galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Videorecenzja Władcy Pierścieni
Autor Wiadomość
Piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   Videorecenzja Władcy Pierścieni

Pierwsza polska videorecenzja gry Władca Pierścieni, zapraszam do oglądania:)

Game Troll TV - Władca Pierścieni LCG

:mrgreen:
 
     
RadziN
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Recka prawie ok. Jedyne co mi sie nie zgadza to ze jak sie podrozuje to nie wyczerpuje sie bohaterow podroz polega na aktywowaniu obszaru, spelnieniu jego wymagan aktywacyjnych lub/i zastosowaniu sie do polecen i na tym koniec. W kolejnej rundzie dany obszar bedzie spelnial funkcje buforu na zetony postepu.

Szkoda ze nie pokazales specyfiki gry i je strategicznego podejscia bazujac na ciaglosci przykladow. To bardzo wiele wyjasnia i plynnie prezentuje 'gre stolem' oraz ukladanie rundy; wyczerpani nie moga bronic/akatowac, hmm kim tu isc na wyprawe a kogo zostawic, a moze chwycic rany na 'klate' itd.

Poza w/w bardzo przejrzysta recka :)
 
     
Bungi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Kupcie sobie lepszy mikrofon :| słuchając tej recki w słuchawkach dostaję szału od ciągłego włączania i wyłączania się szumu... przy prezentacji gry mam coś takiego:

cisza... SZSZSZSZSZSZS tekst mówiony SZSZSZSZSZSZS cisza

i tak powtórzone non stop :(
 
     
Niniut
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Moim skromnym zdaniem, oczywiście nie obrażając twórcy, ta video-recenzja jest nędzna. Ani zachęca do kupna, ani odrzuca...to chyba najsmutniejsza rzecz jaka może być na świecie. Poza tym, samo "przedstawienie" mechaniki jest okrutnie kiepsko popełniona... Na koniec, tak jak wyżej zostało to powiedziane, jakość dźwięku leży i kwiczy. No to tyle, z takich ogólnych spraw;)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Oczywiście sam pomysł zrobienia takiej videorecenzji jest świetny, jednak po obejrzeniu jej zastanawiam się, czy autor zagrał chociaż jedną grę we Władcę? Wygląda mi na to, że niestety nie.

Podane plusy i minusy są oceną zawartości opakowania a nie przebiegu gry. Poza tym przedstawione zasady też są czasami niezupełnie zgodne z instrukcją. Najsilniejszy atut gry, czyli jej przebieg i związane z tym emocje i taktyczne posunięcia, nie zostały tu uwypuklone. Szkoda.
 
     
Murek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Dobre:) Swoją drogą podziwiam recenzenta, że reprezentując sklep odważył się wypowiedzieć nie do końca przychylnie na temat tego pasjansa i to w paszczy lwa, czyli na forum wydawcy:) Widać, że zależy mu na tym by powiedzieć to co myśli, a nie wciskać ludziom cokolwiek, brawo!!!:) Nie znamy się, ale widziałem go kilka razy w jednej z warszawskich kawiarni jak zawzięcie stawiał tego pasjansa, następnym razem podejdę. Co do samej gry, to no cóż, grałem w to kilka razy, czytałem opinie po forach i niestety gra nie należy do specjalnie udanych, nie jest gniotem, jest po prostu grą, w ładnej otoczce, a gdyby ją zdjąć można by ją osadzić właściwie wszędzie, Alicji W Krainie Czarów, Wiedźminie, Wyprawie Łyżeczek do Lodówki itp...
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

powiedział to, co uważa, to prawda i jest to cenne, ale o samej grze powiedział niewiele i to jest zasadniczy minus tej recenzji

pasjansem tej gry bym nie nazwał, chociażby dlatego, że nie trzeba w nią grać samemu, a powiem nawet,, że gra w więcej osób zyskuje i to sporo :grin: a wersja samotnika jest w systuacji, kiedy ma się ochotę zagrać, a nikogo nie ma pod ręką :twisted:

może i mogłaby być osadzona w różnych realiach, ale np. dla mnie ma to znaczenie, że mogę grać Aragornem czy Legolasem i czekać aż przyjdzie Gandalf i, jak to ma w zwyczaju, nam pomoże :lol:
 
     
Murek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Zaprezentował samą mechanikę, a resztę zostawił graczom :wink: w więcej osób to trzeba mieć dwa egzemplarze, albo mieć mniej kart i zagrożenie na palcach liczyć :mrgreen: Zastanawiam się co jest bardziej bezczelne, to, że w instrukcji Władcy jest wariant gry na 4 graczy po zakupie dodatkowego egzemplarza, czy w 51 Stanie, że za mało jest żetonów i że trzeba sobie jakoś radzić :twisted:
 
     
Bungi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

De gustibus... etc. ;) można się przyczepić do wielu rzeczy w recenzji, ot, dla mnie na ten przykład pudełko fatalne nie jest i nic mi w nim nie lata

edit. do gry w 4 osoby wcale nie są potrzebne dodatkowe podstawki, czysty chłyt majketingowy... kto ma odrobinę talentu zmontuje sobie pseudolicznik zagrożenia sam i można się cieszyć wariantem 2+ :)


a prezentując mechanikę mógłby się bardziej postarać
 
     
Murek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

taa...papier, klej, nożyczki i zaczniemy piracić gry planszowe...swoją drogą niezły pomysł na biznes, w Chinach podobno odstawiają 40 tyś piratów Osadników z Catanu :mrgreen:

