoludzki Zwiadowca (w strefie misji). Pytanie: czy jego zdolność może wtedy zostać aktywowana? Zostaje zniszczony jakby w tym samym momencie co inne, więc nie jestem pewien.
Z góry dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13