galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw podstawowy i co dalej?
Autor Wiadomość
Lighto
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   Zestaw podstawowy i co dalej?

Ostatnio wzięła mnie chęć na zagranie w coś nowego i tak oto zakupiłem zestaw podstawowy. Poprosiłem dziewczynę, żeby chociaż spróbowała ze mną zagrać i się udało, po trzech rozgrywkach pokochała ta grę bardziej ode mnie. A jak już raz zagrała Dwarfami to powiedziała że już ich nie odda ;D Z tego co się dowiedziałem na forum to Chaos i Imperium nie ma z nimi za bardzo szans, jedynie Orki. W moim przypadki lepiej radze sobie z nimi Imperium, choć i tak jest ciężko bo karty, które są mi najbardziej potrzebne są x1 albo max x2. I oto moje pytanie, które dodatki pomogą mi w dopakowaniu jakoś 3 pozostałych ras, i ściągnięciu tego uśmiechu z twarzy mojej dziewczyny po każdej przegranej partii z mojej strony? ;D
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Ja nie wiem co kobiety widzą w tych krasnalach, moja żona ma to samo :D
Popróbuj powalczyć orkami bo na deckach z coresetu można coś tam było nimi pocisnąć przeciw dwarfom. Dodatki ciężko doradzić, obczaj sobie: http://deckbox.org/games/whi/cards i zastanów się o co sam byś chciał wyposażyć poszczególne talie. Nie ma prostej recepty na dopakowanie ras, każdy dodatek coś tam wnosi do każdej rasy.
Polecam też artykuł Przema na jego blogu czyli co warto nabyć dla destro:
http://maledictor.blogspo...tonu-czyli.html

Lighto napisał/a:
i ściągnięciu tego uśmiechu z twarzy mojej dziewczyny po każdej przegranej partii z mojej strony? ;D

LOL :D This is sweet cruelty ! :)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   Re: Zestaw podstawowy i co dalej?

Lighto napisał/a:
ściągnięciu tego uśmiechu z twarzy mojej dziewczyny po każdej przegranej partii z mojej strony? ;D

A co w tym złego, przytuli do piersi, pocieszy... :twisted:
 
     
Lighto
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Mojej dziewczynie udało się mnie zaskoczyć, bez mojej wiedzy zamówiła dodatek do Inwazji a okazał się nim Legendy. Szybko o nim poczytałem i złożyłem dwa decki, Orków i Chaosu. Teraz sytuacja wygląda tak, że to moje dziewczyna zaczęła przegrywać ;D I tu moje pytanie, czy da się złożyć jakieś dwa równe decki tylko z podstawki i Legend? Jak nie to co dokupić żeby jakoś te szanse wyrównać?
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Hmmmm jak Ona wygrywała to było dobrze a jak przegrywa to źle :D
OK żeby nie offtopować ;) Jakie frakcje Cię/Was interesują?
 
     
Lighto
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

Dziewczyna to wiadomo Dwarfy ;D ja raczej skłaniam się ku Orkom i Chaosowi ;)
 
     
kopocz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

mnie również interesuje jakie zestawy dokupić aby wzmocnić moje krasnoludy. Zastanawiałem się nad marszem potępionych;słyszałem że w tym rozszerzeniu jest niezła karta dla krasnoludów mianowicie : Zabójca węży.
 
     
Lighto
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

U mnie sytuacja się trochę zmieni, bo na gwiazdkę dostane cały cykl Spaczenia ;) Mam nadzieje ze wtedy dam rade z dziewczyna stworzyć dwa równe decki ;)
 
     
charlie brown
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Lighto: skoro jesteście początkującymi graczami to polecam wymienianie się deckami po rozgrywce. Wtedy nie będzie miało znaczenia, że jedna talia trochę słabsza, a przy okazji lepiej poznacie karty drugiej strony. Jeśli natomiast nie chcesz się wymieniać, a jednocześnie regularnie grać z dziewczyną, to na dłuższą metę musisz jej zrobić silniejszą talię. Jeśli będzie grać gorszymi kartami i ciągle przegrywać to szybko jej się znudzi inwazja.

Na forach dot. inwazji jest sporo spisów talii, np. z Mistrzostw Polski i Europy. Możesz sobie przeglądnąć czy grają najlepsi w swoich rasach: zazwyczaj będą to karty z wielu dodatków, które wzajemnie współpracują + kilka kart z wersji podstawowej, niestety często w kilku egzemplarzach (choć w podstawce jest tylko jedna sztuka).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13