galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Preview event pierwszego AP
Autor Wiadomość
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

wesolykowal napisał/a:
Dodatek daje radę, choć miałem nadzieję że do każdej ze sfer będzie bo jednym z bohaterów, a jest tylko Bilbo.


Wiadomo każdy by tak chciał :) , ale myślę że po wyjściu 6 dodatków po prostu już nie mieli by pomysłów kogo wstawiać jako bohaterów :) , także taka opcja mi odpowiada :)

Ja teraz mam pytanko do Galakty :) , kiedy wypuścicie ten dodatek do normalnej sprzedaży ?, po niedzieli już będzie coś więcej wiadomo ^^ ?
 
     
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

Ja swój zdobyłem dzięki uprzejmości jednego zaprzyjaźnionego sklepu,
z tego co mi mówili to pod koniec przyszłego tygodnia lub na początku kolejnego.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

Dodatek w normalnej sprzedaży nie będzie tak szybko.

W tej chwili przyleciała do nas samolotem tylko niewielka ilość przeznaczona wyłącznie na pokazy. Reszta płynie normalnym transportem morskim.
 
     
Atryda
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

A dodatek zwiera wszystkie karty graczy po 3 szt., czy może parę jest pojedynczych?
 
     
Bungi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

bohater jest pojedynczy, reszta po 3
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

Ja moge sie pochwalic ze jestem szczesliwym posiadaczem nowego dodatku Polowanie na Golluma. Mam go dzieki temu, ze bylem jedyny na pokazie i moglem sobie przedpremierowo zakupic. Na razie jestem po jednej rozgrywce wiec niewiele moge powiedziec. Scenariusz jest na poziomie 4 i w dwie osoby mozna go przejsc. Nowe karty nie zdarzylem jeszcze przetestowac w praniu, ale zapowiadaja sie ciekawie. Talia spotkan zdecydowanie nastawiona na cofanie w postepach wyprawy jak i na wymuszaniu u gracza ciaglego kombinowania. Karty celu sa tak jakby obosiecznym mieczem. Z jedej strony porzadane do kontynuacji rozgrywki, a z drugiej strony moga okazac sie zguba graczy ze wzgledu na niektore karty spotkan.
Przyklad: karta "Łowcy z Mordoru". Łowcy z Mordoru otrzymują +2 siły ataku i +2 poziomu zagrożenia za każdą kartę z cechą Wskazówka w grze. Przypomne, ze karty celu to własnie owe wskazówki. Zdarzyło mi sie, ze w grze byly 3 karty celu i 3 karty łowców z Mordoru, co w konsekwencji zakonczylo sie zromotną klęska. Zanim doszlo do fazy zwarcia bylo pozamiatane, bo poziom zagrozenia przekroczyl 50ptk (kazda karta Łowcy z Mordoru generowała poziom zagrozenia rowny 8ptk. x 3 karty = 24ptk + inne zagrozenia) PORAŻKA :)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011   

Ja wczoraj też grałem, pierwszą grę praktycznie przebiegliśmy ;) wynik 54 (suma 2 graczy oczywiście). Szczęśliwie ułożyła się nam talia spotkań + Denethor kumpla (z Nieoczekiwaną Odwagą).
2 Łowcy pojawili się na stole dopiero w 3 etapie gry (2 Ślady Golluma na naszych bohaterach, kolejne 2 Ślady na stole (ze "strażanikami") i 2 Łowcy na stole... 2 kreaturki po 10 zagrożenia, 10 ataku i 6 życia każda :/) ale jakoś daliśmy radę: Spryt Radagasta, Eowina, Bilbo z Kamieniem Celebrainy i Strażnikiem Lorien ;)
Graliśmy ja: Bilbo/Theodred/Legolas, kumpel: Eowina/Denethor/Dunhern
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011   

D.W. napisał/a:
Dodatek w normalnej sprzedaży nie będzie tak szybko.

W tej chwili przyleciała do nas samolotem tylko niewielka ilość przeznaczona wyłącznie na pokazy. Reszta płynie normalnym transportem morskim.

Skoro płynie, to trochę to pewnie potrwa, mam nadzieję że w przyszłym tygodniu nastąpi jakiś przełom ;)
 
     
Zoax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011   

Nam po pokazach został jeszcze jeden dodatek, zainteresowanych zapraszam. Kto pierwszy ten lepszy :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=1665860026
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011   

Kufel super robota z wrzuceniem fotek!
Najlepsze karty z dodatku to wg. mnie "Znak Dunedainów" (fajny i tani dodatek, combo z Dunhere) i "Skrzydlaty Stróż" (w końcu jakiś dobry bloker, dużo lepszy od włócznika).
A "Opowieści przy ognisku" przegięte ostro przy grze w 4 graczy, a przy grze solo bezużyteczne, przez co będzie trzeba teraz składać talie w zależności od ilości graczy.

