galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa imperium od zera
Autor Wiadomość
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   Budowa imperium od zera

Pierwszy post na forum - witam wszystkich :)
A więc tak... Kupiłem razem z dwoma kolegami podstawkę i wziąłem sobie imperium. Jak możecie się domyśleć, nie wiedzieliśmy nic o tej grze, a sprzedawcy nie poinformowali nas o tym, że potrzebne jest więcej, niż 1 wykopalisko spaczenia czy wioska niczyja w talii. My, nieświadomi, rozdaliśmy ich właśnie po 1 na łebka, bo tak wtedy uważaliśmy za słuszne - po równo - sprawiedliwie :lol:
Teraz odczuwamy skutki.
Posiadam podstawkę imperium, a do tego kilka HE z podstawki. Zakupiłem również dodatek bitewny "imperialny tron".
Konkrety:

1. Czy muszę dokupić karty paczujące oraz wioski niczyje? Ciężko jest je dostać, ponieważ najzwyczajniej w świecie ludzie nimi grają, a domyślicie się pewnie, że nie mam zamiaru kupować nowej podstawki, na dodatek samemu.

2. Złóżcie mi proszę talię z podstawki imperium i dodatku "imperialny tron", na miejscu ktoś złożył mi talię w kilka minut i podejrzewam, że Wam też to wiele nie zajmie, a sam nie jestem w stanie tego zrobić.

3. Mój kolega gra orkami. Jaki jest sposób, by go załatwić? Gra on podstawką oraz dodatkiem iron steel. Kiedy go zaatakuję zazwyczaj kończy się to tak, że 1/2 jego kreatur dostaje dodatkowe młotki (bonus za to, że któraś z jego kontrolowanych jednostek dostała obrażenia), oprócz tego używa obrażeń bezpośrednich oraz tego, że poświęca swoją kartę za moją. Całość jest dość frustrująca, ponieważ po ok. 8 rozegranych meczów między sobą, odniosłem tylko 2 zwycięstwa. Być może słaby ze mnie taktyk :roll:

4. Co teraz kupić? Legendy?


5. Kolega mi mówił, że jest taka misja i taka jednostka, które razem dają nieskończone combo i możliwość skakania BF - misja. Jak to wygląda? O co mu chodziło?

P.S jeszcze jedno pytanko na koniec. Załóżmy, że mamy jeszcze do wykorzystania 1 zasób i 1 punkt lojalności. Wystawimy za to jednostkę do królestwa to automatycznie dostajemy 1 zasób (za młotek) i 1 punkt lojalności (za kartę z danym punktem lojalności) i jeszcze w tej turze możemy zagrać kolejną kreaturę? Podobno tylko punkty lojalności "aktywują się" od razu po wyrzuceniu karty.

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość,
Szok
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

1. Wioski i siedliska spaczenia do podstawa.
2. Niewiele jest tu akurat składania.
3. Na razie nie macie balansu. Bilans z orkiem nie dziwi.
4. Legendy.
5. Jest takie combo ale kupcie Legendy.

Zasoby zbierasz w fazie królestwa. Jednostki zagrywasz w fazie stolicy i zasoby wydajesz.
Lojalność przybywa od razu. Taktyki nie dodają lojalności.
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

blazius napisał/a:
1. Wioski i siedliska spaczenia do podstawa.
2. Niewiele jest tu akurat składania.
3. Na razie nie macie balansu. Bilans z orkiem nie dziwi.
4. Legendy.
5. Jest takie combo ale kupcie Legendy.

Zasoby zbierasz w fazie królestwa. Jednostki zagrywasz w fazie stolicy i zasoby wydajesz.
Lojalność przybywa od razu. Taktyki nie dodają lojalności.


1. Strasznie ciężko jest je dostać, ew. w zestawie z innymi neutralkami całość kupię za 35-40 zł...
2. To znaczy, że nie mam grać, bo nie mam co z tego złożyć? :lol:
4. Czy jak już będę mieć Legendy, to będę mógł już coś składać?
5. Karta z tę misją znajduje się w Legendach?
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

2. To znaczy że masz mało kart żeby się bawić w składanie jakiejś konkretnej talii. Ułóż sobie 50-55 kartową talię z jakimś motywem przewodnim i testuj/modyfikuj. Koniecznie musisz sobie załatwić te karty z podstawki które są x1, tak żeby miec co najmniej 2 sztuki.
5. W legendach tego nie ma, ale w L są naprawdę dobre karty, warto je mieć.
Polecam kupić dodatek w którym jest bohater imperialny Hemmler, jest w Redemtion Mage. Z nim będzie Ci łatwiej palić przeciwnika.
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Wy się zastanówcie czy dodatki kupujecie razem, w jakimś porządku, czy każdy sobie pod swoją frakcję, a koledze dam crap z jego frakcji - niech się cieszy.
Bo najlepiej żebyście pilnowali jako tako balansu a nie urządzali wyścig zbrojeń.
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

To jest tak - kupiliśmy razem podstawkę tylko dlatego, że w środku były 4 frakcję. Imperialny tron i żelazną skałę kupiliśmy osobno, a sobie daliśmy te odrzutki, co były tylko pod dobro/zło (12 kart chyba). Na Legendy możemy złożyć się w kilku, czy to będzie jakiś problem?
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

