galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe scenariusze do Descenta
Autor Wiadomość
Kieves
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Nowe scenariusze do Descenta

Biorąc pod uwagę jak niezbalansowane są przygody w podstawce drugiej edycji (większość daje totalną przewagę MW na starcie, absolutnym hitem są moim zdaniem te przygody, kiedy w pierwszej swojej turze wypełnia on około połowę swoich celów misji), doszliśmy do wniosku ze współgraczami, że robimy własne przygody.

Aktualnie tworzę autorską kampanię. Jest prolog plus cztery przygody aktu pierwszego plus mapka. Misje są na etapie testowania i po wprowadzeniu potrzebnych zmian mam zamiar je wrzucić na BGG. Tu będę podawał linki.

Zapraszam do wymiany własnych przygód do drugiej edycji. Zróbmy polskie centrum scenariuszy na wzór tego, jakie jest na stronach FFG do pierwszej edycji.

Stay tuned!
 
     
gosc_w_dom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Hmm... tak propo zbalansowania. Ostatnio z lenistwa stwierdziliśmy, że nie chce nam się zmieniać plansz i sesje przybrały taki obrót: Ustawiamy jeden scenariusz i gramy do oporu licząc sobie punkty (wygrana, reset planszy). No i na kilku testując wyniki, wychodziło raczej po połowie, a największy wpływ na wynik miał nie charakter przygody, a rzuty. Oczywiście nie mówię, że nie ma scenariuszy "z przewagą" (w końcu po coś są różnice myślę, w możliwości wybrania kolejnej przygody), ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że gra jest totalnie niezbalansowana.
 
     
Kieves
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Odpowiem Ci na to tylko tyle, że jest ogromna różnica w scenariuszach z podstawki, a na przykład moich autorskich. Podczas gdy w podstawce jedynymi przeszkodami MW są bohaterowie i szczęście w kościach (bo plansza ZAWSZE jest ułożona tak, aby MW mógł wypełnić większość swoich celów w błyskawiczny sposób, podczas gdy graczom NIGDY oprócz jednej przygody z drugiego aktu nie jest to dane), to bohaterowie muszą mierzyć się z potworami, zwykle również ochroniać innych w misjach ratunkowych, a dodatkowo osiągnąć cele zupełnie niezwiązane z powyższymi aspektami, zaś cele te są zwykle pod nosem MW. Nie koniec tego - prawie w każdym scenariuszu oprócz normalnych grup potworów wchodzi wsparcie co tura.

Gra jest niezbalansowana z podstawowymi scenariuszami. Ale nie będę się upierał, każdy może mieć własne zdanie. Temat zaś jest do umieszczania autorskich scenariuszy.
 
     
Nit
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Nie będę pisał, jak zadbać o balans w przygodach z podstawki - na BGG można znaleźć tego sporo. Chciałbym tylko zaznaczyć, że jak przygoda nie będzie wyzwaniem dla bohaterów, to mniejsza będzie satysfakcja z jej wygrania. Jasne, że większość przygód jest łatwiejsza dla Mrocznego Władcy, ale właśnie o to chodzi, bo to wywołuje emocje.

Na razie mam co prawda zbyt dużo na głowie, żeby myśleć nad jakimiś przygodami, ale trzymam kciuki za Twoją kampanię :)
 
     
Kieves
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Dzięki!

Poziom trudności dla bohaterów pragnę zachować ten sam, po prostu chcę zwiększyć trudność dla MW do tego samego poziomu, co bohaterów. Na razie wychodzi różnie. Po dwóch przygodach (prolog) i cała jedna złożona z dwóch spotkań zmieniliśmy nieco w prologu, jedno spotkanie pozostało bez zmian, za to sporo zmian w drugim spotkaniu. No, ale od czego są testy. Mam nadzieję, że wyjdzie to tak, aby zarówno bohaterowie, jak i MW musieli się napocić nad zwycięstwem.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Kieves napisał/a:
Poziom trudności dla bohaterów pragnę zachować ten sam, po prostu chcę zwiększyć trudność dla MW do tego samego poziomu, co bohaterów.


