galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fanatyk Nocnych Goblinow
Autor Wiadomość
anihilius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   Fanatyk Nocnych Goblinow

Witam,

Jestem nowym graczem, gram od kilku dni.

Skladam teraz talie orkow i mam 3 pytania co do jednostki Fanatyk Nocnych Goblinow.
1. Wg opisu karty PL jesli wydrukowany koszt odkrytej karty z mojej talii jest nieparzysty zadaje po 2 nieanulowalne obrazenia kazdej jednostce w broniacej sie strefie.
Jesli koszt jest parzysty poswiecam biednego goblina.
Pytanie brzmi: Co jesli koszt wynosi 0 (ani parzysta ani nieparzysta) albo X?
Domyslam sie ze poswiecam goblina bo wedlug deckbox.org z anigeilskiego opisu mam:

Action: When this unit attacks, reveal the top card of your deck. If the printed cost of the revealed card is odd, deal 2 uncancellable damage to each unit in the defending zone. Otherwise, sacrifice this unit. Then, shuffle your deck.

Tylko w takim razie dlaczego polski tlumacz tak nadinterpretowal :D

2. Jesli przeciwnik wystawi Lord of Change wraz z umniejetnoscia:

Players play with the top card of their decks revealed. You may play the top card of your deck as though it were in your hand.

To czy moge uzyc umiejetnosci fanatyka? Wtedy nie odwracam karty tylko czytam koszt? Czy moze patrze na koszt karty pod ta odkryta? A moze wogole nie moge uzyc umiejetnosci? Ale w tym wypadku warunkiem nie bylo by "kiedy ta jednostka atakuje" Tylko Zaczelo by sie od "odkryj karte"?

3.Rozumiem ze akcje moge wykonac po wskazaniu konkretnych jednostek ktore atakuja, przed przydzieleniem obrazen. Czyli moge nawet zabic jednostki zanim one zdaza zaatakowac? I czy akcje moge odpalic przed wskazaniem obroncow czy musze czekac az przeciwnik wskaze obroncow? A moze moge wybrac?

Z gory dzieki za pomoc, i przepraszam za brak polskich znakow, cos mi alt nie chce dzialac z literkami..
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   Re: Fanatyk Nocnych Goblinow

anihilius napisał/a:
Witam,

Jestem nowym graczem, gram od kilku dni.

Skladam teraz talie orkow i mam 3 pytania co do jednostki Fanatyk Nocnych Goblinow.
1. Wg opisu karty PL jesli wydrukowany koszt odkrytej karty z mojej talii jest nieparzysty zadaje po 2 nieanulowalne obrazenia kazdej jednostce w broniacej sie strefie.
Jesli koszt jest parzysty poswiecam biednego goblina.
Pytanie brzmi: Co jesli koszt wynosi 0 (ani parzysta ani nieparzysta) albo X?
Domyslam sie ze poswiecam goblina bo wedlug deckbox.org z anigeilskiego opisu mam:

Action: When this unit attacks, reveal the top card of your deck. If the printed cost of the revealed card is odd, deal 2 uncancellable damage to each unit in the defending zone. Otherwise, sacrifice this unit. Then, shuffle your deck.

Tylko w takim razie dlaczego polski tlumacz tak nadinterpretowal :D

2. Jesli przeciwnik wystawi Lord of Change wraz z umniejetnoscia:

Players play with the top card of their decks revealed. You may play the top card of your deck as though it were in your hand.

To czy moge uzyc umiejetnosci fanatyka? Wtedy nie odwracam karty tylko czytam koszt? Czy moze patrze na koszt karty pod ta odkryta? A moze wogole nie moge uzyc umiejetnosci? Ale w tym wypadku warunkiem nie bylo by "kiedy ta jednostka atakuje" Tylko Zaczelo by sie od "odkryj karte"?

3.Rozumiem ze akcje moge wykonac po wskazaniu konkretnych jednostek ktore atakuja, przed przydzieleniem obrazen. Czyli moge nawet zabic jednostki zanim one zdaza zaatakowac? I czy akcje moge odpalic przed wskazaniem obroncow czy musze czekac az przeciwnik wskaze obroncow? A moze moge wybrac?

