galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Massing at Osgiliath :r
Autor Wiadomość
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Witam właśnie otrzymałem MNO. Karty są bardzo dobrej jakości, jedyne różnice to ciemniejszy odcień " oka Saurona " (ale scenariusz gra się tylko tą talią spotkań , więc problemu nie ma) oraz grubsza czcionka opisu karty (ale to również nie wpływa na grę). Po za tym uważam, że jakość kart jest ok i polecam dodatek.
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

Kulgan, mozesz podzielic sie koncepcja decka pod Twoje krasnoludy?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lut, 2012   

tomtom napisał/a:
Kulgan, mozesz podzielic sie koncepcja decka pod Twoje krasnoludy?

Deck jest robiony pod grę dwuosobową (czytaj: ktoś musi robić postępy w Wyprawie :mrgreen: )

Thalin idzie na Wyprawę, żeby pozadawać rany wrogom, jest również pierwszym chętnym do poświęcenia swego życia w razie potrzeby.

Gloin z Pasem, Namiestnikiem i Pancerzem jako obrońca zbiera zasoby za rany, żeby móc wystawiać "taktycznych" Krasnoludów.

Dain przygotowany czeka na ataki swoich Sprzymierzeńców i ewentualnie atakuje jako ostatni.

Do Krasnoludów dołączane są dodatki zwiększające atak, obronę i wytrzymałość, dające Dystans oraz zestaw na Gloina.

Są oczywiście również Finty, Szybkie Uderzenia i Ataki z Zaskoczenia oraz Gandalf.

Ta talia ma zabijać, o postępy w Wyprawie, leczenie i dobór kart troszczy się deck mojego kompana :grin:
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Dzięki.
Poskładałem podobnego decka, ale zanotowaliśmy parę porażek z rzędu okraszonych komentarzami mojego kompana pod adresem ozdób ogrodowych, więc wróciłem do standardu. Muszę spróbować jeszcze raz :mrgreen:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

tomtom napisał/a:
Dzięki.
Poskładałem podobnego decka, ale zanotowaliśmy parę porażek z rzędu okraszonych komentarzami mojego kompana pod adresem ozdób ogrodowych, więc wróciłem do standardu. Muszę spróbować jeszcze raz :mrgreen:

Kluczowy może tu być Deck współpracujący z Krasnoludami ;) Bez dobrego wsparcia Brodate Ludki sobie nie poszaleją :mrgreen:
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Ano racja. Co ciekawe, to pierwszy scenariusz, który zmusił nas do modyfikacji zestawu bohaterów - przy startowym zagrożeniu 32 raczej nie uda się wygrać.
 
     
Al Maretta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Z tego co widzę wszyscy mówią że 34 startowy tak wysoko itd. Powiem wam że czasami zdarza mi się grać bohaterami Glorfindel Aragorn Dain i szczerze mówiąc przeszedłem wszystko raczej gładko (nie licząc Powrotu i Starcia) W starciu miałem problem z zagrożeniem które podbijał któryś z Trolli ,a powrót to mnie Gollum wycieńczał. Ale powrót zarówno jak starcie gdy gra się we dwóch jedna z osób zdecydowanie może mieć taki poziom startowy.
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Wreszcie się udało! Wymagało to trzech dni przekleństw, całkowitej zmiany talii czołgisty oraz wyciągniętej w strategicznym momencie Nieoczekiwanej Odwagi z talii żony, ale jakoś doczłapaliśmy się do Minas Tirith. Co ciekawe, dzięki zestawowi Gloin+Bifur wyglądaliśmy na końcu jak bohaterowie Złota dla Zuchwałych - w puli skończyły się żetony zasobów :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

No cóż, odgrażałem się kiedyś że nie kupię nic z "druku na życzenie", ale jednak się skusiłem i czekam na przesyłkę.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
No cóż, odgrażałem się kiedyś że nie kupię nic z "druku na życzenie", ale jednak się skusiłem i czekam na przesyłkę.


Cóż, wiem coś o tym :) Tez się odgrażałem, że DnŻ nie ruszę. Mam oba ;)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

Ja osobiście polecam dodatki DnŻ. Może rzeczywiście trochę drogawe. Do tego nie są takiej samej jakości jak pozostałe dodatki, ale są naprawdę trudne. Massing at Osgiliath dla 1 gracza jest prostszy niż dla większej ilości (Ave snagowi zwiadowcy!) Natomiast bitwa o miasto na jeziorze jest na tyle trudna że trzeba specjalne talie przygotować pod ten scenariusz. A nawet z takimi taliami nic nie jest pewne :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

Aż tak źle z tą jakością? Karty są cienkie czy grafiki słabe?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Nie ma tragedii z jakością, ja nawet nie marnuje na nie koszulek, bo gra się okazyjnie. Karty są cieńsze, ale i tak to jeden zwarty scenariusz, więc nie dorzucamy innych kart. Grafiki są ok. Karty po prostu są na innym papierze, cieńszym, ale niekoniecznie mniej trwałym.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Nie no koszulki to must have. Ja używam koszulek platinum ultra pro, koszt niski a ochrona kart bardzo skuteczna. Wyjąłem wczoraj kartę z core setu, mocno wykorzystywaną i jej stan jest bardzo dobry.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Przerzuciłem się na pro-slide (czy jakoś tak) od ultra pro na karty przeciwności, są idealnie dopasowanei trochę chyba lepsze od platinum, tam gdzie kupuję kosztuja 10 pln. Karty gracza zostają w FFG, przerzuciłem się bo nigdzie nie mogę dorwać FFG i wywaliłem karty przeciwności właśnie z FFG, żeby mieć na karty gracza i wpakowałem w pro-slide. CS i pierwszy cykl mam w platinum. Pewnie wpakuję kiedyś DnŻ w koszulki, ale na razie gram sporadycznie, więc sobie darowałem, z czystego lenistwa :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14