galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o turniejach
Autor Wiadomość
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

W każdej grze turnieje rządzą się swoimi prawami. Nieważne czy to M:TG, Inwazja, SW CCG, WH40k czy ukochany przeze mnie Middle Earth. Zasady turniejowe wypaczają klimat gier, powodują, ze ludzie nie grają taliami/armiami klimatycznymi tylko takimi, które dadzą im choćby cień szansy na zwycięstwo. Jeśli już wybieram się np. na Mistrzostwa Polski w Inwazję, mam do przejechania 500km, muszę opłacić nocleg, coś zjeść itp. to raczej nie wybiorę się z talią, która zapewnić mi może co najwyżej spektakularną porażkę. Smutne ale prawdziwe. Turnieje i PG były, są i będą nierozłączne. :)
@Barbus: A jest możliwe coś takiego, że 2-3 pilotów TIE Fighterów z takich a nie innych powodów chce przejść na Jasną Stronę? Może zostali przekupieni/zmanipulowani? W każdym stadzie znajdzie się choć 1 czarna owca ;)
 
     
Armus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Kufel, w tym wszystkim chodzi o to, że wlaśnie gracze mogą zadecydować w jakiej formie ma się toczyć turniej a nie godzić się ślepo na sztywne zasady. Ta gra dopiero się rozwija i w tym właśnie jest szansa.
A idąc Twoim tropem pilotów-dezerterów rozumiem, że nie widzisz nic dziwnego we wspolnej walce Vadera, Luka czy tam Hana po stronie Imperium bo akurat Skywalkerzy postanowili zacieśnić więzi rodzinne a Solo dostrzegł niewiarygodna okazję do zarobku pod plaszczykiem Imperatora...
Wybacz, ale aż na taka abstrakcje brak mi wyobraźni.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Na Bogów! Gdzie jest powiedziane, że można mieszać frakcje? Chodzi mi tylko o granie Rebelia vs Rebelia i Imperium vs Imperium.
Oczywiście dużo lepiej by było gdyby turnieje odbywały się w jakiejś ciekawej formule kampanii, scenariuszy a nie 100 na 100, kwadratowe pole bitwy, 2 pola asteroidów i heja.
Wyobraź sobie turniej bitewny gdzie organizator zastrzega, że każdy musi mieć 2 armie bo przecież dwóch graczy nie może grać tą samą stroną konfliktu! Podobnie niedopuszczalne jest zmuszanie graczy do kupowania i rozgrywania bitew 2 armiami.
Co do formuł turniejów: turnieje klubowe, lokalne - hulaj dusza, natomiast turnieje sankcjonowane muszą się odbywać wg zasad FFG. Przerabiam ten temat od lat w "Polhammerze". Co takiego jest w Polakach, że zawsze muszą coś poprawiać, wprowadzać swoje ograniczenia w konstrukcji armii, zasady itp.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Bo polacy to wieczni marzyciele :P i ma być po naszemu a nie ichniemu :)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

kufel napisał/a:

A jest możliwe coś takiego, że 2-3 pilotów TIE Fighterów z takich a nie innych powodów chce przejść na Jasną Stronę? Może zostali przekupieni/zmanipulowani? W każdym stadzie znajdzie się choć 1 czarna owca


Wszystko jest możliwe, ale takie uzasadnianie na siłę wcale nie wprowadza klimatu(przynajmniej nie dla mnie). Nie leży mi też sytuacja Vader vs. Vader. Tylko nie tłumacz tego w ten sposób, że Vader zrobił sobie własnego klona, który się zbuntował:p

kufel napisał/a:

Wyobraź sobie turniej bitewny gdzie organizator zastrzega, że każdy musi mieć 2 armie bo przecież dwóch graczy nie może grać tą samą stroną konfliktu!


Wyobrażam to sobie całkiem wyraźnie. Jak pisałem wcześniej, byłem na takich turniejach.

kufel napisał/a:

Podobnie niedopuszczalne jest zmuszanie graczy do kupowania i rozgrywania bitew 2 armiami.

Nikt nikogo nie zmusza. Można nie kupować i nie grać.
Nie chcę zabrzmieć jak burżuj, ale żeby uzyskać drugą eskadrę na 100pkt wystarczy dokupić dwa myśliwce więcej(do rebeluchów obojętnie które, do imperium 2x Tie Advanced). Czemu akurat w tym miejscu zaczyna się to robić za drogie, "niedopuszczalne", "nie fair" itp? Równie dobrze ktoś mógłby zgłosić pretensje, że zebranie eskadry na 100pkt to dla niego za duży wydatek i chciałby grać na 60.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Ale może ja się brzydzę Imperium, kompletnie mi nie podchodzi i chce grać tylko i wyłącznie Rebeliantami.
Barbus napisał/a:
Równie dobrze ktoś mógłby zgłosić pretensje, że zebranie eskadry na 100pkt to dla niego za duży wydatek i chciałby grać na 60.

