galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Hobbit: On the Doorstep
Autor Wiadomość
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Wg info z Galakty dodatek będzie na koniec lutego

Z tego co rozumiem to Wielki Cisowy Łuk daje to co Ręce na Łuku, ale tylko w fazie fazie walki i bez +1 do siły. Ciekawe czy Ręce na Łuku będą trigerować zdolność Bard-a tzn.: będzie to atak dystansowy?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Nie będzie ponieważ atak z "dłonie na łuku" będzie zwykłym atakiem.
Garść nowych kart:

Kosmos karta. W najgorszych tarapatach uratuje tyłek. Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta czasy jak bagienne żmije dostawały nagle boosta do ataku i zadawały dokłądnie 1 obrażenie naszemu boahterowi heh stare dobre czasy...

Króla spod góry już widzieliśmy w pełni. 3 karta z newsa już kiedyś była pokazana, lecz jednak nie dało się odczytać całości:

I jest to karta która oj będzie grana. Gracze używający filiego i kiliego się napewno ucieszą. Co do pozostałych to karta do rozważenia.

Jak w poprzednim dodatku tak i w tym dostajemy proponowane deck listy wygląda to tak:
http://www.fantasyflightg...d-Decklists.pdf
Niby dwie dwustrefowe. Ale kurcze Ori albo się wysypie albo i nie. A najlepsze combo Ori + Thorin + Nori powinno być w jednej talii! Już nie patrząc na to czy to klimatyczne czy nie jednak gra 2 taliami krasnoludzkimi bez Daina to porażka, talie tylko dla klimatycznych graczy :>
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Powód dla którego nie ma Daina w tej talii wynika wg. mnie bardziej z faktu że chcieli pokazać mocne talie złożone na podstawce plus dwa pudełka hobbita.

Ogólnie podoba mi się ten koncept że ktoś kto nie wszedł "we wszystkie dodatki" może zbudować sobie fajne talie na podstawce i tych rozszerzeniach. Gorzej że musi mieć oba - także nie widzę aby te rozszerzenia przyciągnęły dużą falę nowych graczy.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Balint zacny, nada się nawet do niekrasnoludzkich talii :)

Przy czym, skoro są już zamieszczone przykładowe talie. I nie ma w nich ostatniego bohatera ze sfery ducha, bardzo prawdopodobne wydaje się, że nie będzie to krasnolud. Co mnie bardzo cieszy :] Może moje nadzieje co do pojawienia się Thranduila zostaną spełnione :P A przynajmniej to jedyna postać, która mi przychodzi w tym momencie do głowy. Jakoś np. duchowego Gwaihira nie widzę specjalnie, choć kto wie...
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Czy Bombur sprzymierzeniec był taki strasznie słaby to nie wiem napewno nieklimatyczny. Ale niech mi ktoś wyjaśni dlaczego z wiedzy, lepiej by było gdyby dali go do ducha. Co do 5 bohatera to może Oin :mrgreen: (wiecie oco mi chodzi?).
Wydarzeni spoko :grin: niezłe rzeczy może robić. Balin też i jak to zauważył schen nada się do większości tali. Choć motłochu nie przytamuje.
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Nie będzie ponieważ atak z "dłonie na łuku" będzie zwykłym atakiem.

No niby tak, ale liczę na faq. Inaczej trzeba będzie pokombinować gdyż zdolność Bard-a solo będzie można wykorzystać tylko z Cisowym Łukiem, ale wtedy trzeba będzie dodatkowych kart aby przeciwnicy zostali lub wrócili do strefy przeciwności: Światło w Ciemności, Świeże Ślady lub Pułapka Strażników - każda z tych kart z innej sfery wpływów :neutral:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

a hAmeryce już jest tylko czekać aż będzie u nas!







Ma być aż 6 skarbów. Pierścien i dwa wyżej wymienione. Ciekawe jakie będą kolejne.
A tak z innej beczki ktokolwiek z was używa tych skarbów? Jeżeli tak to także poza scenariuszami z Hobbita?
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

No jak już sie zdobyło to się je używa ;) w końcu po to są ;) Przy czym oczywiście tylko w scenariuszach do tego przeznaczonych.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

http://boardgamegeek.com/...unboxing/page/1
Tu można już poczytać o paru kartach :) Niestety (przynajmniej dla mnie :P ) ostatni z bohaterów to również krasnolud, Oin. Co ciekawe jest on nastawiony na conajmniej dwukolorową krasnoludzką talię.

Oin (Spirit, 8 cost)
2/1/1/4
Dwarf.

While you control at least 5 Dwarf characters, Oin gets +1(ATK) and gains the (LEADERSHIP) resource icon.

Jest też paru sprzymierzeńców dających bonusy przy co najmniej pięciu krasnoludach pod kontrolą, a to sprawia, że automatycznie Bombur zyskuje na znaczeniu.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Berestaszek napisał/a:
A tak z innej beczki ktokolwiek z was używa tych skarbów? Jeżeli tak to także poza scenariuszami z Hobbita?

Oprócz Hobbita, z kumplem czasami używamy Mieczyków w innych scenariuszach, bo ładnie kokszą :mrgreen: Ale sporadycznie, żeby nie grać zbyt często "z dopingiem" :wink:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Od poniedziałku Hobbit dostępny. Ma ktoś w domu??
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Ja najprawdopodobniej zamawiać będę dopiero z nowym dodatkiem nowego cyklu, który mam nadzieję, że niedługo się również pojawi :P
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Aż tyle cierpliwości to ja nie mam :) Hobbit już opłacony i czekam na dostawę. Dodatki to zupełnie inna historia! Na cykl przygód w Gondorze czekam z dużo większą niecierpliwością.
 
     
el
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Hobbit już zamówiony, czekam na wrzutkę w paczkomacie :)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Też już potwierdzenie nadania :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13