galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chciałbym, żeby gra... - nasz koncert życzeń
Autor Wiadomość
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   Chciałbym, żeby gra... - nasz koncert życzeń

Minęło już trochę czasu od debiutu WP na rynku. Gra mniej lub bardziej spełnia nasze wymagania i marzenia (lub wcale ich nie spełnia). Trochę zmian już było. Są nowinki w mechanice (np.oblężenie), są w fabule (adaptacja Hobbita).
Co i rusz pojawiają na forum wzmianki o naszych dalszych oczekiwaniach. Chciałbym zapytać o wasze pomysły, oczekiwania, marzenia... Koncert życzeń - jazda bez trzymanki.

Ja to bym chciał, żeby:
- inne rasy zostały dopakowane tak, jak krasnoludy,
- akcja przeniosła się np. poza tereny znane z książki (może Harad)
- najważniejsze i najmniej prawdopodobne - żeby była możliwość przejścia scenariusza bez walki (może jakieś karty przemykania, ucieczek, bloków, usuwania wrogów inaczej, niż zabijaniem itp.).

No i jeszcze zmiany w przypisaniu konkretnych znaczków do konkretnych faz gry (słoneczko - wyprawa, tarcza - obrona itd.), ale to już się zmienia, więc marzenia mogą się spełnić.

Ciekaw jestem waszych pomysłów i oczekiwań.
Ostatnio zmieniony przez TomB Czw 14 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Chciałbym bohaterów z 2 gier video: WP:Trzecia Era i WP: Wojna na Północy i oczywiście nowe cykle na podstawie tych gier.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Chciałbym żeby:
-Można było odtworzyć za pomocą gry fabułę całej książki
-Wydany został wydany dodatek zawierający same scenariusze w oparciu o dotychczas wydane karty (i nie chodzi o to co ma wyjść taka wersja hard)
-Żeby dodatki były tańsze :mrgreen:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

W sumie, korzystając z tego co gra oferuje na tym etapie rozwoju to możesz sobie przy odrobinie chęci sam spełnić 2 pierwsze marzenia ;)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

gregvip napisał/a:
Chciałbym żeby:
-Można było odtworzyć za pomocą gry fabułę całej książki

A ja akurat cieszę się, że dzieje się coś nowego a nie tylko w kółko to samo co w Trylogii ;)
Gram dużo w MECCG i podoba mi się alternatywne rozgrywanie wydarzeń w Śródziemiu: Gandalf jako upadły czarodziej? Proszę bardzo!
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

A ja bym chciał żeby wyszła w pewnym momencie jakas uniwersalna utrudniajka do tej gry. Mając na myśli że uniwersalna czyli taka jaka można by zastosować do każdego scenriusza. Niewiem co konkretnie miało by to być, jakos nie mam pomysła. Ale fajnie by było jak by to było cos oficjalnego - bo fajniej się gra z czymś takim ale bez home rules.
Mam na myśli cos takiego że posłuże się przykładem co pełniło by taką funkcje jak przykładowo w Arkham pełnią Heroldowie. A w takim Talismanie tali Żniwiarz albo Wilkołak.
Tylko żeby to było stosowalne uniwerslanie do każdego scenariusza, zarówno pod wzzględem zasad jak i fabularnym. Bo gra oczywiście daje jakiś stopień tudności (zwłaszcza na gre solo), ale jak mamy zbudowane dwie talie wspierające sie na wzajem przy dochodzących coraz potężniejszych kartach w nowych dodatkach to czym starsze scenariusze ztaja się coraz banalniejsze do przejścia. Oczywiście każdy scenariusz ciągle może nas zaskoczyć niezwykłymi układami w kartach, ale mimo to jest większość zaliczonych sukcesów. I ta gra cieszy mnie głównie jak gramy w 2 osoby. Chodzi o to żeby taki scenariusz wprowadzający ożył nowym zagrożenieim dla 2 graczy za pomocą nowego elementu gry.

A powiedz no TomB, jestes może tajnym wysłannikiem FFG i masz na celu zbadać nasze chęci a FFG chce je spełnić ? ;P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Życzyłbym sobie żeby twórcom gry nie zabrakło pomysłów na przygody, a wydawca jeszcze długo zajmował się tym projektem. Nie więcej do szczęścia mi nie jest potrzebne, bo gra mi się podoba :)
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

zvish napisał/a:

A powiedz no TomB, jestes może tajnym wysłannikiem FFG i masz na celu zbadać nasze chęci a FFG chce je spełnić ? ;P

Niestety nie jestem nawet piękną, zwiewną wróżką, która spełni życzenia. Ale kto wie, może przyda się taki rekonesans, żeby potem coś szepnąć, choćby na forum FFG. W końcu chyba dali już kiedyś dowód trzymania ręki na pulsie i zatrudnili twórcę domowych scenariuszy do Lotr-a.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

zvish napisał/a:
A ja bym chciał żeby wyszła w pewnym momencie jakas uniwersalna utrudniajka do tej gry. Mając na myśli że uniwersalna czyli taka jaka można by zastosować do każdego scenriusza.

