galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

tak zadziała :)

tak możesz użyć stand your ground (to jest metoda na 1 turowego kazadora :])
 
     
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

tak sobie właśnie to wykombinowałem :)
 
     
radaner
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Pytania odnośnie przekierowań : czy uncancellable damage (np z keeper of the flame) mozna przekierować gdy kontrolujemy Tyriona? Które słowo klucz jest wazniejsze, redirect czy uncancellable ;) .
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

wspaniałe pytanie :)

Action: This unit takes 1 uncancellable damage. If it does, destroy target Attachment support card.

Przekierowanie obrażeń nie jest uważane za anulowanie czyli uncancellable nie ma nic do tego.

Zatem można by przekierować to obrażenie:) ALE

jeśli to zrobiomy to akcja Keeper of Flames się nie odpali :D bo kosztem jest zadanie tego obrażenia, a tak nie zostanie ono zadane bo zostało przekierowane gdzie indziej :D
 
     
radaner
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

I see...
Czyli przekierować można, ale akcja nie wchodzi (podobnie z rydwanem lwów czy jakoś tak). Dzięki :)
 
     
Dwalin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Pytanie o kartę prawidziwy czarodziej:

"Kiedy zagrywasz rozwinieęcie z ręki, umieść na tej karcie 1 żeton zasobów. Następnie zadaj X niebezpośrednich obrażeń każdemu graczowi. X to liczba żetonów zasobów na tej karcie."

Czy zwrot każdemu graczowi oznacza to że również sobie?
 
     
radaner
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Tak.
Zauważ że jesli połozysz zasób na Czarodzieju to MUSISZ aktywować dalsza akcję, nie mozna tak sobie 'kumulować' i nie strzelać ;-)
 
     
Shinji
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Dwa pytania:
1. W strefie bez rozwinięć mam jednostkę do której dołączono Osąd Loeca. Przeciwnik zagrywa Osąd Vereny. Tracę jednostki i wsparcia w tej strefie?
2. Mam w polu bitwy Błogosławionych Sigmara i inną jednostkę. Przeciwnik nie ma żadnych jednostek. Jeśli Błogosławieni zginą muszę cofnąć własną jednostkę na rękę?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

1. Nie tracisz, bo osąd zagrany na jednostkę jest developką.

2. Tak, bo jest to efekt forced.
 
     
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

W którym oknie akcji podczas fazy pola bitwy mogę zagrać taktyki mówiące "zniszcz wybraną atakującą jednostkę". Czy muszę to zrobić po deklaracji atakujących przez przeciwnika, czy mogę to zrobić np po delkaracji obrońców, lub po alokacji obrażeń (nim zostaną zadane )?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

możesz to zrobić od momentu deklaracji atakujących (bo musisz wiedzieć co atakuje) to końca Walki. Tak długo jak te jednostki są uznawane za atakujące.
 
     
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Ja mam pytanie odnośnie karty Veteran Quarreler
http://deckbox.org/whi/Veteran%20Quarreler
Nie ma na niej napisane, że jej akcja jest limitowana raz na turę, czy to oznacza, że mogę użyć tej akcji kilkakrotnie i po prostu zamieść wszystkie jednostki atakujące ?

Tekst karty sugeruje, że muszę użyć akcji w odpowiedzi na deklarację ataku...ale wtedy jeszcze nie są wybrani atakujący, i jak można zrobić cokolwiek w odpowiedzi na deklarację ataku ?
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Na 1 pytanie odpowiedź znajdziesz w faq - poczytaj o akcjach -> akcje aktywowane i akcje warunkowe
Ad 2. Sugeruję wstrzymać się z odpaleniem akcji aż do momentu wybrania atakujących przez przeciwnika, teoretycznie możesz ją odpalić po deklaracji ataku na strefę ale wtedy komu chcesz przydzielić obrażenie skoro nie ma atakujących ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Nie da się odpowiedzieć na deklaracje ataku, akcję możesz odpalić w najbliższym możliwym oknie akcji po wyznaczeniu atakujących (bo możesz strzelić tylko do atakujących jednostek)

Skoro jest podany dokładny czas odpalenia tej akcji (czyli zaraz po wyznaczeniu atakujących) tzn. że jest to akcja Aktywowana, tzn. że można jej użyć tylko raz na turę i to tylko w tym określonym oknie akcji, jeśli tego nie zrobisz akcja przepada.
 
     
PT_Crusher
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Witam, dwa pytania z tych łatwiejszych ;)

1. Mam w grze Strażnika Uraz i quest Reclaim the Hold wykonywany przez jakąś inną jednostkę. Przypuśćmy, że przeciwnik niszczy mi jedną jednostkę. Odrzucam 1 żeton z ww questa i kładę zniszczoną wcześniej jednostkę jako development. Wobec tego, czy Strażnik uraz dostanie jeden młotek, czy nie?

2. Zealot Hunter może niszczyć neutralne jednostki, czy one się nie liczą, ponieważ nie mają żadnego symbolu rasy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13