galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2012 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
tygrys

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Na forum wypowiadają się osoby, które już kupiły gry Galakty, podobają im się gry wydane przez Fantasy Flight Games czyli tzw. ameritrasch. Na forum gry-planszowe.pl jest wiecej użytkowników o zróżnicowanych gustach i owszem piszą, ze nie każdemu się gra spodoba ale tak jest z każdą grą. Dlatego ocena gry gdy się w nią nie grało ani nieliczenie się z opiniami i recenzjami tych, którzy grali w Polsce i na świcei jest dla mnie delikatnie mówiąc trochę na wyrost.

Tutaj można poczytać opinie
http://www.gry-planszowe....&hilit=Cold+War

A tutaj rzut okiem na grę
http://www.gamesfanatic.p...wojna-wywiadow/

Galron 

to powiedz mi jak ma sie niby "Zimna wojna" w porównaniu do takich gier jak Runewars czy Descent, nie mówiąc juz o Twiligh Imperium. Jeśli nie wiesz to ja ci odpowiem to jak porównanie szachów do Warhammer fantasy battle.

mathias999 

Nie żebym był za "zimna wojną", ale czasami taka gra "szachowa" też nie koniecznie jest zła, bo i co za stopień komplikacji mamy np w takim Death angel? Wal we wszystko co się rusza, zagraj kart i módl się, żeby Gieńki cie nie dopadły a ileż frajdy w tej grze! jak mnie faza najdzie to potrafię grać w to nawet solo całymi godzinami!

Galakta jest już w moim mniemaniu wydawnictwem dość poważnym, do tej pory nie narzekałem na ich rozpoznanie rynku, jedynie czasem na czas realizacji, może to nie taki gniot jak piszą niektórzy... pamiętam nagonkę na gry Wydawnictwa portal, ich problemy ze sprzedawaniem swoich gier, teraz wszyscy chwalą i kupują gry Trzewiczka jak leci a ileż było nalatywania na np 51 stan i new era, że to kopiuje, z tego zrzyna... bla bla bla...
Poza tym o co cały ryk? Galakta sobie wydała, ok - lufy gnata przy skroni z napisem Galakta - BUY OR DIE - nie widzę... nie chce ktoś, nie kupuje - toż to podstawowa zasada wolnego rynku...

tygrys

Galron napisał/a:
to powiedz mi jak ma sie niby "Zimna wojna" w porównaniu do takich gier jak Runewars czy Descent, nie mówiąc juz o Twiligh Imperium. Jeśli nie wiesz to ja ci odpowiem to jak porównanie szachów do Warhammer fantasy battle.

Już mówię. Ma się tak, że Descent, którego kupiłem jakiś czas temu leży na półce i chę go sprzedać mimo że ta gra była moim marzeniem. Powód? Nie mamy z Żoną tyle czasu by siąść i poświęcić kilka godzin na grę. Z Runewars pewnie byłoby podobnie. Poza tym znam co najmniej kilka osób, którzy są w podobnej sytuacji do mnie - praca i dzieci sprawiają, że rzadko mają czas na kilkugodzinne gry.
I dlatego coraz chętniej patrzymy na gry, które z jednej strony są interesujące ale z drugiej nie zajmują tak dużo czasu.
Zauważ też, że nie wszyscy są fanami Descenta i Runewars, są ludzie którzy wolą inne gry. Tyle w tym temacie.

Xeel 

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Galron napisał/a:
Z reguły tytuły podawane na forum są tymi w które zagrało by najwięcej osób. Natomiast gra zimna wojna tak jak wspomniał kolega wyżej nie jest grą wyjątkowo ciekawą i przypuszczam, że niewiele osób zainteresuje się tą pozycją.

Co poprzeć można wynikami drobiazgowych badań statystycznych, prawda? ;)

Galron napisał/a:

W sumie niewiele z tego co napisałeś wynika. W praktyce są i szachy i WFB, i jedno jakoś nie przeszkadza drugiemu.

Atwar

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Galron napisał/a:
Wręcz przeciwnie. To właśnie ludzie, którzy czynnie wypowiadają się na forum, kupują najwięcej gier i znają się na grach planszowych. Z reguły tytuły podawane na forum są tymi w które zagrało by najwięcej osób. (...)

