galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Moim zdaniem masz rację, obrażenia zostały przydzielone i koniec tematu. Prawo nie działa wstecz :P
 
     
Shinji
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Zacznijmy od tego, że przeciwnik nie może rzucić tego na jednostkę, której obrażenia zostały przydzielona, a nie zadane (tak mi się przynajmniej wydaje). W sytuacji, którą opisałeś młociarz po prostu spadam, a reszta obrażeń wchodzi w stolicę, bo, aby rzucić zażarty topór na jednostkę muszą znajdować się na niej już zadane obrażenia, ale jednostka musi żyć.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

a mozna wiedziec jaka jest angielska nazwa tego topora? albo co ma napisane?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

ed00011 napisał/a:
Mam spór z innym graczem. Zaatakowałem go, bronił jedną jednostką (Młociarz z Karak Azul), przydzieliłem jednostce 3 obrażenia, a resztę - 4 na stolicę. Przeciwnik rzucił Zażarty opór i przesunął obrażenia na moją jednostkę. I teraz - on twierdzi, że powinienem te obrażenia ze stolicy położyć na Młociarza, bo "on już nie ma obrażeń na sobie, a najpierw trzeba zniszczyć jednostki, aby coś przeszło na stolicę". Ja uważam, że jest tylko jeden moment przyznawania obrażeń i obrażenia przyznane stolicy powinny być po rzuceniu tej taktyki (i rozpatrzeniu efektów) zadane. Kto ma rację i dlaczego?
Z góry dzięki.


po 1. nie można Zażartym oporem przesunąć obrażeń przydzielonych a nie zadanych. Przekierowanie obrażeń zadziała bo przekieruje obrażenia w momencie ich zadania, ale żeby przesunąć obrażenia to muszą one najpierw być na danej jednostce. A tutaj jednostka dostanie tyle obrażeń że od razu zginie więc nie ma co przesunąć.

po 2. Prawo nie działa wstecz, jeżeli w fazie przydzielania 3 obrażenia zostały przydzielone jednostce i 4 strefie, a ponadto było to legalne rozwiązanie. To nawet jak jakimś cudem jednostka przeżyje to nie zmieniamy przydzielonych obrażeń. 4 idą w strefę.
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

ach opor :) a ja zastanawialam sie o jakim mlotku mowa heh
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Harpia napisał/a:
ach opor :) a ja zastanawialam sie o jakim mlotku mowa heh


wcale Ci się nie dziwie też się nad tym zastanawiałem ^_^
 
     
Harpia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

czyli za Darkerem -> na karcie jest "move damage" wiec zeby je przesunac musza one byc juz na jednostce, a jednostka nadal musi byc na stole czyli przezyc coby bylo z czego przesunac :) niektore karty maja "redirect damage" np.: DE "Disciple of Khaine" -> niech porowna tekst na obu to zrozumie roznice :)
 
     
deri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   Rycerze w imperium

Witam, mam dość głupie pytanie ale przejzałem swoje karty i jej nie znalazłem a myślałem że mam chyba wszystkie:P grałem z kimś kto miał "jakąś" kartę która dawała młotki za każdą jednostkę rycerzy w polu bitwy?? nie wiem czy to była jednostka?? Pomoże mi ktoś ?? czy mi sie śniło:)??
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

http://deckbox.org/whi/Higher%20Ground
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Temple of Shallya "Kingdom. At the beginning of your kingdom phase, you may move one of your units from its current zone to one of your other zones." Na początku fazy królestwa, to znaczy przed wzięciem surowców, czy po?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

po. Faza królestwa zaczyna się od zresetowania surowców, dobrania nowych i odpaczenia jednej karty. Po tym jest miejsce na akcje.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

To po co jest napisane "na początku"? Daje to coś konkretnego, o czym nie wiem? xD Równie dobrze mogłoby być napisane "podczas fazy królestwa..."
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Początek fazy jest przed oknem akcji. I tak najpierw resetujesz zasoby, potem masz początek fazy, a potem okno akcji.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Pollus napisał/a:
To po co jest napisane "na początku"? Daje to coś konkretnego, o czym nie wiem? xD Równie dobrze mogłoby być napisane "podczas fazy królestwa..."


W core secie jeszcze wychodziły błędy wordingowe, potem to poprawili, ale to co wyszło to wyszło.
 
     
ed00011
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Kolejny spór z graczem:
Zaatakował mnie trzema jednostkami. Zadeklarowałem jedną do obrony z dwóch, które miałem na polu bitwy. Zagrał akcję z karty Mściciel.
1. Twierdzi, że może tę akcję zagrać w dowolnym momencie - zagrywa ją po przydzieleniu obrażeń - po całym ataku i chce po prostu dołożyć mi kolejne żetony obrażeń wynikające z Mściciela. Ja twierdzę, że ostatni moment, kiedy może ją zagrać to chwila przed zliczaniem obrażeń.
2. W tym samym ataku poświęca, w związku z Mścicielem, kartę Zhufbarscy inżynierowie. Twierdzi, że ja muszę poświęcić jednostkę, którą nie broniłem (jedna z dwóch). Twierdzi, że nie można poświęcać jednostek zadeklarowanych do walki (zauważa, że jednostka zadeklarowana i tak otrzyma obrażenia i dlatego nie mogę jej poświęcić). Czy jest to prawda?
Z góry dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 14