A recenzja...mam ogólne wrażenie, po lekturze ton opinii o podcastach Wookiego, Game Trolla i Marasa, że wszyscy mogą robić lepiej, więcej, efektowniej, a tak na prawdę mamy w Polsce trzy podcasty... :razz:

Zacznę krytykować jak sam coś popełnię, a wtedy drżyjcie narody :twisted: :twisted: :twisted:
 
     
Bungi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Kolega jakoś dziwnie dramatyzuje. Najpierw sam sugeruje liczenie zagrożenia na palcach a po wskazaniu rozwiązania zastępczego wyjeżdża z piraceniem gier planszowych.

Czy fana który na forum FFG przedstawił alternatywnie przygotowane questy do wydruku też nazwiemy piratem?

A co do podcastów że wszyscy mogą lepiej, więcej i efektowniej. W zalinkowanym na górze podcaście można się przyczepić do wielu rzeczy z samego tłumaczenia mechaniki. Pomijam odczucie, że autor zachowuje się jakby ktoś kazał mu taki podcast przygotować i robi to na odczepne.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Murek napisał/a:
Zaprezentował samą mechanikę, a resztę zostawił graczom :wink: w więcej osób to trzeba mieć dwa egzemplarze, albo mieć mniej kart i zagrożenie na palcach liczyć :mrgreen: Zastanawiam się co jest bardziej bezczelne, to, że w instrukcji Władcy jest wariant gry na 4 graczy po zakupie dodatkowego egzemplarza, czy w 51 Stanie, że za mało jest żetonów i że trzeba sobie jakoś radzić :twisted:


Jak już Bungi napisał, 1 zestaw wystarczy do gry w 2 - 4 graczy. I 4 kostki do gry :wink:

Recenzent mechanikę zaprezentował bardzo pobieżnie, z kilkoma błędami, więc szkoda, że recenzję zrobił, zanim opanował dobrze zasady gry. Wówczas i wartość jej byłaby większa, i zdanie byłoby bardziej przydatne potencjalnym graczom.

A w 51 Stanie kupiłeś widać egzemplarz z 1 rzutu, bo tam faktycznie brakowało żetonów. Ja mam kupiony później i jest już ok :grin:
 
     
Murek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

taa...martwa dyskusja :wink: Kończąc mój w niej udział, tekst o palcach był ironią, tak jak cały PRL i jego sztukowanie w brakach w czymkolwiek :wink:

A co do recki, jak każdy są lepsze, czy słabsze, nie oceniam póki sam czegoś nie wymyśle bo nigdy tego nie robiłem, wystarczy posłuchać jak na konwentach ludzie gry tłumaczą, zamiast krytykować, dajmy naszym recenzentom konkretne rady. Z chęcią wysyłam swoje spostrzeżenia do wszystkich recenzentów, co i Wy róbcie:) Tyle ile Wookie za plecy dostał, zrobiło z niego tytana, który się niczym już nie przejmuje, a recki ma hmm...eufemistycznie...różne :) Troll też się bardzo stara, porządkuję, wprowadza nowe pomysły.

Do Dice Tower jeszcze naszym trochę brakuje, ale cóż, uczą się chłopaki :wink:

Trzymam za Was kciuki :grin:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

Murek napisał/a:
A co do recki, jak każdy są lepsze, czy słabsze, nie oceniam póki sam czegoś nie wymyśle bo nigdy tego nie robiłem, wystarczy posłuchać jak na konwentach ludzie gry tłumaczą, zamiast krytykować, dajmy naszym recenzentom konkretne rady. Z chęcią wysyłam swoje spostrzeżenia do wszystkich recenzentów, co i Wy róbcie:) Tyle ile Wookie za plecy dostał, zrobiło z niego tytana, który się niczym już nie przejmuje, a recki ma hmm...eufemistycznie...różne :) Troll też się bardzo stara, porządkuję, wprowadza nowe pomysły.


Ja akurat od jakichś 10 lat zajmuję się tłumaczeniem graczom zasad gier karcianych i planszowych /od niedawna nawet można powiedzieć, że częściowo robię to zawodowo, bo otrzymuję za to pieniądze :grin: /. Prowadzę zajęcia dla wszystkich chętnych, organizuję konwenty i uczę, bo lubię :grin: Dlatego też potrafię ocenić dobre tłumaczenie od takiego, któremu sporo brakuje.

A Wookiego widziałem jedną recenzję i: recenzja mi się spodobała, ale gra nie :twisted: Ale wiem, dlaczego gra mi się nie spodobała. Natomiast po recenzji Trolla nie wiedziałbym, czy mi się Władca podoba, czy też nie :roll:
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Maj, 2011   

I jest recenzja Wookiego dużo ciekawsza moim zdaniem. Powoli zaczynam przekonywać się do zakupu.
http://www.gryplanszowe.n...a-karciana.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14