galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Haas-Bioroid - Precognized Beta Test
Autor Wiadomość
Wrobz 

Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   Haas-Bioroid - Precognized Beta Test

Yo :)
Przedstawiam poniżej spis mojej talii którą aktualnie gram :

Deck (45 cards)
*influence (15)

Agenda (9)
3x ACCELERATED BETA TEST
3x PRIORITY REQUISITION
3x PRIVATE SECURITY FORCE

Asset (8)
3x ADONIS CAMPAIGN
2x AGGRESSIVE SECRETARY
2x MELANGE MINING CORP.
1x PAD CAMPAIGN

ICE (18)
2x HEIMDALL 1.0
3x ICHI 1.0
3x ROTOTURRET
2x VIKTOR 1.0
2x ENIGMA
2x WALL OF STATIC
2x WALL OF THORNS *2
2x TOLLBOOTH *4

Operation (8)
2x ARCHIVED MEMORIES
3x HEDGE FOUND
3x PRECOGNITION *9

Upgrade (2)
2x CORPORATE TROUBLESHOOTER

Standardowy build opierający się na combie ABT + Precognition. Jak widać jest tu po 6 sztuk lodu z każdego rodzaju aby dodatkowo utrudnić robotę runnerowi. Deck generuje sporo bitów i jest dosyć szybki. Wadą są na pewno bioroidy które można obejść za click'i, ale rekompensują to lody wystawione za free z ABT. W przyszłości na pewno zamienię 3 Rototurrety na 3 Draco oraz 2 Corporate Troubleshootery na 2 ASH2X3ZB9CY.
Zapraszam do dyskusji :)
Ostatnio zmieniony przez Wrobz Nie 23 Gru, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Chmielu

Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

Nie wiem jak Tobie to działa, ale z ABT sobie zawsze wyrzucę dwie agendy, a Precognition akurat mi wtedy nie siada ;)

kufel 

Precognition ogólnie jest fajne, szczególnie w 1 turze jak masz tylko 1 LOD do chronienia HQ a nie ma co zagrać na R&D

Darboh

Najpiękniej to się musi combić jeszcze z biotic labor. Wszystko w jednej turze. :)

Wrobz 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Cytat:
Nie wiem jak Tobie to działa, ale z ABT sobie zawsze wyrzucę dwie agendy, a Precognition akurat mi wtedy nie siada :wink:

No nie powiem że zdarzają się takie niezręczne momenty, ale już co raz rzadziej :wink:
Zauważyłem też inny problem. Często się zdarza że kiedy mam chronione archiwum, R&D, HQ i 1x serwer na którym leży i produkuje kasę Adonis, na ręce przybywa mi agend i nie mam później co z nimi zrobić :???:
Tak w ogóle co myślicie o wielkości talii jaką powinien grać Corp ? 45 kart żeby wszystko podeszło i się "skręciło" czy lepiej napchać lodu do 49 ?

kufel 

Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Na chwilę obecną każdą talię mam 49 kartową.

Darboh

Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Też wolę corpem grac na 49 kart. I poprawdzie w tej mechanice Netrunnera doceniam wartość niby leszczyny, ale dupę potrafi uratować:
http://www.cardgamedb.com...d-memories-core
W HB to oczywistość, ale w innych korporacjach jak najbardziej staram się wsadzać.
Koryguje działanie ABT i Noise już nie straszny.
Problem to 2 inf. na sztukę.

Wrobz 

Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

Dodatek już zakupiony, ale o dziwo nie skorzystałem z żadnej karty w nim zawartej do poprawy mojej talii :shock: to może po kolei krótko omówię własnym zdaniem nowości dla HB:

Nowe identity - stare jest o niebo lepsze z prostego powodu: ponieważ produkuje bity, a bity to podstawa w tej grze, do tego +1 do siły dla bioroidów które i tak idzie olać clickami to niezbyt dużo,
Mandatory Upgrades - bardzo ciekawa karta, chociaż te 6 pkt upgrade'u trochę odstrasza, sam jeszcze nie wiem w jakim rodzaju talii na HB ta karta mogłaby zabłysnąć, może jakieś combosy z Biotic Labor ?,
Janus 1.0 - jest dosyć mocny, ale ta cena to już przesada, fajnie móc go wystawić z ABT lub PR, ale bez tego to raczej martwy ICE,
Ash - mój zachwyt tą kartą umarł kiedy przeczytałem że działa do końca run'u a nie tury, w takim wypadku Troubleshooter jest o wiele lepszy,
Draco - bardzo dobry ICE, niestety kiepsko się kombi z ABT.

