galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie
Autor Wiadomość
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Instrukcja str 16
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Nie jestem pewien czy to dobrze rozumiem.

Wybieram Y-Winga z "Dutch" Vander za sterami, któremu będzie pomagał droid R5-K6.

Zgodnie z FAQ-iem, R5-K6 może spowodować, że dany statek może w tej samej turze uzyskać 2 namierzenia (jedno przez akcję, a drugie przez otrzymanie namierzenia z R5-K6).

Pytanie teraz, czy to samo tyczy się zdolności Dutch-a? Jeśli tak, to rozumiem , że tutaj mamy małe Combo. Używamy akcji aby uzyskać namierzenie celu, dzięki temu nasz sąsiadujący statek dostaje też namierzenie. Potem jak to namierzenie wydajemy to używamy zdolności R5-K6 i jak się uda otrzymujemy namierzenie ponownie. I teraz możemy wybrać kolejny statek w odległości 1-2 , który uzyska namierzenie.

Czy dobrze to rozumiem? Czy jednak zasady gdzies tutaj zadziałają, których nie zauważyłem?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Ja bym przychylał się do twojej wersji. Na karcie Dutch'a napisane jest, że umiejętność działa "po namierzeniu" a nie np. "po wykonaniu akcji namierzania". Z resztą nie jest to jakaś potężna konfiguracja.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Zła też nie jest. Jak to dobrze wykorzystasz możesz mieć dla 2 swoich statków po darmowej akcji - dodasz do tego statek ze skillem 9 i Swarmem to naprawdę może to pozwolić twoim 2 X-Wingom strzelać z namierzenia i się koncetrować w jednej turze. W przypadku Wedge Antilles pozwala to bardzo zwiększyć szansę na zniszczenie statku (nawet Tie/A) w jednym ataku. Można to też połączyć z Garven Dreis tutaj jednak jest to już cięższe to wykonania, ale też możliwie;) Można tak nawet dać statkom z tokenem stersu możliwość optymalnego strzelania.

Nie twierdzę, że to jakieś super mega combo, ale jednak jak się dobrze w około tego zagra może zadziałać.

Z ciekawości jakie taktyki są uważane za najmocniejsze turniejowo na 100 pts?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Tak, ale po pierwsze polegasz na rzucie kostką, a po drugie jeżeli trzy statki zaatakują z namierzeniem jeden myśliwiec przeciwnika, to prawdopodobnie zestrzelą go zanim Dutch będzie mógł skorzystać z nowego namierzenia w następnej kolejce.
 
     
ryach
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Chciałbym się upewnić co do strzelania z torped protonowych, w zasadach pisze ze można strzelić albo z broni podstawowej albo z dodatkowej, za to w FAQ na stronie 3 przy cluster missilach tekst wskazuje jakby można było atakować i pociskami i bronią podstawowa nie mam jeszcze tej karty wiec możliwe ze ona pozwala na dodatkowy atak ale na wszelki wypadek chciałem zapytać.
I drugie pytanie jeżeli w trakcie manewru mój statek wyleci poza pole gry ale skończy go z powrotem na terenie walki to czy wypada z rozgrywki czy nie.
I jedno dotyczace przyszlosci czy wedlug zasad mozna miec luka jako wsparcie na sokole, i jako pilota xwinga.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

ryach napisał/a:
Chciałbym się upewnić co do strzelania z torped protonowych, w zasadach pisze ze można strzelić albo z broni podstawowej albo z dodatkowej, za to w FAQ na stronie 3 przy cluster missilach tekst wskazuje jakby można było atakować i pociskami i bronią podstawowa nie mam jeszcze tej karty wiec możliwe ze ona pozwala na dodatkowy atak ale na wszelki wypadek chciałem zapytać.


Zawsze atakujesz raz bronią podstawową lub dodatkową. Rakiety kasetowe działają tak, że w ramach tego jednego ataku możesz przeprowadzić dwa z siłą 3. Stąd takie pytania w FAQ.

ryach napisał/a:

I drugie pytanie jeżeli w trakcie manewru mój statek wyleci poza pole gry ale skończy go z powrotem na terenie walki to czy wypada z rozgrywki czy nie.


Tu nie mam pewności, ale z tekstu w instrukcji wynikałoby, że dopiero po wykonaniu manewru patrzysz, czy podstawka wystaje za pole bitwy.

ryach napisał/a:

I jedno dotyczace przyszlosci czy wedlug zasad mozna miec luka jako wsparcie na sokole, i jako pilota xwinga.


