galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dodatki do Runebound'a byście polecili
Autor Wiadomość
mathias999
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   

w classdeckach się nie wypowiadam, bo nie mam - ale planuje mieć :mrgreen: z reklamy zapowiada się ciekawie a stosować można lub nie - zależy jak się sprawdzi - z opisu wygląda to podobnie jak w descencie karty umiejętności (chyba), i tam podobna zasada działa nieźle
 
     
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lut, 2012   

trochę inaczej:
bo w classdeckach masz coraz lepsze umięjętności-i masz tylko jedną-jeśli decydujesz się na lepszą umiejętność-starą musisz odrzucić. no ale umiejętności w rune są o niebo lepsze niż w descencie:)
 
     
Malin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Witam,

Mam pytanie odnośnie dodatków do gry Runebound. Mając podstawkę gry, kupując jeden duży dodatek z tego co wyczytałem nakłada się planszę z nowym światem na stary, w takim przypadku:
1. Grając w dodatek korzystamy ze wszystkich kart wyzwań przygód oraz handlu?
2. Jeśli posiadam 2 duże dodatki to grając w jeden z nich to mogę korzystać z kart dodatku, w który nie gram?
3. Grając w podstawę gry można korzystać z kart wyzwań przygód oraz handlu z dużych dodatków?
4. Rozumiem, że korzystać z mini dodatków można w każdej sytuacji (podstawa gry + każdy dodatek)
5. Dodatki klasowe posiadają 3 talie tzn. że w grę mogą grac tylko 3 osoby? (Jedna talia na gracza?)

Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym za odpowiedzi.
 
     
dzieniu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

1.
a) KARTY HANDLU:trudna sprawa bo zależy od dodatku. Każdy dodatek precyzuje czy dane "karty handlu" są tylko do tego jednego dodatku czy do wszystkich. Podam przykłąd:
we frozenie masz niby karty handlu ale są to legendarne przedmioty-które wykopujesz a nie kupujesz-wiec nie mieszasz tych kart ze sobą
w midnighcie-midnightowe przedmioty możesz kupić w mieście a zwykłe karty handlu np z podstawki używasz jako pieniądze i upgrady do swoich przedmiotów midnightowych
b)WYZWANIA
-są dodatki typu cienie margatha i one zwiekszaja pule wyzwań do podstawki
-w każdym dodatku który zmienia zasady gry(zarówno duża wyspa strachu jak i berło kyrosa która jets małym dodatkiem)-mają swoje wyzwania(zgodnie z regułąmi gry-np zostaja zeilone wyzwania z podstawki ale czerwone i niebieskie są zastąpione)
-podsumowując-są dodatki których karty wyzwań i handlu są tylko rozszerzeniem podstawki i te mozesz na wiecznosc wtasować w talie podstawki, a są takie które zmieniaja rozgrywkę-mają inne plecy i łątwo je rozróżnić segregując karty po grze
2. Jeśli karty handlu są przeznaczone do wszystkich gier to możesz(raczej nie skorzystasz z legendarnych przedmiotów z frozena do wyspy strachu)
3.Możesz robić sobie kombinacje jakie chcesz-ale to troche bez sensu. Wyzwania są tak posegregowane żebyś miał odpowiednio do poziomu gry. Na wyspie strachu masz trudniejsze wyzwania bo łątwiej o potężne przedmioty(wg mnie)
4.ja małe dodatki w stylu cieni margatha które są tylko rozszerzeniem a nie nową opcją gry-wtasowałęm w podstawkę
5.co do klas-teoretycznie wedlug zasad każdy gracz ma swoją talię-runemaster czy coś. Wiec jesli grasz w 5 osob musisz miec 5 talii.W dwie osoby też możesz zagrać mając 2 talie. My tasowalismy talie i kazdy dociągał to co mu pasowało tak aby był ciekawy deck
Polecam kupno angielskich klas bo są pojedyncze i jesli ktos sie utożsamia z bohaterem jakims moze sobie swoją talie kupic, a w erze 99% ludzi z maturą znajomość angielskiego jest równie powszechna jak matematyki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14