Pomyślałem sobie, że takie utrudnienie to musiałaby być chyba jakaś zmiana w zasadach, podobnie, jak działa Herold w Arkham Horror. Nie wiem, może ograniczenie liczby wystawionych sprzymierzeńców albo limit jednej kopii karty w grze na wszystko, nie tylko na karty unikatowe. Ale coś takiego można robić samemu - gra jest dość podatna na domowe pomysły (bez zmiany zasad). Wystarczy ograniczać talie do konkretnego tematu, klimatu, kart z danego cyklu itd. Ja właśnie tak robię, co nie znaczy, że oficjalny pomysł nie byłby mile widziany.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Chcesz trudniej zrób sobie talię 50 kart i tylko po jednej kopii danej karty :) Najlepiej na 3 sferach :) Wszystko w ramach zasad. Wtedy to będzie trzeba się nakombinować, żeby ugrać coś tym, co akurat podejdzie ;) Możesz nazwać mnie cieniasem, ale ja się na takie coś na bank nie zdecyduję :P
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Poprostu, po oficjalnego by lepiej smakowało :D
A własnie nie koniecznie zmienialo by zasady, mogło by wprowadzać kolejny alement gry. Ale teraz to już wypływam na wody wielkiej abstrakcji.
Poposru, posluzyłem się przykładami heroldów, ale to nie koniecznie musiały tak funkcjonować. Rzecz w tym że totalnie nie mam pomysłu jak miało by finkcjonować :D
W każdym razie jezeli chodzi o herolda w tym przykładzie chodzilo mi że dzialalo by jak taka opcja, albo ją włączasz, albo nie.
Z heroldem nie muszi grać, ale jak z nim zagrasz to może calkiem zmienić kierunek rozgrywki i jej przebieg rzecz jasna, i jej finał rzecz ciemna :D

No, takie cos być chciał :D
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Chcesz trudniej zrób sobie talię 50 kart i tylko po jednej kopii danej karty :) Najlepiej na 3 sferach :) Wszystko w ramach zasad. Wtedy to będzie trzeba się nakombinować, żeby ugrać coś tym, co akurat podejdzie ;) Możesz nazwać mnie cieniasem, ale ja się na takie coś na bank nie zdecyduję :P


No tak ale to jest takie sztuczne utrudnianie, mnie chodzi o coś takiego żę kładziesz jakąs kartę nas stole i zaczynasz dany scenariusz. I wszystko zaczyna się komplikować, a Ty se możesz tez kombinować żeby jeszcze więcej wycisnąc ze swojej talii.

Chodzi mi o to żeby na 2 osoby gra stała się tak wymagająca jak solo.

Tak jak teraz jest piekna dyskusja jaka śledzę cały czas w Anduinie Twoja i Crabtree.



Myslę że to by mogly być dodatkowe karty do juz istniejących przygód.
Powiedzmy jak skończą cykl numenoru, to wydadzą duzy set o nazwie Koszmary Śródziemia, a tam znadziemy karty przeciwności - niewiem po 3/4 na każdą talię, żę po wtasowaniu to taki scenariusz wprowadzjący będzie nabierał nowych rumieńców. Jakies mega bosy, takie że Pomiot Ungolianty będzie przy nich jak taki creep. Do każdego scenariusza coś takiego, tak na odświerzenie.

Szczerze powiedziaszy zawioslem sie, bo myślałem że jak kupie CMP to znajde tam nie tylko karty graczy, ale i katy przeciwności do poprzednich talii.

Myslę że taką moglo by to mieć ksztalcice.
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

zvish napisał/a:

No tak ale to jest takie sztuczne utrudnianie, mnie chodzi o coś takiego żę kładziesz jakąs kartę nas stole i zaczynasz dany scenariusz.

Jakies mega bosy, takie że Pomiot Ungolianty będzie przy nich jak taki creep. Do każdego scenariusza coś takiego, tak na odświerzenie.

Pierwszy pomysł - fajny, mogło by coś takiego się pojawić. Ale pomysł dopakowanych przeciwników mi średnio leży. Nigdy tego nie lubiłem, w żadnych grach. Szlag mnie trafia, jak mam stutysięczny raz podchodzić do rozwalenia jakiegoś bossa.
Wolałbym, że mi utrudniano pokonywanie starych wrogów.

Ale oczywiście - co kto lubi, każda innowacja byłaby mile widziana. Nie, żeby mi się gra nudziła. Po prostu - nigdy nie za wiele możliwości.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

No dla mnie w tej grze najfajniejsza jest faza walki. I sie nawet zastanawiałem nad alternatywną wersją rozgrywki gdzie była by tylko walka :d

ale tu chodzi o cos innego, dopałka dla starego bosa też możeby być. Ale żeby utrudniało stare scenariusze. Bo jeden i jedeyny mankament tej gry jest taki że im masz więcej dodatków tym potężniejsze karty. A im potężniejsze karty tym lepiej poradzisz sobie ze starymi scenariuszami.
Przykladowo czym że jest Nazgul z Dol Guldur dla Denethora mającego Ostrzeżenie Dunedaidów i Płonącą Gałąż? Odpowiedź - muchą od której ten pierwszy się opędza jak łapką :d
I to jest ten mankament.
Więcej kart ożywiających scenariusz, więcej zagrożeń, dla wykorzystania nowych mega kart graczy.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

JollyRoger1916 napisał/a:
Chcesz trudniej zrób sobie talię 50 kart i tylko po jednej kopii danej karty :) Najlepiej na 3 sferach :) Wszystko w ramach zasad. Wtedy to będzie trzeba się nakombinować, żeby ugrać coś tym, co akurat podejdzie
Wg mnie to jest najlepszy pomysł nie modyfikujący zasad gry, a jednak znacznie ją utrudniający. Można też kombinować z bohaterami, czyli brać tych teoretycznie nieprzydatnych do danej przygody.
Do tego można próbować zagrać 1-2 bohaterami. W ramach przepisów możliwości jest sporo.

Zvish, jeśli jakieś kombo jest zbyt dobre to go nie stosuj, jeśli psuje Ci to zabawę. Tak dopakowany Denethor rzeczywiście może się Nazgulowi śmiać prosto w twarz (o ile ten takową posiada :) ).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14