galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolory w Dodatkach Print on Demand
Autor Wiadomość
Luqash
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   Kolory w Dodatkach Print on Demand

Witam wszystkich.

Dzisiaj doszły do mnie dodatki: Zakazana Alchemia, Dom Strachów oraz Dopóki Śmierć nad nie rozłączy. Zakazana Alchemia dała mi dokładnie to czego oczekiwałem.

Odrobinkę natomiast rozczarowałem się z dodatkami małymi.

Nie chodzi mi tu o scenariusz, balans czy inne takie. Chodzi mi mianowicie o kolor kart przeszukiwania. Kupując te dodatki liczyłem, że nawet jak w scenariusze zagram jeden raz to w sumie dodatkowe przeszukiwania dadzą mi więcej ,,narzędzi'' jeżeli ja bym tworzył scenariusz i niby nadal tak jest ciągle jednak jest ten inny kolor co w sumie pozostawia nieco niesmak. W dodatku zakazana alchemia kolor kart jest identyczny co z podstawką a tutaj natomiast nie rozumiem dlaczego został zmieniony. Wade te niejako rekompensuje to, że nawet karty, które są w podstawce występują tutaj również w tym samym odcieniu barw, przez co w trakcie gry nie będzie widoczna różnica. Z drugiej strony jest to w sumie też trochę zwodnicze bo niejako ,,zaniża'' to liczbę nowych kart, które otrzymujemy w dodatku.

Tutaj tez moje pytanie. Czy ten odcień jest celowym działaniem wydawnictwa czy po prostu ja otrzymałem wyblakłe wersje? ;-)

A jeżeli zmiana odcienia jest celowa to tutaj moje kolejne pytanie, czy wszystkie pozostałe dodatki Print On Demand mają też inne odcienie kart przeszukiwań?

Wiem, że zawsze można te ,,nowe'' kart ukryć pod ,,nie znalazłeś nic interesującego'' czy pod zamkiem/ przeszkodą. jednak ciągle jest to forma ,,unikania'' problemu zamiast stawiania mu czoła. ;-)

Przepraszam, jeżeli ktoś uzna mój post za małostkowy, jednak wydawanie pieniędzy na jakiś produkt daje mi pewną dozą kredytu na narzekanie. I też właśnie zamierzam z niej teraz korzystać ;-) a tak na serio to po prostu lubię kolekcjonować elementy gier, które mi się podobają i zastanawiam się nad kupnem pozostałych dodatków. Zawsze będzie to jakiś argument, który można uwzględnić.

Czołem wszystkim!
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Odcień nie jest celowym działaniem. Chodzi o to, że podstawka i alchemia były drukowane w chinach a dodatki druku na życzenie były drukowane w usa? (tak? poprawcie mnie jeśli się myle) czyli w dwóch różnych fabrykach. Czyli zmiana odcienia nie jest celowa.
Podstawka posiadłości miała swój dodruk o ile się nie mylę. Dodruk był razem z alchemią więc musisz mieć z tego samego okresu te gry i dlatego masz takie same odcienie. Jeśli ktoś, tak jak ja ma podstawkę z pierwszego druku oraz kupił dodatek to ma ciut inne karty(ale ja mam wszystko w koszulkach to tego nie widzę, że są inne).
Jeśli chodzi o druk na życzenie to ich budowa jest celowa. Dostajesz nowy scenariusz który dokładasz do podstawki, czyli kolekcjonujesz scenariusze. Dostajesz instrukcje jak zagrać i tle. Karty się powtarzają właśnie dlatego, żeby nie było konfliktu kolorów. W dodatkowej historii masz kompletny zestaw kart który nie musisz mieszać z kartami z podstawki i to jest fajne :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Ja powiem tak - nie wiem jak to jest w innych grach, ale mnie akurat karty z Mroku do LOTRa zaskoczyły pozytywnie. Zaskoczyły mnie tym, iż są o wiele bardziej wytrzymalsze niźli oryginalne karty. Przez chwilę nawet żałowałem, iż oryginalna gra nie była drukowana w stylu druku na życzenie.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Nemomon napisał/a:
Ja powiem tak - nie wiem jak to jest w innych grach, ale mnie akurat karty z Mroku do LOTRa zaskoczyły pozytywnie. Zaskoczyły mnie tym, iż są o wiele bardziej wytrzymalsze niźli oryginalne karty. Przez chwilę nawet żałowałem, iż oryginalna gra nie była drukowana w stylu druku na życzenie.


A tutaj się zgodzę, karty z DNŻ są o wiele fajniejsze niż te z podstawki.
 
     
Luqash
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Tutaj nawet nie chodzi mi o jakoś tyle co o kolor ;-)

Tak czy siak dziękuję za odpowiedzi.

Arbaal, naprawdę pomocny i wyczerpujący moją odpowiedź post. Dzięki ;-)
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Przypadłość różnych odcieni w dodatkach Print on Demand a elementami podstawki, w kontekście różnych drukarni i materiałów użytych do ich produkcji wydaje się oczywista. Ja chciałbym przy okazji nadmienić, że sytuacja ta także może dotyczyć każdego dużego dodatku, czy też reedycji podstawki. Taką sytuację widzę u siebie w Talizmanie. Poszczególne dodatki różnią się odcieniami w porównaniu do podstawki. Część jest bledsza, część ciemniejsza. Widać to gdy przeglądamy karty, ale w normalnej rozgrywce to nie przeszkadza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13