galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Starcie u stóp samotnej skały
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

No właśnie też tak myślę, dlatego kombinuje właśnie takim zestawem. Tylko do walki z trollami ten zestaw jest jaknajbardziej przygotowany. Gorsza sprawa z fazą wyprawy, najnormalniej tego nie ciągnie. A jak zdecyduje się posłać większą ilość bohaterów, przykładowo Glorfindella i Branda to z kolei nie oporządzam na bierząco potworów i się potrafie w nich zakopać z czasem. No ale "nie od razy Rzym zbudowano", więc prędzej czy później coś się pewnie wykombinuje :D
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

Branda używaj tylko w grze wieloosobowej. Jest droższy o 1 p-kt zagrożenia od Legolasa, a jego zdolność w przeciwieństwie do elfa nadaje się tylko do gry 2+. Na Legolasa zakładasz 2x ostrze Gondolinu i już wystarczą Ci minimalne postępy w wyprawie, albo chociaż remis siły woli i zagrożenia. Bez Legolasa będzie Ci ciężko grać solo wiedza/taktyka.
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
Ciekaw jestem tej talii i z czego się składa :D


Mówisz - masz:

http://www.forum.galakta....p?p=83268#83268
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013   

@JollyRoger1916
Ale ja go brałem głównie z racji na jego duży atak. Ale fakt - ponosze koszt zagrożenia a nawet zdolności jego nie poużywam.

@EstEst
Wielkie dzieki :D Zapoznam się.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Legolas ma taki sam atak :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Tak, tak, ale budując talię na taktyce i wiedzy, brałem dwóch bohaterów taktyki i jednego z wiedzy. I właśnie tymi dwoma bohaterami byli Legolas i Brand. Chodziło mi o ich powera jak atakują razem. Wtedy jest już 6 :D
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Nie pomyślałem o tym :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

EstEst napisał/a:
zvish napisał/a:
Ciekaw jestem tej talii i z czego się składa :D


Mówisz - masz:

http://www.forum.galakta....p?p=83268#83268



Albo mam straszliwego pecha, albo poskładana dobrze talia nie wystarczy do pomyślnego przejścia tylko jeszcze trzeba umieć grać :D . Pewno coś z tych rzeczy, właśnie tej nocy znalazlem chwilę czasu aby ów talią srpóbować się z tą przygodą.
I chodź elegancko to wszytko funkcjonuje, to najlepiej jak się zblizyłem do zwycięstwa to tak jak swoją talią zbudowaną na wiedzy i taktyce. Straszliwie brakuje mi taktyki, bo w zasadzie tylko nieą gram i wiedzą, jak gramy we dwoje z małzonką.
Przykładowo wargowie, wyskoczyli jedni, użarli mi Faramira i se poszli. Zaczął się problem z wyprawą, bo juz siedzieli w SP, a nadobitkę wyskoczyli kolejni, w fazie walki żaden z nich wogole nie miał cienia, więc znowu powrót do SP. Normalnie na tych pajacy stosuje Szybkie uderzenie.
Albo inna sytuacja świadcząca o moim chyba małym szczęściu - gram solo więc mam w talii 2 wory, tak się złożyło że wyskoczyły oba i to w zasadziena początku i prawie jeden po drugim. Zaś moi Górnicy z Żelaznych Wzgórz na których tak w tej sytuacji czekałem, nie wyskakiwali chodz przekopywałem talię Beravorą i Gleovinem, niestety nie nadeszli na rękę.
Po przegranej z ciekawości sprawdziłem gdzie byli, się okazało że na samym dnie talii, prawie jeden przy drugim se siedzieli skampieni:D.
Także zle ułożenie zarówno w TS jaki w TG zapewne przyczynia sie do moich porażek, no ale nie zamierzam sie poddawać :D .

EDYCJA:
Talia jest mega! Kolejne rozgrywki przyniosły serię zwycięstw.
Wielkie dzięki EstEst.
Udawało się każdorazowa nawet bez Grimbeorna.
Również muszę powiedzieć że zagranie Twoją talią wiele mnie o tej grze nauczylo.
LV UP :D
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Zvish, to teraz jak już zaliczyłeś przygodę, spróbuj ją przejść wg innego szablonu. Korzystanie z tak szczegółowych rozwiązań jest jak granie z włączonymi "kodami". Co innego ogólne sugestie graczy, a co innego gotowce. Gra polega przede wszystkim na odnajdywaniu unikalnych rozwiązań, a tych jest bardzo wiele.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Tak też zamierzam zrobić. Też się czuję jak bym przeszedł przygodę na jakiś cheatach.
Moim celem jest granie talią taktyka/wiedza. I do tego będę dążył, żeby takim właśnie zestwem mógł pokonywać wszelkie przygody.
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Dzięki za docenienie! Oczywiście, ta talia nie wygrywa za każdym razem, jak widziałeś. Jak na początku wyjdą worki, a nie masz górników, albo nawała wrogów, zanim wystawisz sojuszników, to klapa - ale tak jest mniej więcej raz na 5 gier. Poza tym, to tylko należy starać się nie wbiegać za szybko do drugiego etapu.

Talię można oczywiście modyfikować - myślałem o płonącej gałęzi na Beravorze, spryt Radagasta może być przydatny, albo sekretna ścieżka (zwłaszcza, jeśli przerażona bestia wyskoczy w złym momencie), ale nie należy przesadzić, żeby namiestnik dochodził z rozsądną częstotliwością.

Przy okazji - ja Grimbeorna zawsze brałem, nawet specjalnie opóźniałem przejście etapu. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby bez niego przechodzić, a pewnie się da.

Wydaje mi się, że duchem też się dobrze powinno grać - bo niski poziom zagrożenia i można trolle pojedynczo załatwiać. Tylko któraś pieśń jest potrzebna, żeby byli sojusznicy i było kim bić.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

zvish napisał/a:

Moim celem jest granie talią taktyka/wiedza.
Też często gram taką mieszanką, ale przygotowuje się do tej misji pod kątem samej Taktyki. Zakupiłem już nawet drugi core set (a śmiałem się z ludzi którzy mają 3 CS, a sam mam już 2! :D ) żeby mieć 3 Finty i 3 Gąszcze Włóczni.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Nawet nie to że wygrałem mnie tak cieszy, ale to ile rzeczy się dzięki tym rozgrywką nauczyłem. Niektóre karty zaistniały na nowo. Przykładowo taki Gleowin - ja go dosłownie nigdy nie biorę do swoich talii. Ogólnie jedna z rzeczy jakie olewałem do tej pory a potęga której mi sie uzmysłowiła to wartość "dociągu" kart.
Ta talia dzieki wspaniałemu dociągowi i ogromnej ilości zasobów jakie sie zdobywa spowodowala że w dwóch rozgrywkach zaczęło mi brakować miejsca na stole :D (na wyłożonych sprzymierzeńców). :D
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
zvish napisał/a:

Moim celem jest granie talią taktyka/wiedza.
Też często gram taką mieszanką, ale przygotowuje się do tej misji pod kątem samej Taktyki. Zakupiłem już nawet drugi core set (a śmiałem się z ludzi którzy mają 3 CS, a sam mam już 2! :D ) żeby mieć 3 Finty i 3 Gąszcze Włóczni.


Chcesz sprzedać nadprogramowe karty? :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Jak to jest z tym Grimbeornem? Po położeniu na nim 8 zasobów przywództwa, Grimbeorn dołącza do pierwszego gracza. W grze wieloosobowej co rundę Grimbeorn przechodzi pod kontrolę do nowego pierwszego gracza?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13