galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Witam moje pytania:
1. Jeśli atakuję wroga, po walce przygotowuję postać to czy mogę zaatakować ponownie tego samego wroga czy tylko innego, który nie był atakowany?
2. Czy Theodred jak zostanie sam przydzielony do wyprawy to może sobie dać 1 żeton zasobów, czy tylko innemu bohaterowi?
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

1. Innego
2. Tak
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Witam gram w drugi scenariusz gdzie trzeba pokonać górskiego grilla zanim może przejść dalej, a co robić z nadmiarem żetonów wyprawy? Czy dochodzę do 8 i reszta cały czas przepada, czy cały czas dodaje? Bo nie wiem co robić gdy muszę zdjąć żetony wyprawy? Czy z tych 8 czy nadwyżki?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Taperonix napisał/a:
Witam gram w drugi scenariusz gdzie trzeba pokonać górskiego grilla zanim może przejść dalej, a co robić z nadmiarem żetonów wyprawy? Czy dochodzę do 8 i reszta cały czas przepada, czy cały czas dodaje? Bo nie wiem co robić gdy muszę zdjąć żetony wyprawy? Czy z tych 8 czy nadwyżki?


Jeśli masz położyć żetony postępu na karcie Wyprawy, to je tam kładziesz, chciażby po to, żeby je ściągnąć ze zdolności wrednych kart talii Spotkań :mrgreen:
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Jeszcze jedno pytanie:
Jeśli skończyła się talia spotkań, ostatnie karty położyłem jako cienie a w zwarciu mam wrony i po ataku zabijam je to: czy odkładam je na stos kart odrzuconych i tasuje je wszystkie w fazie wyprawy, czy odkładam je jako talia spotkań i czekam aż odpadną jako cień?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

odkładasz je do talii spotkań ale w następnej turze będziesz musiał przetasowac odrzucone bo nie będziesz miał z czego rzucic karty cienia
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

O ile pamiętam w zasadach jest taka dziwna zasada, że w czasie walki nie wolno tasować talii przeciwności.

Czyli masz pustą talię, walczysz z wronami, zabijasz wrony. Talia przeciwności ma teraz 1 kartę (wrony). Przechodzisz do nowej tury i fazy wyprawy, ciągniesz kartę przeciwności. Wrony mają mroczną falę, zgodnie z zasadami, jak brakuje kart podczas fazy wyprawy (a brakuje na mroczną falę) to wtasowujesz odrzucone karty. Z nowej kupki dociągasz nową kartę.
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

Witam ponownie znowu pytania:
1. Obszar "niekończące się jaskinie" napisane mają: lochy. (zguba 1, mroczną fala) czy rozpatruję to po odkryciu natychmiast, czy tylko wtedy jak tam podróżuję?
2. Scenariusz " ucieczka z dol guldur" chodzi o karty z talii gracza zwane " strażnikami orków" po wygranej walce, gdzie odrzucam tę kartę? Do swojej talii kart odrzuconych, czy wtasowuje je spowrotem, czy odrzucam na talię spotkań?
3. Gram solo czy ktoś to ogarnął? Bo z dwoma bohaterami na początku to trochę samobójstwo, żeby nie powiedzieć mięso armatnie.
Z góry dzięki wszystkim za pomoc.
Drugi scenariusz (opcja sfera duch) pokonany nawet łatwo zabieram się teraz za trzeci ale chyba na solo to nie przejdzie. Pozdrawiam.
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2011   

1. natychmiast
2. do swojej kupki kart zużytych
3. trzeci scenariusz solo = masakra. Nie przejmuj się, bez ogromnego szczęścia ciężko to draństwo przejść. Na rynku jest dostępnych obecnie 5 dodatków do gry, każdy z własną przygodą. Dol Guldur wciąż uchodzi za najtrudniejszy scenariusz dla 1 gracza.
 
     
Snowb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Mam pytanie. Czy kiedy dokladam zetony postępu na karty obszarów znajdujące się w strefie przeciwności przy pomocy tego sprzymierzenca (link ponizej, sry ale zapomnialem polskiej nazwy), to czy kiedy doloze juz tyle ile jest na karcie i jest ona odrzucana, to rozpatruje efekt jej zbadania (jezeli taki posiada), mimo ze nigdy nie odbylem tam podrozy? Bylo jakies oficialne info na ten temat?

http://www.cardgamedb.com...rn-tracker-core
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Jeśli ilość żetonów postępu na karcie obszaru jest równa ilości wymaganej do zbadania (punktów wyprawy), obszar uważa się za zbadany - rozpatrujesz jego efekt. Nieważne gdzie on się znajduje.
Najlepiej ściągać Strażnikiem/ami z Północy obszary znajdujące się w strefie przeciwności :D
A "oficjalne info" znajduje się w instrukcji str. 15 ;)
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011   

Kolejne pytanko:
1. Jeśli pojawia się "wskazówka" zagrywam kolejną kartę sppotkań na nią, a tu kolejna wskazówka. Instrukcji za bardzo nierozumiem. To odkrywam następną i ta jedna pilnuje dwóch wskazówek, czy jedna wskazówka jest wolna, czy dokładam by każda wskazówka miała swoją kartę?
2. Czy jeden bohater może mieć Cztery wskazówki " ślady golluma" ?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Taperonix napisał/a:
Kolejne pytanko:
1. Jeśli pojawia się "wskazówka" zagrywam kolejną kartę sppotkań na nią, a tu kolejna wskazówka. Instrukcji za bardzo nierozumiem. To odkrywam następną i ta jedna pilnuje dwóch wskazówek, czy jedna wskazówka jest wolna, czy dokładam by każda wskazówka miała swoją kartę?

"Jeśli karta, która ma zostać dołączona
do karty celu, okaże się kolejną kartą ze słowem
kluczowym strzeżona, należy ją umieścić w strefi e
przeciwności obok pierwszej karty celu, a potem
wylosować kolejną kartę z talii Spotkań i dołączyć ją
do pierwszej z kart ze tym słowem kluczowym."


Natomiast ja gram tak że jedna karta pilnuje dwóch wskazówek.

Taperonix napisał/a:

2. Czy jeden bohater może mieć Cztery wskazówki " ślady golluma" ?

Może, bo wskazówki nie mają słowa kluczowego "ograniczenie".
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

crabtree napisał/a:

Natomiast ja gram tak że jedna karta pilnuje dwóch wskazówek.

Sorry ale nie bardzo rozumiem. Wiesz, że to niezgodne z zasadami (nawet cytujesz zasady!) i piszesz radośnie, ze tak grasz? Ty oszuście jeden! :D
@Taperonix: Jasne, ale pomyśl czy warto, wypadki chodzą po bohaterach i niemiło by było zaprzepaścić szansę wygranej ;)
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Trochę nie rozumiem. Z instrukcji wynika, że do odkrytej karty celu losuję kolejną kartę z TS i jeśli ta karta też jest celem, to losuję następną i przydzielam ją do pierwszej karty celu. Nic nie jest napisane że do drugiej też losuję kolejną kartę TS. Mi nie chodzi by sobie ułatwiać tylko by grać zgodnie z zasadami. Więc proszę o jednoznaczną odpowiedz zgodną z zasadami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13