galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Aduko, właśnie moczę 4 figurki w DOT-3. Dzięki za odpowiedź na moje pytanie :) Mam nadzieję, że nie rozpuści mi figurek, jeśli tak, wysyłam Ci fakturę :D Pozdrawiam :)
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Boskurek, napisz jakie efekty, bo u mnie też kilka czeka na kąpiel :)
 
     
Sargodar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

w DOT'cie spokojnie możecie myć figurki do Talizmanu.
Stosuję go od lat i jeszcze nie widziałem żeby jakikolwiek plastik czy żywico-podobne materiały uszkodził.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

No i mam problem... Wczoraj około 17 wrzuciłem 4 figurki na próbę do płynu. Od razu zaznaczam, że kupiłem właśnie płyn do tarcz i hamulców "Klasa DOT-3", a nie DOT-3. Zakładałem, że to to samo, tylko od innego producenta... I to chyba był mój błąd... Przed chwilą sprawdzałem, farby się nie rozpuściły nic, a nic. No ale wyciągnąłem 2 figurki, żeby sprawdzić, czy może farba odejdzie po prostu tak, jak na filmie, który dał Aduko. Niestety, farba trzyma się dobrze, szorowanie niewiele daje... Coś tam zmyłem z płaskich powierzchni, ale w zakątkach nic się nie zmieniło. Nie da się niestety zamieścić bezpośrednio zdjęć przez forum (albo ja nie umiem), a nie będę się teraz bawił w szukanie sposobów na umieszczenie zdjęć na necie, ale zrobiłem zdjęcia "efektów" i póki co są mizerne. Zostawię to na jeszcze parę godzin, może więcej i wtedy sprawdzę. Dla przestrogi: kupiłem na stacji Statoil "Płyn hamulcowy Organika R-3 Klasa DOT-3". Zawiera glikol etylenowy. Składu nie ma. Tak jak było mówione na filmie, jest "niezdrowy" i może mocno poharatać oczy, więc od początku do końca pracowałem w okularach ochronnych. Jak coś się zmieni, to napiszę...
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Witam wszystkich
Wybaczcie zmianę tematu. To mój początek malowania i pierwsze w życiu pomalowane figurki. Dzięki za pomoc bo wątek przeczytałem od deski do deski zanim wziąłem pędzel do ręki. Malowane Farbkami Pactra przez kilka długich wieczorów.



 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Bardzo ładnie pomalowane żabska, nie tylko jak na pierwszy raz. Gratulacje!
Ciekawie zrobione podstawki.
Pierwszy raz spotykam się też, żeby ktoś malował miniaturki farbami Pactra. Jak Ci się malowało?

Widać czas poświęcony malowaniu. Muszę przyznać, że u mnie czas malowania zamiast skracać się w miarę ilości "przebytych" figurek, wydłuża się coraz bardziej ;)
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Pactrami malowało mi się bardzo dobrze. Zdecydowałem się na nie ze względu na cenę a na jakość nie narzekam. Jednak nie mam porównania z innymi produktami więc nie mówię że pactra jest najlepsza bo pewnie nie jest :wink: lakier mat również pactra. Niedługo pod pędzel lecą kolejne figurki, na razie praca i codzienność trochę mnie powstrzymują.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Jak na pierwsze w życiu figurki to naprawdę świetnie, widać że się przyłożyłeś :) żaby bardzo mi się podobają. BTW co to za trawka? to takie gotowe kępki czy home made?
Czekam na kolejne malunki :)
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Żabki świetne, ja jeszcze nie dorosłem do takiego ozdabiania podstawek, ale jeszcze na to przyjdzie czas :P
Wracając do tematu oczyszczania figurek z farb - tak jak podejrzewałem, to ja popełniłem błąd... Płyn, który kupiłem, to nie DOT-3, tylko Organika R-3 - inny skład chemiczny... Rozmawiałem wczoraj z gościem, który siedzi w farbach itd. Powiedział, że rzeczywiście, DOT-3 może sobie z tym poradzić, ale to zależy też, czy farby są dyspersyjne, czy jakieś inne (niedyspersyjne..? nie pamiętam). Mniejsza o szczegóły techniczne. Zapis "Klasa DOT-3" na płynie, który kupiłem, dotyczy temperatury wrzenia tego płynu, że jest w tej samej klasie, co DOT-3... Nie wiedzieć czemu, w głowie mam cały czas cytat z Diablo 2: "Tyrael był głupcem, że mi zaufał..." ;]
Przypomniałem sobie, że mogę gdzieś mieć rozpuszczalnik akrylowy - jeśli go znajdę, spróbuję nim delikatnie wyczyścić jakąś figurkę. W razie czego dam znać.
Pozdrawiam :)
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Ravandil napisał/a:
Jak na pierwsze w życiu figurki to naprawdę świetnie, widać że się przyłożyłeś :) żaby bardzo mi się podobają. BTW co to za trawka? to takie gotowe kępki czy home made?
Czekam na kolejne malunki :)


Trawkę kupiłem tutaj
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9385805

ta która przyklejałem ma 5mm ale teraz zamówiłem 2,5mm.
Nie miałem do czynienia z innymi trawkami więc nie wiem jak się pracuje z innymi... ta jest ok
 
     
Hudichu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   Trawka

Witam, chciałem się zapytać jaka jest najlepsza trawka do podstawek? 5 mm czy 2,5? Czy może jakiś inny rozmiar.
 
     
Hudichu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   Trawka

Witam, chciałem się zapytać jaka jest najlepsza trawka do podstawek? 5 mm czy 2,5? Czy może jakiś inny rozmiar.
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Wedle uznania i w zależności chyba od efektu jaki chcesz osiągnąć. Dobrze chyba mieć obie. 2,5mm wygląda jak trawka a 5mm jak jakieś szuwary raczej bo sięga przeciętnej figurce prawie po kolana :lol:
 
     
tintalle
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Witam :) Również chciałam się pochwalić pierwszą w życiu pomalowaną figurką. Również jest to ropucha. Jestem z siebie bardzo dumna :D
Ostatnio zmieniony przez tintalle Czw 14 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

To ciekawe, że prawie wszyscy zaczynają malowanie od ropuchy :)
Ja do tej pory pomalowałem tylko jedną i jakoś nie jestem szczególnie zadowolony z efektu.

Witamy w szeregach malujących i gratuluję udanej pierwszej figurki! Twoja duma może być uzasadniona :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13