galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

1. Tak
2. Tak
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Miałem taki przypadek w "Anduinie". W 2 etapie dołożyłem ostatnie 2 punkty dzięki Legolasowi w fazie walki, no i automatycznie przeszedłem do 3 etapu. W tym momencie należało odkryć 2 karty z TS na gracza, no i odkryłem "Orki z Dol Guldur". Ich cecha to zadanie 2 obrażeń jednej z postaci przydzielonej do wyprawy. Orki zostały wyciągnięte w fazie walki więc nie wiem czy należy stosować ich cechę w tej fazie?
 
     
grodzek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Ja zawsze grając pomijałem w tym etapie podaną przez Ciebie cechę. Może poszedłem na łatwiznę, ale gra jest wystarczająco trudna... więc :)
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Treśc "Zasadzki na Brzegu" mówi o odkrywaniu kart. Efekt orków należy do efektów po odkryciu, więc rozpatrujemy go normalnie. Nigdzie nie jest napisane, że tego typu efekty rozputrujemy tylko w Fazie Wyprawy.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

To też ja gram tak, że Orki zadają obrażenia. Tak samo jak działa w tym momencie zdolność Thalina. Jednak nie do końca jest to prawidłowe bo faza wyprawy już minęła i teoretycznie żadna z postaci nie jest już przydzielona do wyprawy a jedynie wyczerpana. To jednak zasadnicza różnica.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

crabtree napisał/a:
Miałem taki przypadek w "Anduinie". W 2 etapie dołożyłem ostatnie 2 punkty dzięki Legolasowi w fazie walki, no i automatycznie przeszedłem do 3 etapu. W tym momencie należało odkryć 2 karty z TS na gracza, no i odkryłem "Orki z Dol Guldur". Ich cecha to zadanie 2 obrażeń jednej z postaci przydzielonej do wyprawy. Orki zostały wyciągnięte w fazie walki więc nie wiem czy należy stosować ich cechę w tej fazie?


Karharoth napisał/a:
Treśc "Zasadzki na Brzegu" mówi o odkrywaniu kart. Efekt orków należy do efektów po odkryciu, więc rozpatrujemy go normalnie. Nigdzie nie jest napisane, że tego typu efekty rozputrujemy tylko w Fazie Wyprawy.


Nie masz racji. W Fazie Walki nie możesz przydzielić obrażeń Postaciom przydzielonym do Wyprawy, ponieważ one są przydzielone tam tylko do końca Fazy Wyprawy /s.14/ Rozpatrujesz oczywiście Efekty kart "Po Odkryciu", ale wprowadzasz w życie tylko te Efekty, które są legalne /jak np. Wzrok Nekromanty zadający obrażenia Postaciom wyczerpanym/.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Liczyłem na to że Kulgan zabierze głos w tej sprawie i myślę że ta interpretacja jest słuszna :)
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A mi się kojarzyło, że Orki z dol Guldur też ranią wyczerpanych jak "oko", mój błąd.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Czy zagrywając Fintę mogę jednocześnie wydelegować jako obrońcę Włócznika Gondoru (który zadaje 1 punkt obrażeń atakującemu wrogowi)?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2011   

Jeśli zagrywasz Fintę, to wróg nie atakuje, a jak nie atakuje, to nie mozesz bronić ataku, którego nie ma :razz: Oczywiście sam możesz mu potem przyłożyć, ale z pozycji atakującego a nie obrońcy, więc zdolność Włócznika Gondoru nie zadziała :wink:
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Może gdzieś już na ten temat było, jednak nic nie moge znaleść. Grając w "Polowanie na Golluma" przyszła mi do głowy pewna sytuacja. Dociągam z Talii Przeciwnosci "Ślady Golluma", muszę dociągnąć karte, która będzie Jej "strzegła". A tu kolejne "Ślady" I klops. Co wtedy ?

Drugie pytanie:Wybrałem jedną z 3 kart, które podglądnąłem z wymuszonego efektu Karty wyprawy 1b z Polowania. Gdy Ją umieszczam w sferze przeciwności to rozpatruje efekty po odkryciu czy klucze typu: zguba, mroczna fala ?
Ostatnio zmieniony przez Karharoth Wto 26 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Atryda
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Mam pytanie do pierwszej karty wyprawy z dodatku "polowanie na golluma", otóż na karcie pisze: "Kiedy gracze poczynią postępy w wyprawie, pierwszy gracz podgląda 3 wierzchnie karty z talii Spotkań".
Co należy rozumieć przez sformułowanie "poczynią postępy"? Czy sytuację w której na karcie wyprawy położy się minimum jeden żeton postępu, czy może ma być tych żetonów więcej, gdyż karta mówi o postępach, a może chodzi o sytuację, gdy na karcie będzie wymagana liczba żetonów postępu?
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Atryda napisał/a:
Mam pytanie do pierwszej karty wyprawy z dodatku "polowanie na golluma", otóż na karcie pisze: "Kiedy gracze poczynią postępy w wyprawie, pierwszy gracz podgląda 3 wierzchnie karty z talii Spotkań".
Co należy rozumieć przez sformułowanie "poczynią postępy"? Czy sytuację w której na karcie wyprawy położy się minimum jeden żeton postępu, czy może ma być tych żetonów więcej, gdyż karta mówi o postępach, a może chodzi o sytuację, gdy na karcie będzie wymagana liczba żetonów postępu?



Zawsze gdy kończysz wyprawę sukcesem, dobierasz te 3 karty i umieszczasz jedną z nich w sfewrze przeciwności. Bez różnicy czy położysz 1, 2 czy 8 żetonów.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011   

Karharoth napisał/a:
Może gdzieś już na ten temat było, jednak nic nie moge znaleść. Grając w "Polowanie na Golluma" przyszła mi do głowy pewna sytuacja. Dociągam z Talii Przeciwnosci "Ślady Golluma", muszę dociągnąć karte, która będzie Jej "strzegła". A tu kolejne "Ślady" I klops. Co wtedy ?

Wtedy dociągasz kolejną i wtedy pilnuje ona pierwszej Wskazówki. Druga pozostaje bez "opiekuna". W instrukcji jest to dokładnie opisane z tego co pamiętam. Ja gram tak, że obie Wskazówki są pilnowane przez kolejną normalną kartę z TS.

Karharoth napisał/a:

Drugie pytanie:Wybrałem jedną z 3 kart, które podglądnąłem z wymuszonego efektu Karty wyprawy 1b z Polowania. Gdy Ją umieszczam w sferze przeciwności to rozpatruje efekty po odkryciu czy klucze typu: zguba, mroczna fala ?

Tak, rozpatrujesz wszystkie takie efekty.
 
     
Lazuś
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Czy z właściwości TEJ karty zasoby mogę odrzucać tylko ja, czy rownież mój sojusznik, z którym gram?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13