Dodanie kart takich jak Orły Nadlatują czy Werbunek Rohhirimów (mimo iż są bardzo fajne) to zagranie trochę nie fair, bo są teraz po prostu bezużyteczne... a żeby były użyteczne trzeba kupić kolejne dodatki. Co prawda robią smaczek, ale nawet jeśli będę kupował wszystkie dodatki to i tak wolałbym dostać teraz grywalne karty, a te 2 wcześniej wspomniane dopiero później gdy będą przydatne. No ale cóż...

A Bilbo słaby niestety, powinien mieć 1-2 zagrożenia mniej i byłby grywalny. Jest jedynym bohaterem którego koszt zagrożenia jest inny niż suma siły woli+atak+obrona+życie. Ale wydaje mi się podejrzane że dwóch pierwszych dodatkowych bohaterów to hobbici, pewnie w następnym quescie będzie wymagane aby jeden z bohaterów był hobbitem i będą co do niego jakieś specjalne zasady.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011   

Redgarex.

Karta Orły nadlatują jest bardzo użyteczna w połączeniu z Skrzydlatymi Stróżami. Zdarzyło mi się ze na ręce startowej miałem 2 karty orły nadlatują i już na samym początku kosztem 0 zasobów przeszukałem 2x 5 wierzchnich kart w poszukiwaniu kart ze słowem Orzeł. No i dzięki temu miałem na ręce 3 karty Skrzydlatych Stróżów już na starcie za darmo na ręce :)

Co do karty Bilbo tez się nie zgodzę, bardzo dobry bohater, czy to przy grze solo, bo zawsze się ciągnie 2 karty za free, czy to w grze na więcej graczy. Nie trzeba korzystać z akcji Beravory, żeby mieć 2 karty na rękę co turę przy grze solo, lub co 2 tury przy grze na 2 graczy. Sprawdzałem w praniu i super działa, mimo ze Bilbo ma tylko 2 punkty wytrzymałości, ale i z tym można sobie poradzić wpinając mu "Instynkt Samozachowawczy" (jak na prawdziwego hobbita przystało :) )

Tak wiec dodatek bardzo udany. Daje wiele możliwości składania mieszanych tali, no i neutralne karty pieśni, które dają znak "przywództwa" bohaterowi, do którego ta kartę dołączono powoduje ukierunkowanie budowy talii z naciskiem na przywództwo. Spodziewam się, ze następne dodatki będą dokładać kolejne pieśni, odpowiednie dla każdej ze sfer. Jak na razie są takie i trzeba z nich skorzystać.
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011   

Gratuluje szczęścia :P W talii powiedzmy nawet 30 kartowej mając 3 orły, dociągając 5 kart mamy około 50% szans wyciągnięcia przynajmniej 1 orła (wtedy karta wychodzi na zero) i małą szansę dociągnięcia 2 orłów (wychodzi na plus). Czyli masz 50% że stracisz kartę i tylko kilka, może kilkadziesiąt % że dociągniesz dzięki niej dodatkową karty, nie warto. A zakładam że masz tylko 30 kart w talii. Żeby się opłacało to na oko co najmniej co piąta karta powinna być orłem.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011   

I było mniej więcej jak mówisz. Ale w tej grze statystyka akurat się nie sprawdza :) . Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Ja bym nawet powiedział, ze jest mniej jak 50%, ze względu na to, ze po dociągnięciu 5 kart z wierzchu i wybraniu kart orla, należy resztę wtasowac do talii i wtedy dopiero można pociągnąć kolejne 5 kart. Mając 4 karty z cecha orzeł w talii na 32 (podstawa + 3 karty gandalfa + 6 kart orla - 6 kart na ręce (w tym 2 karty orła)), to wychodzi statystyczna wariacja z powtorzeniem 4-5 kart. Mimo to, mnie się udało wyciagnac z talii kolejną kartę "orły nadlatują + kartę stróży, wiec miałem jeszcze dodatkowo 2 karty do pociągnięcia kolejnych 10 kart z talii w sumie. I tak po kolejnych dociąganiach i przetasowaniach na ręce znalazło się 3 stróży za free.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011   

Co do fotek to akurat nie miałem nic lepszego pod ręką niż komórka, jeśli ktoś jest zainteresowany mogę we czwartek zapodać skany kart
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011   

@Galron
Nie zauważyłem że "Orły nadlatują" mają cechę orzeł! W takim razie nie jest tak źle, bo jest 6 a nie 3 kart orłów. A jak dojdą kolejne to już w ogóle będzie to świetna karta. I fajne combo jak z wyciągniesz z tej karty następne "Orły nadlatują" :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13