galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znak Starszych Bogów - gra warta zakupu?
Autor Wiadomość
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lut, 2012   Znak Starszych Bogów - gra warta zakupu?

Witam,
uwielbiam klimaty Lovecrafta - "inwestuję" w Arkham i Posiadłość... - jednakże po wielu nieprzychylnych recenzjach z jakimi zetknąłem się przy ZSB - mam nie lada orzech do zgryzienia... proszę o pomoc :mrgreen: w podjęciu decyzji i "uczciwą" - rzetelną recenzję napisaną przez osoby, które już w nią grały.
Najczęściej wymieniane wady tej gry to:
- "za łatwa" / bardzo szybko się nudzi
- zbyt sztampowa
- pozbawiona odpowiedniego klimatu
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

A takze:
- slaba skalowalnosc gry na wieksza liczbe graczy
- ciagla utylizacja tych samych grafik oraz postaci w kolko i w kolko..
 
     
Cyryl15
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Ja także się poważnie zastanawiam nad kupnem. Kupuję Horror w Arkham i dodatki, w Posiadłość szaleństwa z uwagi na małą liczbę partnerów do gry nie inwestuję. Klimaty Lovecrafta bardzo mi leżą, ale Znak Starszych Bogów nie ma najlepszych recenzji więc może poczekam jeszcze na kilka opinii i wtedy zadecyduję. Grafiki mogliby rzeczywiście zmienić - lekkie przegięcie pały, wszystkie gry wyglądają jednakowo jak jakieś klony albo dodatki. Sam temat ZNB - muzeum i tak dalej wydaje mi się ciekawy tylko jego realizacja pozostawia chyba sporo do życzenia. No, zobaczymy chociaż pewnie w końcu się złamię i kupię:)
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Nie straszcie mnie, że ta gra jest AŻ tak zła... faktycznie do Arkham Horror itd się nie umywa, ale wydaje mi się, że na jednego, dwóch graczy może być fajnie. Tak czy inaczej ja już zapłaciłem i czekam na kuriera :P . Gram u kumpla w AH, dlatego jestem napalony na ta grę. Napisze jak moje wrażenia, najwyżej sprzedam x/, ale nie wydaje mi się żebym musiał to robić.
Ostatnio zmieniony przez Rage Czw 01 Mar, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Polecam recenzję na "Game Troll TV". Wydaje mi się ona najbardziej obiektywną oraz przedstawia grę ukazując jej plusy jak i minusy.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Ja kupię ZSB, bo brakuje mi małej i szybkiej gry w tych klimatach. Gra - nie ukrywajmy - jest banalna i nie daje wiele wyboru. To był mój główny zarzut po pierwszej rozgrywce - jest właściwie tylko jedno rozwiązanie i trudno mówić tutaj o opcjach. Po skończeniu gry byłem zmieszany lekko,ale po kilku godzinach stwierdziłem, że chętnie zagram, bo pomimo, że gra jest jaka jest, to daje sporo zabawy. Gra nie jest droga, daje dużo zabawy jeśli lubicie kostki, no i daje opcję zagrania w klimaty HPLa w krótkim czasie.
 
     
Rage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

Dostałem właśnie maila od Galakty, że Znak Starszych został wysłany! :D Jutro w takim razie powinienem go dostać! Napisze jak wrażenia ;P

Zamieszczam, bardzo fajną recenzję po angielsku. Po mimo, że ZSB jest uproszczoną wersją AH itd to i tak jestem na TAK :) . Użytkownik opowiada m.in. o tym, że gra wcale nie jest taka prosta. W dużej mierze zależy przecież nasze szczęście w kościach. Nawet jeśli gra się kooperacje i gdy nasi wspólnicy również mają pecha, robi się śmiesznie i ciekawie, bo zawsze to bliżej końca :P . Wygrane/przegrane gry 50/50. Po obejrzeniu filmików gra nie wydaje mi się już sztampowa, jak to niektórzy nazywają. Ważne jest prawidłowe przestrzeganie zasad! Jeśli chodzi o klimat to każdy z wyobraźnią i tutaj sobie może sam go zbudować.

Wydaje mi się, że dla posiadaczy AH itd. nie jest to pozycja obowiązkowa, a dla tych, którzy nie mają jeszcze żadnej gry na bazie Lovecrafta i za dużo szmalu :P .

A fani i tak kupią :) .

Część 2 (w cz.1 parę slow od użytkownika, nic ciekawego):
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Część 3:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Część 4 (podsumowanie):
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Sprostowanie. W nowszym filmiku mówi już o tym, że coopy z czasem stają się coraz to łatwiejsze. Nie pamięta kiedy przegrali grę, tak czy inaczej zabawa zostaje :) .
 
     
Padre
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Maj, 2012   

Czy ktoś z posiadających już tą grę mógłby napisać jakie wymiary mają karty przygód? (bo reszta to pewnie mini american). Są one dość nietypowe i ułatwiło by to przy zakupie koszulek razem z grą;)
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Maj, 2012   

Ja zapakowałem w Maydaye 70x120 - karty wchodzą na styk, niektóre sztuki wydają się lekko przyciasnawe i minimalnie wybrzuszają karty, ale ogólnie leżą idealnie.
 
     
Padre
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Maj, 2012   

Dzięki za odpowiedź :)
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Maj, 2012   

Ja sie juz wypowiedzialem w watku "pierwsze wrazenia".. ale gra jak najbardziej warta kupienia :)
Szkoda tylko, ze FFG poki co olewa wydawanie do niej dodatkow, bo gra az prosi sie o to [zwlaszcza po tym, jak wydali dlc do ES: Omens z Cthulhu, ktory jest niesamowity - i trudny!].
Jesli jakies wyjda - jestem pierwszy w kolejce :)
 
     
Padre
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2012   

Ravandil napisał/a:
Ja zapakowałem w Maydaye 70x120 - karty wchodzą na styk, niektóre sztuki wydają się lekko przyciasnawe i minimalnie wybrzuszają karty, ale ogólnie leżą idealnie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupić takie Maydaye? Z tego co widziałem na sklepach to Mayday Silver Magnum mają 70x110 mm (a to jest za krótkie). Jedynie MDG-7100 mają pożądany rozmiar. Tylko nigdzie ich nie można dostać:/
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2012   

Np w Luzodajni:

http://www.luzodajnia.pl/...ring-ce-67-120/
 
     
Padre
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Dzięki, karty już zapakowałem w koszulki 70x120 maydaya :) Pozytywnie zaskoczyła mnie grubość tych koszulek - prawie jak FFG. Ale niestety faktycznie są na styk i musiałem trochę dociskać książkami karty przez pewien czas żeby się rozciągnęły. Ale teraz już się ładnie uformowały i jest w porządku:)
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Ile kupiłeś opakowań? Pytam bo nie chce mi sie liczyc kart
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14