Nie, w oficjalnych zasadach turniejowych FFG tak stoi i tak ma być, podobnie jak:
Cytat:
Squad Building
Each player must build one squad for use in an X-Wing tournament. The squad-building rules described
in this section supersede the squad-building rules described in the X-Wing rulebook.
The maximum squad points for each player is 100 points. A squad cannot exceed 100 points, though it
may contain fewer than 100 points.
Each player may choose to field either a Rebel or Imperial squad, as tournament seeding ignores the player’s faction.

i dalej
Cytat:
Additional Tournament Rules
Mirror Matches
A mirror match is a match between two players who are using the same faction. Tournament seeding does not favor Rebel vs Imperial matches, so mirror matches will occur. If players using the same faction are paired for a match, all normal game rules apply. Each player may field cards with unique names even if his opponent is using a card with the same unique name.


Barbus napisał/a:

Nikt nikogo nie zmusza. Można nie kupować i nie grać.

Nikt mnie nie zmusza, gram i chcę grac na sankcjonowanych turniejach, ale takich samych jak na całym świecie a nie jakichś udziwnionych.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Czytałem zasady turniejowe FFG i obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg:p
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Barbus napisał/a:
Czytałem zasady turniejowe FFG i obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg:p

Aha...

No to pozostaje Ci jedynie samemu zorganizować turniej na swoich zasadach.
 
     
Armus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

kufel napisał/a:

Aha...

No to pozostaje Ci jedynie samemu zorganizować turniej na swoich zasadach.


Już teraz zgłaszam swój akces w takim turnieju :wink:
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Barbus napisał/a:
Nie chcę zabrzmieć jak burżuj, ale żeby uzyskać drugą eskadrę na 100pkt wystarczy dokupić dwa myśliwce więcej(do rebeluchów obojętnie które, do imperium 2x Tie Advanced). Czemu akurat w tym miejscu zaczyna się to robić za drogie, "niedopuszczalne", "nie fair" itp? Równie dobrze ktoś mógłby zgłosić pretensje, że zebranie eskadry na 100pkt to dla niego za duży wydatek i chciałby grać na 60.

Zabrzmiałeś jak burżuj :wink: Jak ma jechać z byle czym, byle zapchać te 100 punktów to pojawia się pytanie po co, dostać baty bo akurat musiałem zagrać frakcją którą nie gram na co dzień i mam ją złożoną na odwal się. Ja tam po prostu myślę że życie zweryfikuje jaka opcja będzie lepsza, po kilku turniejach zrobionych z jedną i drugą opcją będzie widać jaka jest frekwencja, czy ludzie wybierają jedną z tych opcji czy też im zupełnie nie zależy.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Crane napisał/a:
Jak ma jechać z byle czym, byle zapchać te 100 punktów to pojawia się pytanie po co, dostać baty bo akurat musiałem zagrać frakcją którą nie gram na co dzień i mam ją złożoną na odwal się.


Tak jest chyba we wszystkich bitewniakach(przynajmniej GW, w które grałem). Jeśli nie masz dużej kasy, to nigdy nie zaczniesz z wymarzoną armią. Na początku jeździsz z tym co udało ci się kupić, dostać w prezencie itd. Składasz armię byle dotrzeć do progu punktowego. Z czasem dokupujesz kolejne jednostki i twoja armia zaczyna nabierać oczekiwanego kształtu. Z jakiegoś nieznanego mi powodu w X-Wingu ludzie nie są tego w stanie zaakceptować.
Jedyne co mnie jak dotąd przekonało to to, że ktoś może po prostu nie lubić Rebelii albo Imperium. Jak dotąd nie brałem tego pod uwagę, bo sam jaram się obydwiema stronami w równym stopniu;)
A co do słabych rozpisek i dostawania batów: ja na turniejach szukam możliwości gry z nowymi ludźmi, nie tylko zwycięstw. Nie ma co się na nie nastawiać w grze, w której sporo zależy od farta/pecha w rzutach kostkami.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Właściwie nie pomyślałem o tym że niechęć do grania jedną z frakcji może być argumentem za lub przeciw pewnej formule rozgrywek turniejowych, dzięki za podpowiedź Barbus :smile: Ja świetnie rozumiem że to hobby jest kosztowne, szczególnie jeśli się chce grać na turniejach, ale właśnie taki nacisk na zbieranie drugiej eskadry mnie osobiście zniechęca do grania turniejowego, bo byle czym grać nie chcę, a jak chcę mieć dobrą flotę to muszę inwestować i to wcale nie mało. Argument że nie trzeba wydawać fortuny na drugą frakcję jest może aktualna dziś, ale za jakiś czas przecież trzeba będzie znowu zainwestować. Powtórzę się ale moje zdanie jest takie że gracze zagłosują nogami za konkretną formułą turniejów, czy ma być taka jak w wersji oficjalnej czy bardziej klimatyczna ale bardziej problematyczna (przynajmniej z mojego punktu widzenia).

Przy okazji na takim turnieju gdzie sztywno przypisujemy graczy do jednej "strony stołu" może nastąpić taki wypadek że najlepsi gracze będą po jednej stronie i nie będą mogli się ze sobą zmierzyć, więc o wyniku będzie decydować nie ich gra tylko ich przeciwników.
 
     
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Kiedy zostaną przetłumaczone zasady turniejowe? Mam również nadzieję, że w listopadzie jakoś ruszy scena turniejowa i coś się zacznie :razz:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13