To teraz Imperium u was powinno przeważać nawet nad Orkami.
Imo niedobrze że akurat te dwa dodatki jeśli gracie we trzech. Jeśli we dwóch to ujdzie, jak gracie we trzech to ten trzeci już ma w plecy i poszliście w złym kierunku z zakupami.
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Nie wiem czy dokładnie zrozumiałeś to, co napisałem.
Podstawkę kupiliśmy razem, podzieliliśmy się kartami po równo i wzięliśmy po 1 frakcji.
Potem 2 z nas kupiło sobie po dodatku, a te dodatkowe karty nam niepotrzebne wymieniliśmy między sobą (np. dał mi "tylko porządek").
Teraz mamy zamiar wziąć Legendy. Podobno przyda mi się jeszcze misja która pozwala jednej z mojej jednostek skakać z "misji" do "pola bitwy"(niby jakieś dobre combo).
Jak się nazywa ta misja?
Czy możemy kupić legendy składając się we 2, czy lepiej w 3? (ja gram imperium, kolega który kupił żelazną skałę orkami, a kolega na razie bez dodatków ma tylko dwarfy z podstawki). Opłaca się mieć w talii 3x osąd vereny? (mój kolega zna już tę kartę i kładzie po 1 developce na każdym polu)
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Ogarniam was prawidłowo.

Chodzi o combo: The Greatswords + Werner Ludenhof + Hidden Operative (misja Ukryty Agent z dodatku Przeklęci zmarli)
Ale jak kupisz Przeklętych Zmarłych to będziesz miał pełne combo, legendę, zajebisty artefakt i Mistyczną Moc. I żaden kolega ci nie podskoczy, nawet ten od Orków. Bez sensu.

Teraz drogi są dwie:
1. We trzech Legendy.
2. Jak chcesz koniecznie już pograć Vereną to kupcie drugi cor set, a potem dopiero Legendy.
Będziesz mógł skutecznie postraszyć dwoma Verenami, dwoma/trzema? Wolami Elektorów i dwoma mieczorami.
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Ok, dzięki za pomoc.
Mam zamiar złożyć combo z hidden opperative na jakieś mini-turnieje miastowe, a pomiędzy kolegami bez tego, bo to odbiera frajdę.
Złożyłem sobie talię z tego co mam, lepiej, niż ten koleś w sklepie i po 3 meczach z zaprzyjaźnionymi Orkami wygrywam 2-1 :)
Moim zdaniem największe błędy starej talii to zbyt drogie jednostki oraz brak misji. Teraz kupuję u jednego z użytkowników wioskę niczyją, a wykopaliska spaczenia jeszcze poszukam.
Biorę więc tak - Przęklęci umarli i Legendy. Potem może Szturm na Ulthuan, ale to się jeszcze pomyśli.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Szok
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Hej, Szok.

Polecam Ci blog Przema:

blog

znajdziesz tam, artykuły (z cyklu "Jak oddzielić perły od planktonu") opisujące poszczególne frakcje i dodatki do nich, co warto czego nie itp.
Kolega od Orków też znajdzie dla siebie artykuł..
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Dzięki za ciekawy artykuł.
Teraz pytanie do Was i wiem, że to zależy od każdego indywidualnie, ale czy opłaca się grać czystym imperium? Jeden z pracowników sklepu w moim mieście twierdzi, że imperium jest słabe i nie opłaca się nim grać. A może zacząć grę Empire+HE? Jak myślicie?
I jeszcze jedno pytanie : Czy opłaca się grać wykopaliskiem spaczenia w imperium? Pracownik mówił, że nie.
 
     
Obi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Cytat:

Teraz pytanie do Was i wiem, że to zależy od każdego indywidualnie, ale czy opłaca się grać czystym imperium

To zależy czy podejdziesz pod granie z restrykcjami czy bez.


Cytat:
Jeden z pracowników sklepu w moim mieście twierdzi, że imperium jest słabe i nie opłaca się nim grać.

Zależy czy dostosujesz IMP do Faq 1.7 czy tez nie i czy kupisz dodatki w w/w blogu które będą się opłacać.


Cytat:
I jeszcze jedno pytanie : Czy opłaca się grać wykopaliskiem spaczenia w imperium? Pracownik mówił, że nie.

Jak nie grasz na luzie bez restrykcji i bez przemieszczania jednostek swoich to oczywiście ze się opłaca i od tego jak złożysz. Widać ze ten pracownik mało się zna na rzeczy.


Myślę ze to tez powinno pomoc.

http://www.forum.galakta....ghlight=faq+1.7

http://deckbox.org/games/whi/cards?s=e&o=d
 
     
Szok
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Domyślam się, że restrykcję na turniejach obowiązują, a ja prędzej czy później chciałbym na nich pograć, więc raczej wybiorę talię z ograniczeniami, ale z tego co widzę to robią wszystko, żeby osłabić Empire :/
P.S. Działa wam ten FAQ 1.7 od Galakty? Mi jakoś nie wchodzi, błąd pliku, a np. 1.4 śmiga :/
 
     
Stach
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Szok napisał/a:
D Jeden z pracowników sklepu w moim mieście twierdzi, że imperium jest słabe i nie opłaca się nim grać. A może zacząć grę Empire+HE? Jak myślicie?


Z jakiego miasta jesteś ?

W obecnej chwili, jest bardzo dobrze zachowany balans między rasami, każdą można wygrać turniej. Na pewno nie można powiedzieć, że Imperium jest słabe, wystaczy popatrzeć na wyniki turniejów:

http://warhammer-inwazja.pl/

Imperium ma w obecnej chwili przynajmniej 3 konstrukcje decków, które mogą wygrywać turnieje.


Szok napisał/a:

I jeszcze jedno pytanie : Czy opłaca się grać wykopaliskiem spaczenia w imperium? Pracownik mówił, że nie.


To zależy kto co lubi, m.in. ze względu na quest z Imperialnego Tronu wydaje się lepsza kuźnia, dodatkowo daje lojalkę.

Ale pewnie są konstrukcje gdzie lepiej spisze się wykopalisko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13