galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zasady
Autor Wiadomość
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lip, 2006   

Też mi się tak wydawało.
Bo tu jest napisane że anuluje, a nie pozwala odrzucić ranę.
Dzięki bo musiałem się upewnić.

Pozdro.
 
 
Katia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

Przeprzaszam za może banalne pytanie ,ale ojciec wyjechał ,a ja podczas gry z siostrą mam nierostrzygniętą zagadkę z punktami doświadczenia. CZy premia na żetonie doswiadczenia dotyczy tylko rzutów kośmi ,czy również zwiększa o tę wartość atak.Pytam dlatego ,że jeżeli zwiększa też punkty ataku to walka staje się później bardzo prosta.
Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość....
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006   

Żetony zwiększają tylko cechę, czyli dodają się do rzutu kostką. Natomiast rany, które zadajesz pozostają niezmienione (potrzebujesz odpowiednich przedmiotów w celu zadawania większych ran).
 
 
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Słuchajcie, mam taką sprawę:
Otóż raz grałem i walczyłem z którymś smokiem (czerwona talia).
On miał 6 punktów życia i ja miałem też 6 punktów życia.
Podczas walki ja otrzymałem 3 rany, a on 5.
Faza walki dystansowej: rzucam i nie udało mi się obronić, powinienem otrzymać 5 ran, ale aktywuję kartę Świetlistej Tarczy i anuluje sobie 2 rany i zadaję 1 przeciwnikowi.
Ja dostaję 3, a on 1 ranę i obaj mamy po 6 ran (w tym samym momencie).
Kto wygrywa walkę??
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Moim zdaniem Smok.
Odniósłbym się tu, na zasadzie analogii, do walki dwóch bohaterów.
gdy obaj padną, wygrywa broniący się.
W instrukcji jest napisane, że walka z bohaterem jest prawie taka sama jak walka z wyzwaniem.
Ponieważ Smok(wyzwanie) nie atakuje, zatem się broni.
Skoro padacie obaj, smok wygrywa.
 
 
Mockerre
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Zgadza się, wygrywa Smok.
 
 
raskoks
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

hmmm mam takie pytanko:
1)Czy będąc w mieście w fazie handlu można wyleczyć za złoto tylko jedną ranę? Czy można np płacąc 4 zł wyleczyć 4 rany? Jak to jest?
2)Jest taka karta Wyzwania (nie pamiętam teraz nazwy) która po pokonaniu może być przekazywana miedzy graczami i zmniejsza ich możliwość ruchu o 2 kostki. Czy ona tak już może krążyć do końca gry?
3)Czy mi się wydaje czy może dojść do sytuacji (gdy nei gra się z szlakiem zagłady) że nikt nie wygra? bo zabraknie miejsc z czerwonymi przygadami? Co wtedy? Czy gracze muszą walczyć między sobą o runy?

Serdeczne dzięki za odpowiedzi 8)
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

1. Dowolną ilość
2. Tak, gracze będą się nią nękać do końca gry
3. Chyba się nie da "zawiesić" gry, zawsze jest przecież Margath w czerwonej talii i wystarczy go pokonać aby wygrać. A jeśli nawet, to co stoi na przeszkodzie aby atakowaćinnych? Pojedynki bohaterów są naprawdę ekscytujące :)
 
 
Cerbin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

wyciągam zieloną kartę, odnawiającą zadania, ale na stole wyłożona jest żółta, więc zielona nie może jej zastąpić - ale czy od razu jest odrzucana czy najpierw odnawia zadania i nie wywierając wpływu z opisu ląduje w koszu?
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

Zawsze gdy wyciągasz kartę wydarzenia, odnawiasz wszystkie zadania, które znajdują się w "promienistej otoczce", nawet wtedy, gdy karta nie pozostaje, tylko jest odrzucana.
 
 
Cerbin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006   

karta 'koniec wolnego handlu' podwaja koszt przedmiotów - ale czy tylko w kupnie/sprzedaży czy również przy nagrodach typu 'ciągnij, aż wylosujesz przedmiot za x złota'?
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   

Ja gram, że tylko przy kupnie/sprzedaży.
I tak utrudnia życie wystarczająco.
 
 
Cerbin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   

ja też tak, ale z konieczności, bo nikt nie chce mojej wersji, że podwaja wszystko;)
 
 
Kajak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   

No ze wzgledu na wrodzoną tępote nei mogę zrozumieć o co chodzi:

Karta wydarzenia zielona pt."Opór w obliczu ciemności"

a)-Połóż 1 zakrytą kartę z talii Handlu na stosach kart miast Frostgate,Tamalir i Vynelvale.
czy mam położyc 3 karty , czy jedną na dowolnie wybranym mieście , czy też co wydaje się wynikać z tekstu a będące trudne do wykonania jedną karte na 3 miastach !

b)-Jeśli to wydarzenie zostanie odrzucone,wszystkie pozostające na stosach Handlu zakryte karty są odkrywane i dołączane do stosu kart handlu poszczególnych miast
Czy sprawa dotyczy tego wielkiego stosu Handlu, czy tylko małych miejskich czy jak mawiają japończycy ITOITO ?

Pozdrawiam wszystkich qumatych a nawet nadqumatych.Nie wykluczone że będe miał jeszcze kilkaset pytan bo dopiero sie zagłębiam w temat.........
 
 
sektor666
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   Trzy pytania

1.Czy bohater może mieć dwa identyczne przedmioty?
2.Czy bohater w jednej fazie walki może aktywowac kilka przedmiotów naraz?
3.Czy modyfikatory od kart zmieniających wynik rzutu,np.niektóre runy,stosuje się przed czy po wykonaniu rzutu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14