galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: D.W.
Sro 08 Lut, 2012
ROK 2011 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Crane

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Widzę że Galakta zaczyna walczyć o klientów premierowymi wydaniami, najpierw Władca Pierścieni LCG, a teraz Deadwood ma wyjść po polsku i równolegle z wersją angielską. Myślę że to ruch w dobrym kierunku, mając do wyboru w dniu premiery wersję eng i pl łatwiej jest się zdecydować na tą drugą.

cezduq

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011   

Ja ma jedno pytanie (moze i dlugie ale co mi tam) do Galakty.

Napisze z gory ze nie jestem jakims tam wielkim fanatykiem jezeli chodzi o gry, posiadam Talismana + wszystkie dodatki oraz Horror w Arkham + wszystkie dodatki (czyli caly 1).

Na wstepie tez napisze ze nie wylewam tutaj swoich zalow etc poprostu jest to pewna rzecz ktora mnie strasznie ciekawi.

Dlaczego macie takie problemy z wydawanie dodatkow do gier? Tak sobie sledze to forum od prawie 2ch lat, czesto sie pojawiaja opoznienia odnosnie wydawania dodatkow do gier i szczerze nie rozumiem dlaczego. Z jednej strony sie zaslaniacie tym ze cos sie moze nie sprzedac (ok rozumiem to sam posiadam wlasna dzialalnosc gospodarcza), ale jezeli dochodzi do sytuacji ze w przeciagu 2ch lat brakuje drugi raz w sklepach gry Talisman (podstawki) a cena teraz tej gry na alegroszu to 300 pln zafoliowana jest troche dla mnie sytuacja smieszna. Tak ze tutaj zaslanianie sie faktem ze cos sie nie sprzeda jest na logike rzecz biorac bardzo glupie.

Oczywiscie rozumiem ze znaczna czesc osob kupujacych podstawke nie kupi dodatkow (z roznych powodow, w wiekszosci to pewnie powod finansowy) dlatego pewnie nie drukujecie ich w takich samych ilosciach jak podstawki.

Tlumaczenie tez tutaj nie jest zadnym problemem bo przeciez czlowiek ktory to tlumaczy, nie musi pozniej testowac jak to wplynelo na gle bo on nie zmienia statystyk tylko z jezyka jakiegos danego przetwarza na nasz ojczysty (czyli ile mu to zajmie? tydzien to chyba jak poswieci na swoja prace gora godzine dziennie).

Czyli jak FFG drukuje dany produkt wy wysylacie im tylko pliki jezykowe pewnie wplacacie dana ilosc pieniazkow im na konto i czekacie na transport od pingpongow.

Moje zasadnicze pytanie to jakim cudem dopusciliscie zeby na zachodzie wyszlo 7 dodatkow do HwA a u nas tylko jeden? Przeciez mozna bylo zamowic mniejsza partie, mozna bylo zamowic odrazu druk paru dodatkow za jednym zamachem (wiekszy koszt transportu ale macie wiecej zarobku dla siebie nawet jak nie macie takich magazynow zeby to pomiescic to mozna bylo to odrazu wysylac do sieci sprzedarzy, przeciez kogo to interesuje ze nagle sie pojawily 2 albo 3 dodatki, jak kogos nie stac jest dzisiaj na niego a chce go miec to sobie poczeka pozbiera pieniazki i w tym miesiacu kupi 1 dodatek a w nastepnym kolejny...).

Przeciez to sa pieniadze dobrze zainwestowane bo ludzie graja i beda grac, a jak zobacza ze was nie olewacie jak teraz to pewnie mniej sie beda bali kupowac wasze gry jak w obecnej chwili...

Bo osobiscie to ja mam pewne obawy, jak kupuje dana gre to lubie miec wszystko to co producent wytworzyl + jakies tam inne dodatki.

Przeciez nawet na swojej stronie nie macie mozliwosci zakupu figurek do HwA a firmuje go FFG, jezeli ja dobrze rozumiem to jezeli kupie sobie dane gry w jezyku angielskim to wy przez to nic nie zarobicie a jak wyjdzie dana gra w jezyku polskim to przeciez nie bede lecial do sklepu i kupowal tego w naszym jezyku, bo po co mi dwie gry. A jednak sporo osob kupuje gry w jezyku angielskim bo czas wydan gier macie strasznie dlugi, a po ilus tam latach to nikt nie kupi ani dodatkow ani tej gry bo juz bedzie innaciekawsza albo zmieniona jej wersja etc.

