galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Grając dzisiaj napotkałem pewien problem:

1. Czy mogę skorzystać z właściwości "Zaklinacza koni z zachodniej bruzdy" - brzmi mniej więcej tak - akcja: odrzuć ZKzZB i przygotuj wybranego bohatera - i np. wysłać Eowinę na wyprawę dwukrotnie? Wysyłam, przygotowuję i wysyłam.

2. W "Gollumie" są karty podstępu "pochwycony". W przypadku, kiedy zostanie mi pochwycony bohater, mogę odrzucić ten nieszczęsny dodatek wprowadzając do gry "Górnika z żelaznych wzgórz"?

Pozdrawiam
 
     
Niniut
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Ad1.
Moim zdaniem skromnym na wyprawę można wysłać tylko raz postać/bohater, bo niby jak miała by pójść tam dwa razy? sklonować się;)?

Ad2.
Cóż w karcie jest napisane, że to jest efekt, którego nie można anulować. Cóż Twoje postacie zostały porwane...przecie sam krasnal, jeszcze z takim bagażem nie byłby w stanie jej odbić i przywrócić do drużyny ;)

Cheers!
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

Zwróć uwagę, że Górnik odrzuca dodatek z cechą STAN, nie neguje efektu tej karty. Robi to dopiero karta "Sprawdzian woli", która jest odpowiedzią na działanie karty. "Sprawdzianem woli" nie można karty "Pochwycony" odrzucić gdyż działa na jej efekt.
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2011   

> 1. Czy mogę wysłać Eowinę na wyprawę dwukrotnie?
Wyprawa odbywa sie tylko raz podczas tury, wiec niestety nie mozesz.

> 2. W "Gollumie" są karty podstępu "pochwycony". W przypadku, kiedy zostanie mi pochwycony bohater, mogę odrzucić ten nieszczęsny dodatek wprowadzając do gry "Górnika z żelaznych wzgórz"?
Z opisu karty "Pochwycony" wynika, nie mozna anulowa efektu odkrycia. Nic zas nie pisze, ze nie mozna odrzucic dodatku. Moim zdaniem, mozesz go zatem odrzucic za pomoca górnika.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

W Gollumie nie ma karty Pochwycony, tylko w "Starciu z Trollami" ;)
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

crabtree napisał/a:
W Gollumie nie ma karty Pochwycony, tylko w "Starciu z Trollami" ;)

Eh, no wlasnie.. Ja zakladalem, ze mowimy o karcie "Sacked" (czyli drugi dodatek, nr. 48).
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Raaacjjjaaaaa:) Pomyliłem się :D Crabtree, na szczęście, czuwa :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Chyba już ktoś kiedyś to pomylił i mi się utrwaliło :)
 
     
Avael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

I kolejne dwa pytania:

1. Gramy we 2. Z tali spotkań wyłaniają się orki z efektem - pierwszy gracz zadaje 2 rany przydzielonej do wyprawy postaci - rozumiem, że może zadać te 2 rany swojej, lub drugiego gracza, postaci?

2. Mam w strefie przeciwności obszar o efekcie - jeśli zostanie zbadany odkryj 5 kart ze swojej talii, wybierz jedną, resztę wtasuj z powrotem - Jeżeli obszar ten zejdzie ze strefy przeciwności poprzez działania zwiadowcy z północy uznaje się go za zbadany, tak? Czy, raczej, zbadanym obszarem można nazwać tylko obszar, który jest aktywny i zostaje zeksplorowany na maxa w czasie fazy wyprawy?

Im dłużej gram, tym bardziej w każdym ruchu doszukuję się jakiś ukrytych znaczeń lub możliwości. Też tak macie :) ?

Dzisiaj graliśmy 3 razy we dwóch graczy - Starcie u stóp Samotnej Skały... , Wzgórza Emyn Muil... , i ucieczka z Dol Guldur - zwycięstwo x3 ;)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Avael napisał/a:
I kolejne dwa pytania:

1. Gramy we 2. Z tali spotkań wyłaniają się orki z efektem - pierwszy gracz zadaje 2 rany przydzielonej do wyprawy postaci - rozumiem, że może zadać te 2 rany swojej, lub drugiego gracza, postaci?

