galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak złożyć talię porządku ?
Autor Wiadomość
Okichii
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   Jak złożyć talię porządku ?

Tak jak w temacie jak złożyć talię porządku z krasnoludów i ludzi. Mam też kilka elfów (brygada śrebrnych hełmów, promienne spojrzenie, arcymag saphery, błogosławieństwo Ishy i Większe uzdrowienie.) ale nie wiem tak na prawdę jak je połączyć. Dopiero zaczęłam grać w Warhammera. Jeszcze nie ogarniam części zasad ale rozegrałam dzisiaj z chłopakiem na razie kilka partii ćwiczeniowych. Ale mamy kilka niewiadomych. Mimo że instrukcja była całkiem pokaźna. Posiadam jak na razie tylko podstawowa wersję Worhammera. Pomoże ktoś ? Chciałabym mu jutro złoić tyłek !!! xD


A i mam jeszcze kilka pytań ! ;p
1. O co chodzi z kontratakiem ? W sensie jeżeli ktoś mnie atakuje a ja mam kartę wsparcia z tekstem do końca tury wybrana atakująca lub broniąca się jednostka zyskuje 2 siekierki. To znaczy że jeżeli ktoś mi zadaje atak to ja mu oddaje ?

2. O co chodzi ze spaczenie ? Może to ktoś dokładnie wytłumaczyć ?
3. Jak skutecznie pokonać talię chaosu (orki z chaosem)
 
     
Okichii
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

Jakie kart są potrzebne a które to zwykłe zapychacze, które się do niczego nie przydają. ?.
 
     
Heros
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   Re: Jak złożyć talię porządku ?

Okichii napisał/a:
Tak jak w temacie jak złożyć talię porządku z krasnoludów i ludzi. Mam też kilka elfów (brygada śrebrnych hełmów, promienne spojrzenie, arcymag saphery, błogosławieństwo Ishy i Większe uzdrowienie.) ale nie wiem tak na prawdę jak je połączyć. Dopiero zaczęłam grać w Warhammera. Jeszcze nie ogarniam części zasad ale rozegrałam dzisiaj z chłopakiem na razie kilka partii ćwiczeniowych. Ale mamy kilka niewiadomych. Mimo że instrukcja była całkiem pokaźna. Posiadam jak na razie tylko podstawowa wersję Worhammera. Pomoże ktoś ? Chciałabym mu jutro złoić tyłek !!! xD


Jaki chcesz mieć typ talii?? Naporowy, kontrolka, defensywny?Jest multum możliwości stworzenia decku. Ile graczy tyle decków. :wink: Podaj koncept to ktoś Ci może pomoże( Ja nie bo jestem amator like u :mrgreen: )

Okichii napisał/a:
1. O co chodzi z kontratakiem ? W sensie jeżeli ktoś mnie atakuje a ja mam kartę wsparcia z tekstem do końca tury wybrana atakująca lub broniąca się jednostka zyskuje 2 siekierki. To znaczy że jeżeli ktoś mi zadaje atak to ja mu oddaje ?


Jeśli jakaś jednosta ma napisane Kontratak 2, to od razu zadaje 2 obrażenia jednostce atakującej. Jeśli masz wsparcie, które dodaje młotki i jest przypięte do jednostki z kontratakiem, to młotki nie wliczają się do kontrataku.

Okichii napisał/a:
2. O co chodzi ze spaczenie ? Może to ktoś dokładnie wytłumaczyć ?

Jeśli w jakikolwiek sposób twoja jednostka zostanie spaczona, przekręcasz ją o 90 stopni. Nie może ona atakować, ani się bronić. Na początku następnej tury możesz odpaczyć jedną jednostkę.

Okichii napisał/a:
3. Jak skutecznie pokonać talię chaosu (orki z chaosem)

I tutaj też. Jaki to rodzaj talii? Np: Na napór dobra jest talia defensywna or kontrolka. Może Ci się też udać wygrać jak stworzysz szybszy napór i karty Ci podejdą.

Jak już pisałem jestem nowicjuszem, więc poczekaj jak ktoś bardziej doświadczony Ci odpisze. A jak nie to spamuj mu na PW :twisted: .

Pozdrawiam, Heros
 
     
Okichii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Dobra a jak chciałabym złożyć talię defensywno-ofensywną porządku ? Ale podkreślam że mam na razie samą podstawkę.
 
     
Obi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Niestety ale kolega Horus nie podał mocnych konkretów wiec ja to zrobię.

Tutaj jest spis kart. Po angielsku oczywiście.
http://deckbox.org/games/whi/cards

Tutaj Poradnik idealny dla początkujących.

Dla Dwa.
http://maledictor.blogspo...tonu-czyli.html

Dla Imp I He.

http://maledictor.blogspo...tonu-czyli.html

A tu forum gdzie gracze udziela ci szybszej odpowiedzi niż tutaj.

http://www.whinvasion.pl/index.php

Mam nadzieje ze pomoże.
 
     
Okichii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Dzięki za pomoc ;D
Przeczytałam już wczoraj posty Przema o oddzielaniu pereł od planktonu ;p
Skorzystałam z jego porad, ale nie rozumiem tego łączenia ras xD

W sensie że jeżeli gram na planszy imperium nie mogę wystawić krasnoluda jeśli nie mam kart sojuszu tak ?
 
     
Mortyr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Okichii napisał/a:
W sensie że jeżeli gram na planszy imperium nie mogę wystawić krasnoluda jeśli nie mam kart sojuszu tak ?

Możesz normalnie zagrywać wszystkie karty porządku (HE, DWA), ale stolica EMP zapewnia jedną lojalkę dla kart EMP (obniża koszt lojalności tych kart). Używając tej stolicy posiadasz od początku jeden symbol lojalności więcej dla EMP.

Grając mieszaną talią płacisz drożej za inne karty (szczególnie te z wysokim kosztem lojalności). Np. załóżmy, że nie masz żadnych kart w grze i grasz na stolicy EMP:
takie pistolety kosztują cię tylko 2 zasoby, a taki młociarz będzie kosztowal 3 zasoby (+1 za symbol lojalności, którego nie masz).

Karty sojuszu są o tyle przydatne, żę zapewniają po jednym symbolu lojalności obu rasom (i są przy okazji całkiem niezłym supportem).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13