To samo sie tyczy Talismana, jak FGG drukuje sobie po angielsku to napewno wam wczesniej daje cynk ze beda drukowac i chyba wam dostarczaja tekst do tlumaczenia zeby odrazu wszystko sie drukowalo, dla nich to tez sa pieniadze... A nie sytuacja ze dostajemy dodatek po roku...

dizzit

Nie jest tak do końca jak piszesz, co do opóźnień zgadzam się, że są one stosunkowo za duże itd. Tylko wchodzi inny aspekt. FFG wie, że jest grono fanatyków którzy nie będą czekać na polską wersję tylko od razu kupują po wyjściu angielską. Bo co by nie było FFG bardziej sobie zarobi na angielskiej wersji niż na polskiej. Dlatego myśle że poprostu wykupienie licencji że gra wyszła by równocześnie jest poprostu duzo droższe. No ale faktycznie okres od wyjścia Sacred Pool w wersja angielskiej do wersji PL już żenujący - pół roku !! przy grze którą na okrągło trzeba dodrukowywać, dodruki 2 razy albo raz w roku a gra zchodzi ze skelpów w 2 miesiące (każdy dodatke nie mówiąc o podstawce).

Ale tak to jest, o ile Ty masz szanse na te dodatki PL do HwA itd. To ja w przypadku Twilight Struggle po omailowaniu wszystkich wydawców (większych w polsce) stwierdziłem że kupie werse EN i tyle.

Baltar

Jeśli chodzi o Sacred Pool to poniżej daty prezentacji pudełek (źróło talisman island):
-niemiecka 22nd February 2011
-włoska 4th March 2011
-francuska 9th March 2011
-polska 27th March 2011

W stosunku do wersji EN to długo trzeba było czekać, ale do innych... Wydaje się, że to FFG wybiera kolejność rynków (od najbardziej opłacalnych do najmniej) i wiele przyśpieszyć się nie da.

D.W.
Galakta

Wiele spraw było wielokrotnie już wyjaśnianych.

Sprawa np. dodatków do Talismana. Tutaj wiadomo, że każdy dodatek jest przez nas dodrukowywany. Ale… druk międzynarodowy czyli w innych wersjach językowych jest około pół roku po wersji angielskiej i bierzemy udział w pierwszym możliwym terminie. Zarówno Niemcy, Hiszpanie itp. też musza czekać bo maja druk w tym samym czasie. Wszystkie krajne naciskają aby to było równocześnie z wersją angielską ale na chwilę obecną nie jest to możliwe. Mam nadzieję, że to się zmieni. A co ma do tego pokazanie okładki to już naprawdę nie wiem.

Inny przykład - Posiadłość Szaleństwa to jest gra, którą też wydalibyśmy chętnie równocześnie z angielską ale nie było takiej możliwości. FFG przy takich dużych grach pracuje do samego końca nad produkcją. Czasami zmiany są dosłownie w ostatniej chwili i tak jak w przypadku np. tej gry musza dodawać erratę.

To FFG decyduje ostatecznie kiedy są druki międzynarodowe. Przykładowo w przypadku gier LCG czyli Warhammer: Inwazja i Władca Pierścieni są zagwarantowane równoczesne druki.