Można tak zrobić.

Avael napisał/a:

2. Mam w strefie przeciwności obszar o efekcie - jeśli zostanie zbadany odkryj 5 kart ze swojej talii, wybierz jedną, resztę wtasuj z powrotem - Jeżeli obszar ten zejdzie ze strefy przeciwności poprzez działania zwiadowcy z północy uznaje się go za zbadany, tak?

TAK

Avael napisał/a:

Im dłużej gram, tym bardziej w każdym ruchu doszukuję się jakiś ukrytych znaczeń lub możliwości. Też tak macie :) ?

Też ;p
 
     
aramir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Sty, 2012   

może to zły temat ale mam pytanie czemu władca jest dla 4 osób czy nie można w niego grać w więcej tzn od jeden do xx czy dalej mechanicznie sie gubi ?? testował może ktoś gre w 5 bądź 6
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

aramir napisał/a:
może to zły temat ale mam pytanie czemu władca jest dla 4 osób czy nie można w niego grać w więcej tzn od jeden do xx czy dalej mechanicznie sie gubi ?? testował może ktoś gre w 5 bądź 6

Ja grałem w 4 osoby i gra robiła się momentami banalna, a graliśmy tylko na podstawce, więc gra w więcej osób na mój gust nie ma sensu.
 
     
Valo23
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Mam pewną wątpliwość odnośnie scenariusza "Ucieczka z Dol Guldur"

Mianowicie zastanawia mnie treść karty wyprawy.

2B - Kiedy umieścisz na tej karcie dowolną liczbę żetonów postępu, odwróć kartę bohatera "więźnia" i umieść na niej 1 żeton obrażeń.

Rozumiem że jeżeli poczyniłem postęp nawet o 1 żeton wyprawy na karcie wyprawy to mogę już aktywować więźnia i tym samym wprowadzić Nasgula.

Zastanawia mnie czy po uwolnieniu więźnia za pomocą Legolasa i jego zdolności mogę jeszcze "uratowanym" atakować wroga w zwarciu - wroga który nie był atakowany .Czy dopiero mogę go wykorzystać w następnej rundzie. Dodatkowo pytanie o Nasgula czy jeżeli rozpatrzę kartę cienia mogę usunąć postać którą obecnie atakuję czy muszę wybrać inną ?
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Valo23 napisał/a:

Rozumiem że jeżeli poczyniłem postęp nawet o 1 żeton wyprawy na karcie wyprawy to mogę już aktywować więźnia i tym samym wprowadzić Nasgula.

Tak.
Cytat:

Zastanawia mnie czy po uwolnieniu więźnia za pomocą Legolasa i jego zdolności mogę jeszcze "uratowanym" atakować wroga w zwarciu - wroga który nie był atakowany .

Wg mnie tak. Pod warunkiem, ze gracz, do ktorego wroci wiezien, nie skonczyl jeszcze walczyc w tej turze. Jesli bowiem jestes drugim graczem i uratowales wieznia pierwszego gracza, to on nie bedzie mogl w tej turze znowu zaatakowac.

Cytat:
Dodatkowo pytanie o Nasgula czy jeżeli rozpatrzę kartę cienia mogę usunąć postać którą obecnie atakuję czy muszę wybrać inną ?

Mozesz usunac dowolna postac gracza, z ktora Nazgul jest w zwarciu.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Valo23 napisał/a:
Dodatkowo pytanie o Nasgula czy jeżeli rozpatrzę kartę cienia mogę usunąć postać którą obecnie atakuję czy muszę wybrać inną ?

Postać odrzucasz po rozpatrzeniu efektu cienia, czyli jeszcze w czasie ataku tego Nazgula. Twoje postacie atakują dopiero w dalszej części Fazy Walki, gdy ataki wszystkich wrogów zakończą się. Tak więc nie możesz odrzucić atakujacej postaci, ponieważ ich atak deklarujesz później.

A jeśli usuniesz postać broniącą się, wówczas atak będzie niebroniony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.73 sekundy. Zapytań do SQL: 14