Piękne stwierdzenie. I jaki piękny podział na "Nas" i resztę.
No cóż, to moja pierwsza wypowiedź na tym forum od 15-stu miesięcy. Zatem nie znam się na grach, nie kupuję ich i nie jestem grupą docelową Galakty. Wszystko zgodnie z powyższym aksjomatem Galrona.
Mam gier dużo. Miałem trochę więcej. Pierwszą nowoczesną planszówkę kupiłem w 1982 roku. Byłeś już wtedy na świecie Galron?

Don_Silvarro

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

Osobiście uważam, że kolega Galron ma całkowitą rację. Wydanie przez Galaktę Zimnej Wojny świadczy o całkowitym braku taktu i szacunku, jest obsceniczne i obraźliwe wobec polskich graczy. Oczekuję, że w ramach zadośćuczynienia Galakta wyda po polsku Twilight Imperium wraz z wszystkimi rozszerzeniami i rozda po trzy sztuki każdemu użytkownikowi forum. :lol:

Rafal 

Don_Silvarro napisał/a:
Osobiście uważam, że kolega Galron ma całkowitą rację. Wydanie przez Galaktę Zimnej Wojny świadczy o całkowitym braku taktu i szacunku, jest obsceniczne i obraźliwe wobec polskich graczy. Oczekuję, że w ramach zadośćuczynienia Galakta wyda po polsku Twilight Imperium wraz z wszystkimi rozszerzeniami i rozda po trzy sztuki każdemu użytkownikowi forum. :lol:

A nie przyszło Wam do głowy że Galakta wydając tytuły topowe (WP, W:I, Gra o Tron itp) musi wydać także inne, mniej topowe gry? Taka umowa.
Pozdrawiam Rafał

Galron 

Nie mnie dyktować co Galakta powinna wydać a czego nie. Denerwuje mnie tylko fakt, że na zapowiedziany przez Galaktę do dawna tytuł człowiek czeka pół roku poślizgu, a tutaj nagle ni z gruszki ni z pietruszki wydają coś o czym nawet nie wspominali w zapowiedziach i nawet nie było rozmowy na forum. Dla mnie to dziwna polityka firmy, ale tak jak powiedziałem nie mnie o tym decydować. Poza tym wysiłek w tłumaczenie jakiegoś mniej znanego tytułu można by przeznaczyć na coś o co ludzie pytają. Przecież po to są właśnie tematy na forum typu "co chcielibyście ujrzeć..." itp. Jak dla mnie to ewidentna próba wybadania rynku w co inwestować wysiłek i pracę. Dojdzie do tego profil na facebooku i promocja firmy się zwiększy. Nie wiem, może się nie znam, ale popyt rządzi podażą.

PS.
Cytat:
Atwar:
Pierwszą nowoczesną planszówkę kupiłem w 1982 roku. Byłeś już wtedy na świecie Galron?

Nie wiem czy chciałeś przez ten wpis zaznaczyć jaki jesteś stary, czy po prostu chciałeś zdyskryminować mój wiek. Dla twojej wiadomości w tym czasie byłem już na świecie. A moją pierwszą poważną planszówką była Magia i Miecz.

Sandking

Galron - tak, jak ktoś napisał wcześniej - nie przyszło do głowy, że może mają taki deal z FFG? Porównanie WFB do szachów jest tak bezsensowne, że ręce opadają. Tak samo jak argumentowanie wiekiem wypowiadającego się później. Nie schodźmy na dziecinadę i przekrzikiwanie się. Osobiście uważam, że Galakta MUSI dla zrównoważenia wydawać również małe tytuły, które nie będą kosztowały fortuny, nie będą zabierały całej półki i można w nie zagrać w knajpie czy zabrać pod namiot. I obrażanie się tutaj na wydawcę też nie ma sensu. Robią zajebistą robotę i tyle. Zamiast cieszyć się, że ciągle wychodzą naprawdę topowe tytuły od FFG to jest marudzenie, że mogłoby być lepiej. Jasne, mogłoby. Ale przypomnijcie sobie jak sprawa wyglądała dwa, trzy lata temu. JEST lepiej.

