galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Har Ganeth
Autor Wiadomość
jerry_6
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   Har Ganeth

Mam pytanko czy akcję z tej karty można odpalać ile się chce razy na początku tury, czy tylko raz ?? http://deckbox.org/whi/Har%20Ganeth
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2011   

jeśli jest na karcie "timing" jak np. Na początku tury, Kiedy ta jednostka atakuje etc. To Akcji można użyć tylko 1 raz.
 
     
borutg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

witam.
mam pytanie o kartę Har Ganeth (http://deckbox.org/whi/Har%20Ganeth)
- wg. szacownego forum liczy się tylko bazowa wytrzymałość, obrażenia się nieliczą. To jest już wyjaśnione.
-ok. ale czy Har Ganeth zadziała na jednostkę z bazową wytrzymałością 1, która ma dodany dodatek Elfi wierzchowiec (http://deckbox.org/whi/Elven%20Steed) bądź inną kartę zwiększającą wytrzymałość ?
1. wg.mnie jeżeli liczymy bazową wytrzymałość WYDRUKOWANĄ na karcie, to będę mógł tę
kartę cofnąć.
2. z drugiej strony bazowa wytrzymałość zostaje podniesiona, i jednostka zostaje
Która interpretacja jest prawdziwa?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Druga, bazowa wytrzymałość jednostki została podniesiona efektem innej karty.

Mógłbyś przytoczyć link do dyskusji, w której padło to, że liczy się bazowa wytrzymałość? Najlepiej do konkretnego posta.
 
     
borutg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Oto przykłady pytań i odpowiedzi które znalazłem na forum:

Pollus napisał/a:
Har Ganeth "Kingdom. Action: At the beginning of your turn, return one target unit with less than 2 hit points to its owner's hand." Powróci jednostkę do ręki która ma wydrukowany 1HP, a czy powróci jednostkę która ma wydrukowane 5HP i 4 damage?


i odpowiedź:

Ravandil napisał/a:
Pollus poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, jednostka z 5HP i 4 dmg ma ciągle 5HP, żeby ją cofnąć musiałbyś jej obniżyć HP, obrażenia nie obniżają HP.


lub z innego pytania:

Spasticink napisał/a:
http://war.dbler.com/?view=dS&tS=Har+ganeth&exP=&cT=&tI=1&rVr=&pTs=0&whaaag=

czy przez mniej niż 2 pkt wytrzymałości rozumie się bazową wytrzymałość karty (1 hp), czy np. 4 pkt hp total z 3 obrażeniami (w sumie zostało 1) ?


i opowiedź:

DaRKeR napisał/a:
bazową wytrzymałość (ew. zmodyfikowaną przez obniżenie życia np. -1hp) ale obrażenia się nie liczą.


ziggy napisał/a:
Dokładnie, możesz zastosować działanie HG na jednostce z 1 HP lub też np. obniżyć innej wytrzymałość (powiedzmy z 2 HP) Vile Sorceress i następnie wrócić na łapę.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

No to zmodyfikowanie wytrzymałości przez dodanie życia działa dokładnie tak jak jej obniżenie, tylko w drugą stronę.
 
     
lanowiec
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

a jeśli jednostka ma 1 HP u orków,przeciwnik rzuca na mnie obniżenie wytrzymałości jednostką -1, a mam wystawione wsparcie co dodaje +1 wytrzymałości, to efekt sie anuluje? bo jeden dodaje jeden zabiera, czyli nadal jednostka ma 1?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Tak, jeśli masz scrap heap w bf to w efekcie wszystkie jednostki tam wystawione mają +1 do hp. Kiedy ktoś obniży wytrzymałość jednostki o 1 to ta jednostka ma 1 wt.
 
     
borutg
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

ok. dzięki za odpowiedź.
choć swoją drogą, zastanawiam się, czy intencją twórców tej karty nie było jednak cofanie poranionych jednostek (np 5 HP + 4 dmg). Liczba jednostek z HP = 1 lub 0 jest śmiesznie niska (chyba że to się zmiania w czterech ostatnich częściach cyklu Mora...)
No, ale jeżeli tak ustalamy zasady, to ich się trzymam.
Jeszcze raz dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13