galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw Podstawowy i co dalej?
Autor Wiadomość
domer
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   Zestaw Podstawowy i co dalej?

Witam
Od kilku dni gram zestawem podstawowym i już wiem że będę powoli inwestował w dodatki. Co według was na początku zakupić tak żeby można było bawić się w budowanie nowych ciekawych talii(rozszerzenia czy zestawy bitewne). Nie wybieram się na turnieje, chce mieć takie zestawy które pozwolą budować mi urozmaicone talie tak żeby każda gra była inna. Na razie nie jestem też zdecydowany na rozwijanie jednej konkretnej rasy. Gram moimi kartami z żona tak więc potrzebuje takich dodatków które pozwolą mi budować na raz 2 ciekawe decki.
Dzięki z góry za pomoc
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

na początek jakieś duże zestawy:

Assault on Ulthuan - HE i DE
Marsz Potępionych - Lizardmani i Undeadzi
Legendy - Dużo dobrych kart :)
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Unikaj zestawów z Cyklu Spaczenia bo tam są pojedyncze karty (tracisz jednak nutralną frakcję Skavenów). Na początek Szturm żeby mieć podstawy talii elfów. Potem Legendy.
 
     
Pan P
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

A jak się przedstawia sytuacja na dzień dzisiejszy ? Co byście kupili jakbyście chcieli zainwestować 200 zł w inwazje, na potrzeby gry z żoną ( lubiła grać elfami w MTG ).
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Assault on Ulthuan, dostajesz 2 nowe rasy.

Generalnie zacząłbym od dużych dodatków. Albo od kogoś kupił jakiś zestawik na allegro czy coś.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Na swoim blogu Przemo wrzucił zestawienie kart przydatnych dla poszczególnych frakcji destro, jeśli planujesz grać konkretną rasą:

http://maledictor.blogspo...tonu-czyli.html
 
     
Razor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

za 200 złotych możesz również kupić jakiś konkretny 6- pak busterowy, do gry we dwójkę idealny według mnie będzie pierwszy cykl spaczenia, karty w nim nie są przesadnio dopakowane, występuje ich duża różnorodność, no i jest już przeceniony więc za 6 sztuk zapłacisz nie więcej jak 180 złotych.
- no i obowiązkowo Assault on Ulthuthan.
Legendy odradzam na początku- dużo dobrych kart to fakt- ale za bardzo faworyzują one destro, zaburzają równowagę między dwoma graczami.
 
     
Pan P
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

A czy w tym spaczeniu są karty do elfów ?
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Są, ale mało. Podstawka + Szturm i pograsz i z żoną i ze znajomymi. Elfami i nie tylko. Balans to nie jest dla ciebie problem. A jak żona będzie miała problem z częstym przegrywaniem to się po prostu zamienicie frakcjami albo zagracie wg listy restrykcji.
 
     
Pan P
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Serdeczne dzięki ! No to już wiem że trzeba więcej grosza wysupłać, no ale chyba warto skoro gra cały czas żyje.
 
     
Wosho
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Gru, 2011   

Nie dawno miałem taki sam problem, grałem z siostrą i kupiliśmy sobie podstawkę, potem ulthuan żeby było 6 armii do wyboru :)
A potem na spokojnie po jednym spaczeniu, potem Marsz potępionych tam dochodzą dwie rasy neutralne.
Nie kupujcie wszystkich dodatków na raz bo zepsujecie sobie zabawę, najlepiej kupic jeden otworzyc zagrac kilka gier kazda armia zeby zobaczyc karty i potem kolejny :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13