galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrażenia
Autor Wiadomość
grybalski
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   Pierwsze wrażenia

Pudełko okropnie ciężko się otwiera - pokrywka wchodzi bardzo ciasno. Edytorsko jak zwykle znakomicie. Po zgrubnym obejrzeniu kart stwierdzam, że zarzuty związane z ponownym użyciem grafik są bezzasadne - poszukiwacze, potwory i Przedwieczni są co prawda tacy sami, co moim zdaniem buduje ciągłość między poszczególnymi grami w klimatach Arkham, ale na innych kartach jest mnóstwo nowych obrazków.

Druk tradycyjnie na wysokim poziomie. Spróbujemy z żoną zagrać w sobotę.
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Grafiki grafikami, faktycznie w kartach przygod i innych swiatow, grafiki sa inne, nowe (w sensie: niewykorzystane wczesniej w Arkham i pochodnych, bo w CoC:LCG na pewno sie pojawily). Ale mnie mimo wszystko mierzi fakt, ze sa te same postacie i dokladnie ci sami Przedwieczni. Dla Ciebie to moze buduje ciaglosc.. dla mnie to wyglada po prostu na lenistwo.

Edytorsko to sie dopiero okaze, jak sie zagra pare partyjek i poczyta teksty zawarte na kartach :)
Ale jedno trzeba oddac FFG: design graficzny samych kart i grafik jest swietny. Te wszystkie ramki, macki i inne tla wygladaja naprawde wspolczesnie :)
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

bardzo mi się podoba zarzut że "ci sami przedwieczni" :D przedwieczni nie rosną na drzewach. Chociaż oczywiście rozumiem o co chodzi.

no i może drażnić ciągle ta sama narracja graficzna, oczywiście. Dobrze widzę że to wszystko jest "cyfrowe malowanie"?
 
     
Drow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Wygladaloby na to, ze sa cyfrowo malowane.
Grafiki nie sa w sumie az takim wielkim problemem.. nie potwarzaja sie az tak czesto, jak wygladalo po narzekaniu na roznych forach, momentami jest wrecz odwrotnie - np karty Innych Swiatow sa naprawde super. Bardziej wkurza mnie fakt powtarzajacych sie Badaczy, w dodatku nie dosc, ze sa oni wykorzystani w dwoch innych grach planszowych, to jeszcze w podstawowej wersji tychze gier wystepuja dokladnie te same "sety" Badaczy (postacie takie jak Joe Diamond, Harvey Walter itd sa zawarci we wszystkich trzech grach spod znaku Arkham Horror...).
Przedwieczni - owszem, wiem, ze jest ich skonczona liczba itd, ale tu podobny zarzut z mojej strony: jest to dokladnie ten sam "set", co w Arkham Horror (w dodatku z przestarzalymi, kiepskimi grafikami w przypadku np Hastura).

Natomiast nie jest tak, ze gra ma same minusy - jak najbardziej nie :)
Podoba mi sie schemat rozgrywki, jest dosc szybki, prosty i nie trzeba znac wielostronicowej instrukcji, faq oraz zawartosci for internetowych, by grac z pelnym zrozumieniem zasad. Dodatkowo kosci sa swietnie wykonane, turlaja sie bardzo latwo.
Jak mowilem wczesniej - design samych kart jest naprawde neisamowity i czasem az nie chce sie patrzec na karty z Arkham Horror, gdy czlowiek pogra dluzej w Elder Sign. Za plus uwazam takze mechanike, ktora nie zawsze wprowadza zeton zaglady na tor zaglady Przedwiecznego.
Jesli chodzi o trudnosc, to tutaj jest roznie. Teoretycznie latwiej jest grac samemu, bo wtedy zgarnia sie wszelkie przedmioty do zdobycia, co musi ulatwiac wykonywanie zadan. Osobsicie gram w dwie osoby i raz bywa ciezej, raz lzej - zaleznie od rzutow, oczywiscie. Gra zatem nie jest tak przewidywalna, jak mogloby sie wydawac.
Kart Przygod jest duzo, to jest orgomny plus, bo zapewnia duza roznorodnosc. minusem jest natomiast mala liczba Innych Swiatow, alete rzeczy zostana rozwiniete zapewne w ktoryms z nadchodzacych dodatkow (ludzie na boardgamegeek pisali, ze na ostatnie Arkham Nights w USA, autorzy Elder Sign przywiezli prototypy 3 minidodatkow do betatestow, wiec cos musi byc na rzeczy... :) ).

Generalnie: gra jest przyjemna, jestem mile zaskoczony zakupem i czekam na wiecej :)
 
     
Cyryl15
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Muszę stwierdzić, że miałem poważne wątpliwości co do tej gry ale myliłem się. Może po kolei:

1) Grafiki - rzeczywiście część się powtarza (Badacze, Przedwieczni, przedmioty) ale jest też całe mnóstwo nowych obrazków na kartach przygód i są rzeczywiście bardzo klimatyczne, fajnie jest je przeglądać, czytać tekst pod nimi itp. Wykonanie bez zarzutu, świetna kolorystyka, odnoszę wrażenie, że lepsza niż w AH
2) Gra jest za prosta - no czy ja wiem... Gra opiera się o rzuty kośćmi - przy moim legendarnym braku fartu na 3 rozgrywki 3 razy poległem. Sam pomysł zwiedzania muzeum, dobierania nowych przygód-lokacji bardzo dobry, jak dla mnie klimatu znanego z Arkham Horror jest całkiem sporo
3) Gra jest rozwojowa - ponoć ma nie być dodatków ale na BGG już jest mnóstwo fanowskich rozwinięć, trwają też prace na wtyczką do edytora Strange Eons, gra jest stosunkowo krótka co jest zaletą niebagatelną przy braku czasu do rozłożenia całego AH+doodatki
Podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić fanom H.P.L i nie tylko. Fajna , bezstresowa i mało wymagająca gierka
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Gra czekała na mnie w szafie prawie dwa lata !, nie miałem po prostu czasu aby się za nią zabrać.
Pierwsza rozgrywka i te dwa lata czekania były jak stare dobre wino, warto było czekać, gra dla mnie rewelacyjna (mam i podstawkę i dodatek), ale wpierw wolałem sprawdzić samą podstawkę.
Dopiero jestem po pierwszej rozgrywce.
Oczywiście tryb gry singleplayer, myślę że błędem było zacząć grę z jedną postacią :-)
Grałem Carolyn Fern.

Robiłem zadania, które zjadały mi poczytalność, bo miałem tylko jeden pkt Żywotności do śmierci, więc nie mogłem wykonywać zadań, które narażały by mnie na śmierć.

Albo to mój niefart do rzutów, prawie za każdym rzutem miałem kość paniki, a raz nawet cztery xD
Na czerwonej kości trafiłem tylko raz dżokera, ogólnie wrażenia w rozgrywki bardzo ale to bardzo pozytywne.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem to serdecznie polecam, gra losowa jak to kościane gry, bardzo przyjemne grafiki na kartach i ładnie wykonane elementy gry.

Nie grałem ani w Arkham Horror ani w Posiadłość Szaleństwa, dlatego gra dla mnie rewelacyjna !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14