Z gory dzieki za pomoc, i przepraszam za brak polskich znakow, cos mi alt nie chce dzialac z literkami..


1. 0 jest liczbą parzystą.
2. Lord świetnie współgra z fanatykiem bo działa ta odkryta karta, więc nie ma potrzeby kombinować.
3. Polecam FAQ tam masz rozpisane cały przebieg fazy pola bitwy.
 
     
anihilius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

Dzieki za odpowiedz, ale:
Część matematyków uważa 0 za liczbę parzystą a część nie - dlatego 0 jest uważane za liczbę specyficzną. Kwestia umowna. Poza tym co z kartami o koszcie X? Wnioskuję, że i w tym wypadku goblin zostaje poświęcony. Niestety polskie tłumaczenie w tym wypadku jest niedokładne.
Pozdrawiam
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

Karty o koszcie X, w takim wypadu traktuje się jako 0 :)

Na prawdę zachęcam do przeczytania FAQ :)
 
     
Gość

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

anihilius napisał/a:
dlatego 0 jest uważane za liczbę specyficzną. Kwestia umowna.


No właśnie - FFG w FAQ umówiło się z graczami, że w Inwazji 0 jest parzyste. Sama instrukcja od dawna wszystkiego nie wyjaśnia.
 
     
Franzini
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Odświeżę temat, bo w związku z nowymi kartami pojawia się kilka pytań.

1. Atakuję zgrają dwóch Fanatyków i dwóch Szczfanych Drani. Mam też wyłożonego Pana Przemian, dzięki czemu wierzch talii mam odsłonięty i czeka tam karta nieparzysta. Deklaruję akcję pierwszego Fanatyka - odkrywam i tak widoczną kartę po czym przetasowuję talię. Następnie odsłaniam wierzch przetasowanej talii i jest tam karta parzysta. Czy mogę w takiej sytuacji zrezygnować z akcji pozostałych jednostek czy też są one deklarowane jednocześnie w momencie ataku?

2. Sytuacja jak powyżej ale już jestem na nią przygotowany. Po przetasowaniu talii mam na wierzchu kartę parzystą - czy mogę wtedy zagrać Pięści Morka, które położę na wierzch talii? Zagram je, powiedzmy, w odpowiedzi na przydzielenie hitów z akcji pierwszego fanatyka ale przed akcją drugiego - jest to dopuszczalne?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Franzini napisał/a:
Odświeżę temat, bo w związku z nowymi kartami pojawia się kilka pytań.

1. Atakuję zgrają dwóch Fanatyków i dwóch Szczfanych Drani. Mam też wyłożonego Pana Przemian, dzięki czemu wierzch talii mam odsłonięty i czeka tam karta nieparzysta. Deklaruję akcję pierwszego Fanatyka - odkrywam i tak widoczną kartę po czym przetasowuję talię. Następnie odsłaniam wierzch przetasowanej talii i jest tam karta parzysta. Czy mogę w takiej sytuacji zrezygnować z akcji pozostałych jednostek czy też są one deklarowane jednocześnie w momencie ataku?

2. Sytuacja jak powyżej ale już jestem na nią przygotowany. Po przetasowaniu talii mam na wierzchu kartę parzystą - czy mogę wtedy zagrać Pięści Morka, które położę na wierzch talii? Zagram je, powiedzmy, w odpowiedzi na przydzielenie hitów z akcji pierwszego fanatyka ale przed akcją drugiego - jest to dopuszczalne?


1. Jeśli chcesz by odpaliły się wszystkie akcje, to musisz je zagrać w pierwszym możliwym oknie akcji w odpowiedzi na siebie, jeśli tego nie zrobisz, to przepadną. Czyli jeśli rozpatrzysz 1 fanatyka, a reszty wcześniej nie odpaliłeś, to już nie masz możliwości zrobienia tego niezależnie co będzie na wierzchu.
2. Nie z tego samego powodu co zapisałem powyżej.
Jedyne rozwiązanie to byłoby zagranie stosu w takiej kolejności.
- fanatyk
- pięści
- fanatyk
- pięści
- drań
- pięsci
- drań

wtedy rozpatrując od tyłu, pomiędzy goblinami wciskałaby się pięść, a i to mam wątpliwości czy jest legalnym zagraniem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14