Nie można. Jeżeli przy nazwie karty znajduje się kropka, to nie możesz mieć więcej niż jednej karty o tej nazwie w swojej eskadrze. To dotyczy też większości astromechów, a także umiejętności Squad Leader.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Cytat:
Tak, ale po pierwsze polegasz na rzucie kostką, a po drugie jeżeli trzy statki zaatakują z namierzeniem jeden myśliwiec przeciwnika, to prawdopodobnie zestrzelą go zanim Dutch będzie mógł skorzystać z nowego namierzenia w następnej kolejce.


No właśnie po to Ci jest Swarm na 9-ce, aby Dutch był pierwszy:) Do tego raczej ja bym nigdy 3 namierzeń na 1 statek nie przeprowadził (no chyba, ze mówimy o 2-giej fali, wtedy możliwie, że bym się pokusił o jedną sawlę w Slave-1), raczej bym to na 2-3 statki rodzielił. Zresztą drugie namierzenie wybierasz po tym jak Ci się uda z kostką.

No i przez to doszło moje kolejne pytanie. Wydaje namierzenie Dutchem, to umiejętność robota R5-K6 (i zarazem umiejętność Dutcha) wykonuje przed moim atakiem/przeżutem kośćmi? Czy najpierw przeżucam kości / wykonuje atak torpedą? To w sumie ma duże znaczenie przy tej taktyce;)

Cytat:
ryach napisał/a:

I drugie pytanie jeżeli w trakcie manewru mój statek wyleci poza pole gry ale skończy go z powrotem na terenie walki to czy wypada z rozgrywki czy nie.



Tu nie mam pewności, ale z tekstu w instrukcji wynikałoby, że dopiero po wykonaniu manewru patrzysz, czy podstawka wystaje za pole bitwy.


Poprawna odpowiedź, sprawamy po tym jak się ruszył już czy jakakolwiek część podstawki wystaje.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Mareczq napisał/a:

Do tego raczej ja bym nigdy 3 namierzeń na 1 statek nie przeprowadził (no chyba, ze mówimy o 2-giej fali, wtedy możliwie, że bym się pokusił o jedną sawlę w Slave-1), raczej bym to na 2-3 statki rodzielił. Zresztą drugie namierzenie wybierasz po tym jak Ci się uda z kostką.


No nie rozdzielisz tego na dwa statki, bo R5-K6 pozwala ci namierzyć myśliwiec, na który zużyłeś target locka, a piloci, którzy namierzają z Dutch'em muszą namierzyć ten sam statek.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

z "Dutch" Vander możesz wybrac inny statek niż "Dutch" Vander namierzył. Fakt sam Duch musi mieć 2xto samo namierzenie, ale już dwa inne statki nie.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Na karcie Dutch'a jest jak byk napisane: "... wybierz przyjazny statek w zasięgu 1-2. Wybrany statek może namierzyć ten sam cel, co ty"
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Oj to jest chyba rozbierzność między Angielksą, a Polską wersją.

Angielski tekst:
After acquiring a target lock, choose another friendly ship at Range 1-2. The chosen ship may immediately acquire a target lock.

Nigdzie nie ma, że musi to być ten sam statek. W FAQ-u zagranicznym też nie widzę żadnej poprawki na ten temat. Więc chyba galakta zrobiła fajnego buga.
 
     
martoln
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Mareczq napisał/a:
Oj to jest chyba rozbierzność między Angielksą, a Polską wersją.

Angielski tekst:
After acquiring a target lock, choose another friendly ship at Range 1-2. The chosen ship may immediately acquire a target lock.

Nigdzie nie ma, że musi to być ten sam statek. W FAQ-u zagranicznym też nie widzę żadnej poprawki na ten temat. Więc chyba galakta zrobiła fajnego buga.


Nie ma rozbieżności. Po tym jak namierzysz i otrzymasz "target lock" na konkretny statek wroga, inny friendly statek może otrzymać tego samego target locka którego już dostałeś.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

No nie zgadzam się. Zobacz jak jest napisane w przypadku R5-K6:
"... immediately acquire a target lock on the same ship."

określenie "target lock" trzeba traktować jako całość - określenie akcji.

Chyba jednak miałem rację, jest błąd w Polsiej wersji:

http://new.fantasyflightg...=6&efidt=752742
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

No to Galakta się machnęła:D i to grubo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13