Migdal

Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Witam
Też się wypowiem pomimo tego, ze temat był już wiele razy wałkowany. Nikomu nie trzeba tłumaczyć w jakim świecie żyjemy i, ze taka firma jak galakta nastawiona jest (jak każda chyba firma) na zysk i względnie małe koszty, nie ma się tez co oszukiwać że rynek planszówek w naszym kraju jest trochę nieprzewidywalny. Niemniej jednak cezduq ma racje dodatki do talismana i arkhamu albo zaraz wam schodzą albo cała masa ludzi wręcz krzyczy że chętnie by je kupiła po polsku. Osobiście mam wielu znajomych którzy z tym forum nie maja nic wspólnego, nawet nie wiedzą, ze takowe istnieje, a planszówki kupują i są żywo zainteresowani tym kiedy jaki tytuł wyjdzie PL i prym tu wiedzie Talisman i Horror w A.
Nie zrozumcie nas, klientów, źle my nie wylewamy tutaj pustych żali i nie wyrzucamy Wam jacy to jesteście źli i nie dobrzy bo nie wydajecie. Bardzo dużo Waszych klientów to osoby dorosłe z ułożonym życiem rodzinami (w tym i ja) którzy kiedyś byli fanami Magii i Miecza lub po prostu teraz dopiero odkrywają magię tej rozrywki i chcą kupować gry po polsku i bawić się nimi długo, czyli liczą na rozwój danego tytułu w naszym kraju. Sami tez wiecie, ze taki dojrzały klient nie zmieni swoich zainteresowań ot tak bo buzują w nim hormony. Tak jest też ze mną mogłem kupić Arkham Horror po angielsku i mieć dostęp do masy dodatków ale pomyślałem tak, że to hobby trzeba promować w naszym kraju i super że jest ktoś kto wydaje gry po polsku trzeba wspierać rodzimy rynek. Ja jestem osoba cierpliwą poczekam (nie wiem jak długo ale poczekam) na rozwój linii Arkham ale jeśli planujecie po wydaniu dunwich czekać 2 lata na wydanie następnego dodatku to powiem tak stracicie na tym. Ludzie kupią angielskie dodatki i podstawkę jak nie oryginał to na aukcji i tym samym pozbawią was zarobku a tego przecież nie chcecie.
Podsumowując, może to zabrzmi dziwnie ale starajcie się bardziej, świat nie kończy się na tym forum, jest cała masa ludzi którzy nie maja o nim pojęcia i graja i czekają na rozwój swojej gry. Ludzie wam zaufali kupując tytuł po polsku nie zwadźcie ich po prostu i pamiętajcie nikt przy zdrowych zmysłach nie wymaga od was nie możliwego bo dziś ludzie są świadomi tego jak trudno się wydaje cokolwiek ale nie dajmy się amerykańcom i angolom i nie dajcie sobie zabierać pieniędzy :)

Fugazi

Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Czy w 2011 planujecie jakieś gry z wydawnictwa KOSMOS czy skupiacie się tylko na produkcjach od FFG?

Matio.K 

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011   

Fugazi napisał/a:
Czy w 2011 planujecie jakieś gry z wydawnictwa KOSMOS czy skupiacie się tylko na produkcjach od FFG?

Podłączam się do pytania.

Sky

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011   

W niedzielę 18 kwietnia była premiera podstawki Władcy Pierścieni. Wyposażony w dostęp do serwera oraz profesjonalne nakładki na Excela po godzinie czekania wyszło mi że miesiąc od tej daty - 18 maja 2011 roku powinien pojawić się pierwszy zestaw przygodowy (wynik obliczeń sprawdziłem jeszcze zgrubsza na kalkulatorze). Czy można prosić o potwierdzenie tego terminu? Albo podanie innego, LEPSZEGO ? :twisted:

berni

Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011   Civilization

Premiera Civilization zbliża się szybkimi krokami, choć droga do premiery została już nieco wydłużona ;-) W związku z tym mam nieśmiałe pytanie do Wydawnictwa. Na pewno poczyniliście kalkulacje i przynajmniej orientacyjnie jesteście w stanie powiedzieć jakiej ceny gracze mogą się spodziewać w sklepach. Pomijając, że sklepy różnią się ofertą cenową, na pewno macie jakąś "sugerowaną cenę detaliczną". Proszę, zdradźcie ;-)

Michal
Galakta

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2011   

Sky - niestety muszę Cię zmartwić. Pierwszy Zestaw Przygodowy trafi do sklepów w czerwcu.

Berni - polska edycja Civilization będzie miała cenę 179,90zł

Chrostek84 

Witam. Mam taki pomysł. Skoro FFG ma takie problemy z dodrukiem Horror w Dunwich a ciągle ukazują się dodruki innych dodatków, to może Galakta wydała by najpierw kolejny dodatek np. Król w Żółci, a Horror w Dunwich dopiero w nastepnej kolejności jak już skończą się problemy FFG z reprintem tej gry.

cezduq

Kolejny dodatek to jak wyjdzie za 2 lata to bedzie szybko

sugai

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Michal napisał/a:
Berni - polska edycja Civilization będzie miała cenę 179,90zł

Bardzo dobra cena. Brawo!!!

Arbaal 

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

Czy jest szansa na dodruk planszowej Gry o Tron i wydania dodatków do tej gry? Ponoć pierwsze wydanie zostało wymiecione z półek sklepowych.
Teraz nawet mamy na hbo serial jak już ktoś wspominał w sąsiednim temacie :) Tytuł jest raczej na topie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi