galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Warg w Leśnej Pułapce dostaje kartę cienia ale nie atakuje więc nie wraca do SP. Efekt Warga aktywuje się tylko wtedy gdy atakuje.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Dzięki ;)
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Małe pytanko Brzęczyrogi wchodząc w zwarcie zadają 5 obrażeń nie zależnie od obrony bohatera (ja to tak rozumiem) plus druga wątpliwość grając w podstawkę po zagraniu Gandalfa na koniec tury odrzucałem go całkowicie z gry ale zacząłem się zastanawiać czy jest to prawidłowe w Zestawie Podstawowym czy nie powinien iść na stos kart odrzuconych.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Brzęczyrogi zadają na czysto 5 obrażeń. Zresztą zawsze gdy używa się określenia "obrażenie" to nie bierze się pod uwagę obrony. Tyczy się to postaci i wrogów.

Gandalfa odrzucasz na stos kart odrzuconych. Odrzuć z gry a usuń z gry to różne określenia.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Brzęczyrogi zadają na czysto 5 obrażeń. Zresztą zawsze gdy używa się określenia "obrażenie" to nie bierze się pod uwagę obrony. Tyczy się to postaci i wrogów.

Gandalfa odrzucasz na stos kart odrzuconych. Odrzuć z gry a usuń z gry to różne określenia.


Czyli Brzęczyrogi grałem dobrze (niebezpieczne cholery są) a Gandalfa źle.
Czy jest jakiś patent na Brzęczyrogi bo jak na razie to jak dla mnie tekst na nich mógłby brzmieć "Gdy Brzęczytogi wchodzą w zwarcie z graczem odrzuca on jednego bohatera" ;)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Jeżeli pozwolisz na wejście w zwarcie to klapa, a jedyne co możesz zrobić to mieźszczęście posiadania akurat pancerze cytadeli na jakimś nie poranionym bohaterze.
Dlatego trzeba dziadów wykańczać w SP.
Dunhern, Spory, Potomek Thorondora i ostatecznie Gandalg - to znane mi sposoby zabicia ich. Wiem że w późniejszych dodatkach będzie jeszcze więcej sposobów.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Najlepiej je ściągnąć gdy są w SP, np. Dunhernem albo Gandalfem.
Jak już wejdą w zwarcie to tylko bohater odziany w Pancerz Cytadeli może przeżyć.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Jak już wejdą w zwarcie to tylko bohater odziany w Pancerz Cytadeli może przeżyć.

Oj tam, oj tam - a Krasnoludy z Kolczugą i Zahartowanym Przywódcą :razz:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Kulgan napisał/a:
crabtree napisał/a:
Jak już wejdą w zwarcie to tylko bohater odziany w Pancerz Cytadeli może przeżyć.

Oj tam, oj tam - a Krasnoludy z Kolczugą i Zahartowanym Przywódcą :razz:


A te karty jeszcze trzeba mieć :P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Kulgan napisał/a:
crabtree napisał/a:
Jak już wejdą w zwarcie to tylko bohater odziany w Pancerz Cytadeli może przeżyć.

Oj tam, oj tam - a Krasnoludy z Kolczugą i Zahartowanym Przywódcą :razz:
Gregvip ma chyba tylko podstawkę... Inaczej doradziłbym mu Beorna który nie takie razy znosi :)
 
     
mmax88pl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

To ja tak a propos tego Dunherna i toczącej się dyskusji zapytam (akurat tak mi się szczęścliwie złożyło :P ). O ile wiem, każdy przeciwnik, który ma koszt zwarcia nie większy, niż najwyższy poziom zagrożenia któregoś z graczy, wchodzi z graczem w zwarcie. W związku z tym, umiejętność Dunherna dotyczy tylko wrogów, którzy mają wyższy koszt zwarcia od poziomu zagrożenia graczy, przez co pozostają w strefie przeciwnośc? "Atak w pojedynkę" oznacza, że w tej fazie ataku nie mogę atakować nikogo innego żadną inną postacią, czy chodzi o "atak w pojedynkę" przeciwko danemu przeciwnikowi (nie atakuje razem z kimś tego samego wroga, tylko on sam)?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Dunhern może samodzielnie zaatakować wroga w SP i dostaje wtedy bonus +1 do ataku. Gdy atakuje wroga w zwarciu to może to robić przy wsparciu innych postaci.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

crabtree napisał/a:
Kulgan napisał/a:
crabtree napisał/a:
Jak już wejdą w zwarcie to tylko bohater odziany w Pancerz Cytadeli może przeżyć.

Oj tam, oj tam - a Krasnoludy z Kolczugą i Zahartowanym Przywódcą :razz:
Gregvip ma chyba tylko podstawkę... Inaczej doradziłbym mu Beorna który nie takie razy znosi :)

Mam caly CMP, KD i dwa piwrwsze dodatki do niego ale na razie mgam w scenariusze z podstawki więc kart z tych dodatkow nie biore. Mam taki ambitny plan wprowadzac je sukcesywnie w miare rozgrywania poszczegolnych scenariuszy. Sadze, ze to sensowny plan zeby nie psuc sobie zabawy.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

mmax88pl napisał/a:
O ile wiem, każdy przeciwnik, który ma koszt zwarcia nie większy, niż najwyższy poziom zagrożenia któregoś z graczy, wchodzi z graczem w zwarcie. W związku z tym, umiejętność Dunherna dotyczy tylko wrogów, którzy mają wyższy koszt zwarcia od poziomu zagrożenia graczy, przez co pozostają w strefie przeciwnośc?

Tak.

gregvip napisał/a:
Mam caly CMP, KD i dwa piwrwsze dodatki do niego ale na razie mgam w scenariusze z podstawki więc kart z tych dodatkow nie biore. Mam taki ambitny plan wprowadzac je sukcesywnie w miare rozgrywania poszczegolnych scenariuszy. Sadze, ze to sensowny plan zeby nie psuc sobie zabawy.

Zdecydowanie sensowny - sam tak robiłem, gdy wychodziły nowe scenariusze. Dzięki temu łapałem klimat na bieżąco :mrgreen:
 
     
mmax88pl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2013   

Takie (chyba) proste pytanie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi: czy w SP mogą być jednocześnie dwa (lub więcej) identyczne obszary, dwóch (lub więcej) identycznych wrogów, czy gracz może mieć jednocześnie dwóch takich samych sprzymierzeńców?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 14