Galron 

Nie mam nic przeciwko wydawaniu mniejszych tytułów, jestem nawet za, ale istnieje taki temat jak plany wydawnicze na dany rok, w którym Galakta podaje informacje co mają zamiar wydać, a w którym nie ma wzmianki o wydawaniu pomniejszych tytułów. Chce przez to powiedzieć, że jak już są zamieszczane takie informacje, to czemu nie wpisywać tutaj wszystkich planów wydawniczych, a nie tylko tych ambitnych. Przypuszczam, że podawanie info na temat małych gier rozgorzałoby rzewną dyskusję na forum typu, "a dlaczego akurat to a nie tamto", "wydajcie lepiej coś innego" itp.

JollyRoger1916 

Nie rozumiem tych gorzkich żali. Galakta podjęła decyzję o wydaniu takiej, a nie innej gry, nie pasuje nie kupuj. Proste. Pewnie jakby mieli możliwość wydania tych tytułów, o które proszą użytkownicy to by je wydała. nie raz był wałkowany temat, że wydawnictwo jest uzależnione od FFG, jeśli oni nie planują wydania międzynarodowego, czy dodruku jakiejś gry to galakta nie ma szans na wydanie danego tytułu. Proste.

Sandking

Jak dla mnie w ogóle chore jest, że Galakta wdaje się z nami w dyskusje i podaje z dużym wyprzedzeniem co może a co nie powodując tym samym, że dużo ludzi rozwija w sobie nadzieje na niewiadomo co i kończy się dyskusjami jak powyżej.

JollyRoger1916 

Sandking napisał/a:
Jak dla mnie w ogóle chore jest, że Galakta wdaje się z nami w dyskusje i podaje z dużym wyprzedzeniem co może a co nie powodując tym samym, że dużo ludzi rozwija w sobie nadzieje na niewiadomo co i kończy się dyskusjami jak powyżej.

Trochę nie rozumiem Twojego posta. Galakta chce mieć kontakt z graczami za pośrednictwem forum, więc pisze o swoich planach, a że są obsuwy to trudno, ja już się przyzwyczaiłem. Dobrze, że wydają i dobrze, że informują o swoich planach, wiemy co kupować w oryginale, a na co można poczekać. Wydawnictwo dba o kontakt z odbiorcami i traktuje ich poważnie, to forum jest tego przykładem, zresztą także tego, że wydaja gry z sercem, bo dyskusje prowadzone na forum nie zawsze dotyczą ich gier.

Wracając do dyskusji, psioczenie na wydawanie jakiegoś tytułu jest dla mnie najdelikatniej mówiąc niedojrzałe, gry Galakty zapełniają nie tylko półki specjalistycznych sklepów, spotykam się z nimi także np. w sklepach z zabawkami, czy składnicach harcerskich których klienci raczej są innym targetem, nie udzielają się na forum i grają w domowym zaciszu z pociechami, nie maja jakiegoś wielkiego pojęcia o grach planszowych, po prostu kupują coś w co ich zdaniem mogliby pograć. Waszym zdaniem Galakta ma dyskryminować takiego odbiorcę? Sądzę, że taki właśnie target wykupił conajmniej połowę nakładu T:MiM, czy to z sentymentu, żeby pograć z dzieciakami w ulubiony tytuł z dzieciństwa, czy z ciekawości, bo natknął się niechcący na tytuł i wydało mu się, że będzie to fajny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, czy rodziną.

gregvip 

Atwar napisał/a:
Zatem nie znam się na grach, nie kupuję ich i nie jestem grupą docelową Galakty. Wszystko zgodnie z powyższym aksjomatem Galrona.
Mam gier dużo. Miałem trochę więcej. Pierwszą nowoczesną planszówkę kupiłem w 1982 roku. Byłeś już wtedy na świecie Galron?

Nie znasz się nie znasz. Ktoś kto ocenia Wysokie Napięcie na 8,5 i Puerto Rico na 9 a Arkham Horror dopiero na 6,5 na pewno się nie zna i nie umie grać w gry :wink:

Cii nie mów nikomu ale ja w tajemnicy Caylusa oceniłem na 10 :wink:

Odpowiedz do tematu