Eee...gdy są dwie strony konfliktu, to się nie da zrobić w ten sposób. Obie frakcje ścierają siebie nawzajem, bez udziału stron trzecich. Nie sprawisz, że MW i bohaterowie mają BARDZO TRUDNO. Będą po miało tak samo (tak samo łatwo/tak samo trudno - jak kto woli).
 
     
core
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Odnośnie nowych scenariuszy FFG stworzyło wg mnie świetne narzędzie:

http://tools.fantasyflightgames.com
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

core napisał/a:
Odnośnie nowych scenariuszy FFG stworzyło wg mnie świetne narzędzie:

http://tools.fantasyflightgames.com


Właśnie miałe to samo wrzucić w tym oto wątku :)
 
     
Kieves
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Tarkun napisał/a:
Nie sprawisz, że MW i bohaterowie mają BARDZO TRUDNO. Będą po miało tak samo (tak samo łatwo/tak samo trudno - jak kto woli).


I dokładnie o to chodzi - tak samo trudno.

rep02 napisał/a:
core napisał/a:
Odnośnie nowych scenariuszy FFG stworzyło wg mnie świetne narzędzie:

http://tools.fantasyflightgames.com


Właśnie miałe to samo wrzucić w tym oto wątku :)


DZIĘKI! Na razie opisywałem swoje scenariusze na kartkach, ale pewnie przeniosę je w cyfrową formę.
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

core napisał/a:
Odnośnie nowych scenariuszy FFG stworzyło wg mnie świetne narzędzie:

http://tools.fantasyflightgames.com


Rewelacyjna sprawa! Są tam nawet scenariusze stworzone i przetestowane przez FFG - to jak nowy dodatek :)
Widziałem też ciekawą przygodę "Widow Tarha Origins", która przeniesie graczy w przeszłość do momentu kiedy to Tarha straciła męża. Super pomysł :)

Ciekawe tylko czy w tym edytorze jest możliwość wykorzystania potworów z Conversion Kita.

Te dwa nowe scenariusze od FFG to:

1. King of All Goblins

http://tools.fantasyfligh...escent/home/47/

2. From the Ashes
http://tools.fantasyfligh...escent/home/49/
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Libero napisał/a:


Ciekawe tylko czy w tym edytorze jest możliwość wykorzystania potworów z Conversion Kita.


Można. Jak oglądałem filmik z tutoriala, to można używać potworów z podstawki, dodatku i conversion kita. Poza tym można używać dwóch lub więcej zestawów, żeby mieć więcej kafelków planszy. Zresztą filmik jest na tej samej stronie to możesz obejrzeć.
 
     
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

A czy ktoś już może stworzył jakiś scenariusz po "naszemu" ? :) Eng daje radę, ale też miłoby zobaczyć jakąś rodzima twórczość.
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lip, 2013   

Jest moja prawie cała kampania "Odrodzenie Jaszczura". Nie skończyłem jej bo graliśmy na bieżąco i mam tylko te questy które mi były potrzebne, ale jak by ktoś bardzo chciał to mogę dorobić resztę.

Balans jest moim zdaniem bardzo dobry ale niektóre rozwiązania mogą być nieco nieczytelne za pierwszym razem, ponieważ pisałem je pod siebie a nie dla innych. W razie niejasności zapraszam do zadawania pytań.

Kampania skończyła się wynikiem 5-4 dla bohaterów w liczbie trzech: http://tools.fantasyfligh.../myquests/2042/ tu jest Intro, reszta na FFG. Jest tam też wpleciona jedno osobówka ale podpisana aby nie pomylić.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lis, 2013   

Dziubek napisał/a:
Jest moja prawie cała kampania "Odrodzenie Jaszczura". Nie skończyłem jej bo graliśmy na bieżąco i mam tylko te questy które mi były potrzebne, ale jak by ktoś bardzo chciał to mogę dorobić resztę.

Balans jest moim zdaniem bardzo dobry ale niektóre rozwiązania mogą być nieco nieczytelne za pierwszym razem, ponieważ pisałem je pod siebie a nie dla innych. W razie niejasności zapraszam do zadawania pytań.

Kampania skończyła się wynikiem 5-4 dla bohaterów w liczbie trzech: http://tools.fantasyfligh.../myquests/2042/ tu jest Intro, reszta na FFG. Jest tam też wpleciona jedno osobówka ale podpisana aby nie pomylić.


Jeśli można to ja bym poprosił całą kampanię :-)
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lis, 2013   

a jak mozna obejrzec twoja kampanie? jak wchodze na podana strone to nie pojawia mi sie nic wiecej jak moj profil.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13