galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostateczne starcie
Autor Wiadomość
rafko
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   Ostateczne starcie

Moze to i glupie pytanie, ale nie rozumiem o co chodzi z ostatecznym starciem. A wiec jesli ktorys z bohaterow wejdzie na pole z czerwonym znacznikiem to wtedy musimy przygotowac gre wedlug instrukcji? Bo w takim razie karta Straznicy Zaglady stalaby sie nie potrzebna ("1. Usunac z niej wszystkie karty wydarzen i spotkan") Z drugiej strony, drugi punkt mowi o tym ze czerwone wyzwania mogly byc juz wykonywane przed ostatecznym starciem. I teraz nasuwa mi sie kilka pytan
1. Czy gracz moze podjac sie bitwy ostatecznego starcia tylko podczas swojej tury?
2. Czy gracz musi wejsc na czerwony znacznik aby podjac sie bitwy?
3. Czy jesli gracz zdobedzie 3 smocze runy (nie w trakcie ostatecznego starcia) wygrywa gre?
4. Czy gracz moze podjac sie bitwy w dowolnej chwili (w przypadku remisu wygrywa gracz z najwyzszym poziomem), czyli gdyby jeden gracz mial 2 poziom to moglby podjac sie bitwy (nikomu nie udaloby sie zabic smoka) i wygrac? (jako jedyny osiagnal juz 2 poziom)
Wiem ze pytania sa troche zawiklane ale to dla mnie wazne bo chialbym sie upewniz ze dobrze gram.
Z gory dzieki za odpowiedz. Rafko
 
     
rafko
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011   

Widze, ze nikt nie odpowiada, wiec moze zadam inne pytanie. Czy zasady ostatecznego starcia dotycza tylko szlaku zaglady?
 
     
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011   

Generalnie to instrukcja objaśnia to dosyć dokładnie, więc myślę, że tam należy szukać odpowiedzi (ja osobiście nie widzę żadnych zawiłości).
Ale skoro już pytasz...
Ostateczne Starcie to finał gry z użyciem opcjonalnej zasady Szlak Zagłady.
Gra toczy się normalnie, z tą różnicą, że na bieżąco odmierzasz czas do końca gry - każdą odrzuconą Przygodę kładziesz obok; kilka kart (zależne od ilości graczy) daje 1 żeton zagłady, a 8 takich żetonów oznacza koniec normalnej rozgrywki.
W tym momencie gracze (od najsilniejszego) po kolei rozstrzygają walki z czerwonymi Wyzwaniami. Walki toczone do skutku, czyli albo pokonasz i uzbierasz w jednym ciągu 3 Smocze Runy (lub zabijesz Margatha), albo zginiesz i odpadasz z gry. Potem kolejny gracz. I tak aż wszyscy odpadną albo ktoś wygra. Tyle :grin:
A co do pytań:
1) Ostateczne Starcie kończy normalną grę; tu już nie ma podziału na tury, zaczyna się od najsilniejszego gracza, jeśli on nie wygra i zostanie zabity, gra przechodzi na kolejnego.
2) Jeśli chodzi o Ostateczne Starcie, to rozgrywa się je automatycznie, bez względu na to gdzie jesteś. W tym momencie nie ma już poruszania się (nie ma też Regeneracji, w ogóle nie ma już zwykłej gry :razz: ).
3) Tak; ponadto te Runy (jeśli nie masz jeszcze 3) będą się liczyć w trakcie Ostatecznego Starcie.
4) Hmm, to pytanie faktycznie jest zagmatwane :mrgreen: Ostateczna bitwa rozgrywa się po uzbieraniu 8 Żetonów Zagłady i wówczas momentalnie następuje Ostateczne Starcie; gracze rozstrzygają je w kolejności od najsilniejszego, jeśli wygra to kończy, jeśli przegra to odpada i gra nastepny. Nie ma możliwości rezygnacji z walki, gdy doszło już do OS. To tak, jakby po upłynięciu określonego czasu (Żetony Zagłady) gracze rzucali kostką, kto z nich wygra (począwszy od najsilniejszego, aż do najsłabszego).
Uff... Mam nadzieję, że nic nie zamotałem i teraz już wszystko jasne :wink:
 
     
rafko
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sie, 2011   

Dzięki ci bardzo. Rzeczywiście wszystko w instrukcji jest opisane tylko nie skojarzyłem, że OS dotyczy tylko szlaku zagłady. Przez tą wstawkę z przykładem walki bohaterów. Jeszcze raz dzięki za rozwianie wątpliwości.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14