galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze ulubione scenariusze

Wasz ulubiony scenariusz z podstawki to
Zagłada Domu Lynchów
35%
 35%  [ 6 ]
Tajemne Sanktuarium
23%
 23%  [ 4 ]
Więzy Krwi
5%
 5%  [ 1 ]
Szkolna Klątwa
17%
 17%  [ 3 ]
Zielonooki Chłopiec
17%
 17%  [ 3 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lis, 2011   

Posiadłość Szaleństwa to nie gra rpg ;) Często utożsamia się ją z grą rpg dlatego, że jest duży nacisk na klimat. Instrukcja kilkakrotnie wspomina żeby czytać opisy fabularne, zawsze i wszędzie. Na każdej karcie mamy fabularny zapis, przed grą odczytujemy zapis historii w którą zostali wciągnięci badacze a po jej zakończeniu z karty celu zapis końcowy. To wszystko należy czytać podczas gry i dzięki temu gra jest taka fajna. Po za tym gra w zasadach posiada to co planszówka mieć powinna ;)
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lis, 2011   

Tak wiem przeczytałem sporo artykułów na ten temat. Nie mam zamiaru jednak czytać bezmyślnie z kart, lecz ubrać to w swoje słowa. ;)

Czego się boję? To tego że moi znajomi nie zaakceptują tej gry.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012   

Po dłuższym zastanowieniu mój głos powędrował na szkolną klątwę. Jakoś tak najbardziej taktycznie prowadziłem tą rozgrywkę, być może ograniczony dostęp do potworów zdeterminował taki styl gry. Na 2gim miejscu dałbym scenariusz: Zagłada domu Lynchów.

Po rozegraniu wszystkich 5 bazowych scenariuszów powiem jedno: Gra na prawdę jest słabo zbalansowana, u mnie gracze wygrali tylko scenariusz wiezy krwi i zremisowali tajemne sanktuarium. Lecz w wyżej wymienionych scenariuszach, nie starałem się i dawałem im fory, bardziej storytelingując. Dobrze sie rpzy tej grze bawimy, jednak po Zielonookim chłopcu gracze mają już chyba dość przegrywania. :roll:
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

Muszę powiedzieć, że bardzo fajny jest trzeci scenariusz "Yellow Matter" z Forbidden Alchemy - dużego dodatku do Posiadłości Szaleństwa. Ma bardzo ciekawie zastosowane nowe elementy wprowadzone w dodatku (mutacje, łamigłówka alchemiczna) zakończenie jest dla graczy zaskakujące, a cele zrównoważone, pozostawiające pole do manewru zarówno dla Badaczy, jak i Strażnika.
 
     
Perykles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

No właśnie niby to gra planszowa, a balans jest tak kiepski, że ogarnięty MG zawsze wygrywa. Więc albo daje fory i zaczynamy się bawić w RPG albo badacze muszą pogodzić się z porażką. Taka prawda.

Szczerze mówiąc jestem tym zawiedziony, bo mimo iż to Mity źle to wpływa na chęć grania w te grę. Co innego jeśli wszyscy przewalają w Przedwiecznym w Arkham, a co innego gdy MG zawsze wygrywa i gracze mają go dość (tym bardziej, że zwykle jest ten sam MG). Gdyby balans przeważał na stronę badaczy byłoby lepiej trochę nie bardzo w klimatach, ale jednak gra jako całość byłaby lepsza.

Przypomina mi to RPG Zew Cthulhu tam też gracze mieli przewalone na całej linii właściwie już na starcie i sama gra była poniekąd wypruwaniem sobie żył. To było całkiem fajne, ale do czasu... dlatego po kilku miechach ten system przegrywał z każdym innym. Sęk w tym, że planszówka powinna kusić do ponownego jej rozłożenia.

PS. Grałem ostatnio w Znak Starszych Bogów. Świetna mechanika, ale ta instrukcja... Gdzie do k... nędzy są testerzy z FFG ?!! Bahamy? Jamajka?! Za Posiadłość i instrukcję do Znaku wsadziłbym im te wszystkie dodatkowe Figsy za tysiaka tam gdzie słońce nie dochodzi!

PS.2 Sorry za post nie w temacie musiałem się wyżyć...
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Cze, 2012   

No cóż... jak się spodziewa eurogry po ameritrashu to takie są efekty. ;)

Nie wiem skąd te narzekania, bo mi się udaje łączyć wszystkie wymienione przez Ciebie elementy jako Strażnik:
- prowadzę grę tak, jakby to było RPG,
- wygrywam w 3/4 przypadków,
- gracze póki co byli zawsze zadowoleni i chcieli grać ponownie - nawet po serii przegranych.
Inna rzecz, że mam na tyle rozbudowane środowisko, że chociaż dużo osób grało i ze mną i po 10 razy to żadna ekipa nie grała dwukrotnie w takim samym składzie - prawie zawsze jest ktoś nowy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 16