galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań od laika
Autor Wiadomość
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

1. Johannes Broheim z talii Imperium- on może w jednej turze przesuwać się co fazę do każdej ze stref? Czyli w fazie królestwa da mi zasób, później przesunę go do fazy misji i da mi dodatkową kartę, następnie do fazy pola bitwy i będę mógł nim zaatakować, a na końcu znowu faza królestwa?

2. Czy "wykopaliska spaczonych" i "wioski niczyje" znajdują się jeszcze w jakichś dodatkach po 3 sztuki czy tylko w podstawce? Pytam, ponieważ chcę grać z dziewczyną, a z tego co poczytałem to to jest podstawa każdego decka. Z drugiej strony nie bardzo widzi mi się kupowanie podstawki po raz drugi.

PS. Zdecydowałem się na grę Chaosem :) Dziś po partii tą rasą wydają mi się oni świetni. Dużo kombinowania i częste spaczenia ;) Jakie dodatki polecacie kupić dla Chaosu i Krasnoludów (dla mojej dziewczyny).
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

1. Dokładnie tak :)
2. Te karty są tylko w podstawce. Zajrzyj do działu http://www.forum.galakta.pl/viewforum.php?f=66. Możesz spokojnie odkupić od kogoś te karty.

Dla Chaosu zdecydowanie Chaos Moon (Zbezczeszczona Świątynia), Kometa z Dwoma Warkoczami (Czarnoksiężnik Tzeentcha) i Nieuchronne Miasto (dodatek ukierunkowany na Chaos). Co do krasi to nie mogę pomóc :sad: - nie gram nimi.

Pzdr.
 
     
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

1. Czy kuźnie krasnoludów stackują swoje leczenie? Tj. 2 kuźnie = 2 obrażenia leczone na turę.

2. Kapliczka nurgla - jeśli mam w jej strefie jednostkę to po spaczeniu jej w następnej turze mogę ją od razu odpaczyć i znowu spaczyć, aby kapliczka nie zadała mi obrażeń czy obrażenia są zadawane przed spaczenie/odpaczeniem?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

nanautzin napisał/a:
1. Czy kuźnie krasnoludów stackują swoje leczenie? Tj. 2 kuźnie = 2 obrażenia leczone na turę.

2. Kapliczka nurgla - jeśli mam w jej strefie jednostkę to po spaczeniu jej w następnej turze mogę ją od razu odpaczyć i znowu spaczyć, aby kapliczka nie zadała mi obrażeń czy obrażenia są zadawane przed spaczenie/odpaczeniem?


1. Tak
2. Kapliczka nurgla tak nie działa. Pewnie mówisz o meteorze spaczenia czy jakoś tak. http://deckbox.org/whi/Warpstone%20Meteor

Wymuszony tego wsparcia musisz wykonać przed wszystkim innym, a jednostkę odpaczasz dopiero w fazie królestwa gdy dobierasz zasoby.
 
     
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Wybacz, masz rację ;) Pomyłeczka, chodziło o meteor spaczenia. Dzięki za wyjaśnienie :) w takim razie trzeba mieć minimum 2 jednostki, żeby nie tracić żyć.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

nanautzin napisał/a:
Wybacz, masz rację ;) Pomyłeczka, chodziło o meteor spaczenia. Dzięki za wyjaśnienie :) w takim razie trzeba mieć minimum 2 jednostki, żeby nie tracić żyć.


Nie no styka jedna, ale musisz mieć ją odpaczoną na początku tury, spaczasz na meteor, po czym odpaczasz w królestwie.
 
     
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Hmm, ale w pierwszej turze wystawiam meteor. W drugiej turze spaczam jednostkę. Na początku trzeciej tury mam ciągle spaczoną jednostkę, więc otrzymuje obrażenia, chyba że mam drugą, którą mogę spaczyć znowu, a w fazie królestwa odpaczyć tą pierwszą. Mylę się?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

nanautzin napisał/a:
Hmm, ale w pierwszej turze wystawiam meteor. W drugiej turze spaczam jednostkę. Na początku trzeciej tury mam ciągle spaczoną jednostkę, więc otrzymuje obrażenia, chyba że mam drugą, którą mogę spaczyć znowu, a w fazie królestwa odpaczyć tą pierwszą. Mylę się?


Tak mylisz się, wystawiasz meteor i jednostkę, na początku kolejnej tury spaczasz jednostkę z meteoru, w królestwie tej samej tury zbierasz zasoby i odpaczasz jednostkę.
 
     
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Ok ;p zgadzam się z tym co napisałeś ;) Ah te początki, zawsze są ciężkie :P
Dzięki za wyjaśnienie co i jak :)
 
     
nanautzin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Pytania przenoszę do działu legendy, bo tego dodatku dotyczą, wybaczcie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13