galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalna zapowiedź i opis szczegółowy
Autor Wiadomość
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

awojdi napisał/a:
to chyba dobrze nie?

zgadzam się, ale i tak pomarudze, że disorder dostał więcej ciekawych pozycji. Największa szkoda, że krasnale najsłabiej - dziś znowu będę próbował coś nim zdziałać :)

awojdi napisał/a:
między indirectami a zadawaniem obrażeń w którą chcesz strefę, to więcej niż duża różnica


spoiler napisał/a:
Lord of the earth
Cost: 3HHH
Action: X inflict indirect damage to target player. X is the number of developments that you control.


...ale w jednym i drugim przypadku, są to indercty :mrgreen:
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Mouse napisał/a:

spoiler napisał/a:
Lord of the earth
Cost: 3HHH
Action: X inflict indirect damage to target player. X is the number of developments that you control.



aaahh.. myślałem, że śmiesz krytykować wyczekiwaną przeze mnie chaosową taktykę z morsslieba (zadająca obrażenia w strefę za poświęcanie developek) :) zwracam honor
 
     
Gość

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011   

Chyba najlepszy dodatek jak na razie
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

puma1944 napisał/a:
Najsłabiej wypadaja krasie nie ma nic szczególnie ciekawego,choc mnie ciekawi ten veteran killer :wink: kolejny zabójca do decku na poświecanie ale niestety przy tych abstrakcjach które wyciagaja darki,chaos,i imperium to nie ma szans na przebicie sie krasiami do turniejowych top 4


Nie prawda, po prostu trzeba składać inne decki i spokojnie można grać.
 
     
puma1944
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011   

Cieżko coś wymysleć wydaje mi sie że krasie troche zostały zaniedbane, po ostatnich turniejach doszedlem do wniosku że krasie nie maja nic na imperium czy chaos, brakuje nam kart co sciagaja jednostki na królestwie czy misji, jest niby Thorgrimson ale zanim cos zrobi to albo spada albo wraca na ręke, trzeba szukac kart po innych rasach by cos ugrac, jak dla mnie narazie jedyna opcja na krasie turniejowe to szybkie natarcie na strefy,
jeszcze zostaje deck na poswiecanie ale to tez tak na dwa razy, zobaczymy jak krasie sie beda spisywac na kartach z legend szału nie bedzie ale to dopiero wyjdzie w graniu :wink:
 
     
Barry13
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

Jak w poprzednim cyklu krasie wymiatały wszystko nikt nie narzekał:D ale w Legendach też dostały 2 dobre karty - strzelająca Legenda i taktyka niszcząca 3 developy
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

DaRKeR możemy się spodziewać ładnego videospojla? :mrgreen:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2011   

oczywiście:) jak tylko będzie online wszędzie będą linki ;)
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Witam,

od czasu do czasu grywam w "Inwazje" i zdziwilem się, że po otwarciu poduleka "Legend" zastalem tam, aż trzy takie same zestawy kart. Trochę nie łapie - myślalem, że jak Legenda, to jedna i niepowtarzalna postać. Czy do talii, mam wtasowywać więcej niz 1 kartę z takim samym bohaterem. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Mitril
 
     
Anatem
Gość
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Na stolicy możesz mieć w danej chwili tylko jedną legendę, więc jest to w jakimś sensie niepowtarzalna postać. Natomiast w talii możesz włożyć do 3 kopii tej samej karty, czyli w tej chwili nawet do 6 kart legend (pomijam, że to kompletnie niegrywalne, ale legalne i wykonalne).
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Dziękuje za wyjaśnienie, ale jakoś kompletnie nie trafia do mnie w tasowanie do Talii kilku kopii tego samego Legendardnego bohatera - kompletnie nie klimatyczne. Dziwne to dla mnie i uważam, że lekkie nabijanie w butelkę graczy, ponieważ nadal nie rozumiem po co trzy takie same zestawy kart w jednym dodatku.

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Proste, chodzi o szanse wyciągnięcia karty. W Wh: I możesz mieć minimalnie 50 kart w talii, czyli jeśli tworzysz talię, to najlepiej ok 50 kart. Żeby działała ona tak jak sobie zaplanujesz, musisz mieć jak największą szansę wyciągnięcia z niej kluczowych kart, a taką np. jest Kairos u chaosu (legenda). Mając szansę, że wyciągniesz z 50 kart tą jedną są tak naprawdę niewielkie, co innego, kiedy masz jej trzy kopie.

Rozumiem lekkie zdziwienie, nie mniej jednak pamiętajmy, że to jest gra karciana, a nie roleplay, czy bitewniak. W talii możesz mieć max 3 kopie jednej karty i z tego się korzysta.

Pozdrawiam
 
     
Anatem
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Realia karciankowe są dość specyficzne - to że masz trzy kopie unikalnej karty w talii, min. legendy, nie znaczy jeszcze, że oni są sklonowani. Twój deck, to coś w stylu zakresu możliwości - poza niego nie wyjdziesz, natomiast ręka, to zakres kontaktów z innymi terenami.
W przypadku legend interpretacja tego, że jedna karta jest w discardzie, druga na stolicy, a trzecia jeszcze w talii może być taka, że przeciwnikowi wydawało się, że go zabił, ale tak naprawdę tylko ciężko zranił, ewentualnie gość się wycofał, ale swojego ludu tak łatwo nie zostawi i on tu jeszcze wróci...
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Dziękuje za opinie i rzeczywiście po zastanowieniu się i wysłuchaniu Waszych argumentacji brzmi to sensownie.

Pozdrawiam,
Mitril
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.51 sekundy. Zapytań do SQL: 13