Aktualny spis:

Deck (45 cards)
*influence (15)

Agenda (9)
3x ACCELERATED BETA TEST
3x PRIORITY REQUISITION
3x PRIVATE SECURITY FORCE

Asset (7)
3x ADONIS CAMPAIGN
2x AGGRESSIVE SECRETARY
2x MELANGE MINING CORP.

ICE (18)
2x HEIMDALL 1.0
3x ICHI 1.0
3x ROTOTURRET
2x VIKTOR 1.0
2x ENIGMA
2x WALL OF STATIC
2x WALL OF THORNS *2
2x TOLLBOOTH *4

Operation (9)
3x ARCHIVED MEMORIES
3x HEDGE FOUND
3x PRECOGNITION *9

Upgrade (2)

Rozważam również taką opcję:

Deck (49 cards)
*influence (15)

Agenda (9)
3x ACCELERATED BETA TEST
3x MANDATORY UPGRADES
3x PRIORITY REQUISITION

Asset (8)
3x ADONIS CAMPAIGN
2x AGGRESSIVE SECRETARY
3x MELANGE MINING CORP.

ICE (18)
2x HEIMDALL 1.0
3x ICHI 1.0
3x ROTOTURRET
2x VIKTOR 1.0
2x ENIGMA
2x WALL OF STATIC
2x WALL OF THORNS *2
2x TOLLBOOTH *4

Operation (12)
3x ARCHIVED MEMORIES
3x BIOTIC LABOR
3x HEDGE FOUND
3x PRECOGNITION *9

Upgrade (2)

Darboh

Wysłany: Czw 27 Gru, 2012   

Mandatory Upgrades nie musi się kombić ani decka pod to robić. Poprostu wywaliłem Private Security Force i jakoś to działa. Oczywiście nie jest to hop-siup zescorowanie tej agendy, ale dla tych korzyści warto. De facto kończy grę. Potem gra to czysta przyjemność.
Jak wskoczy wcześnie i remota uda się postawić z jakimś lodem a runner grzebie się z IB to jest kosmos. Potem trzeba sobie podkład przygotować, namydlić oczy runnerowi i na szybko można zrobić. Przetestowane na OCTGN.
Janusa jeszcze ani razu nie zrezowałem, bardziej zastawiałem nim pułapki. Niestety nie chcieli w nie wchodzić :cry:

Wrobz 

W takim razie będę musiał trochę potestować tą tłustą agendę :smile:
Co do Janka to wstawię 2 sztuki, a nóż się sprawdzi wystawiony przez którąś z agend.

Zastanawiam się nad kartą Biotic Labor. Na pierwszy rzut oka szału nie robi, sporo kosztuje i ciężko jest ją gdzieś wstawić poza deckiem na HB. Wpadł ktoś może na jej sensowne i mocne zastosowanie ? Bo póki co średnio mi się tylko kombi z kompalnią, do tego może przyspieszyć wystawienie agend, ale za tą cenę to nie wiem czy warto...

Darboh

U mnie must have w 2 sztukach. Często ląduje w archiwum, ale do czego są archived memories. Dzięki niej mandatory wyrabiasz w 2 tury. NIejednokrotnie ratowała tyłek przy ostatniej agendzie albo wyrobieniu Seciurity w 1 turę. Sztuką nie jest zescorowac agendę, ale zrobić to w dobry, zaplanowany i skuteczny sposób. A tutaj Biotic jest nieoceniony. Przecież nie skorujesz agendy mając kilka creditów, tylko przygotujesz sobie zapas na bezpieczne advansowanie.

Odpowiedz do tematu