galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mansions of Madness: The Silver Tablet
Autor Wiadomość
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   Mansions of Madness: The Silver Tablet

 
     
cezduq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Expansion aha i wszystko jasne jak skoncza wydawac dodatki do arkham co hmm pewnie nastapi za jakies 13 lat wg moich wyliczen wezma sie za wydawanie dodatkow do PS...

No to ok mam duzo czasu zeby nauczyc znajomych dobrze angielskiego. Zobaczymy kto bedzie szybszy, ja z nauka ludkow angielskiego czy Galakta z tlumaczeniem na nasz.

FIGHT :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
     
Ardad Lili
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Wieści stąd: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3076 są dużo bardziej optymistyczne :) . Więc może znajomi nie będą musieli się męczyć :) .
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

Nom DW ogłosił radosną nowinę. Zobaczymy czy się sprawdzi czy to kolejna wróżba końca świata ;)
@cezduq koledzy niech się uczą, jak nie w posiadłości to w życiu im się przyda :D
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Sie, 2011   

Już od trzech dni to wisi na stronie ffg ale chciałem sobie wbić posta ;)

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2586
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

No to znów wypalę z pierwszymi wrażeniami.
Co tu owijać w bawełnę- po dwóch rozgrywkach, cienizna! Plansza fajna, ale rozłożenie wskazówek powoduje, że połowa jej jest zbędna i nikomu niechce się, by ją zbadać. Karty akcji choć ciekawe, nie przydają się zanadto i Strażnik wysyła jedynie hordy Kultystów by spowolnić zbieracza wskazówek. Rozgrywkę raz tylko urozmaicił Shoggoth szczęśliwie przywołany specjalnym atakiem jednego z nich. Cele są niemal identyczne, przez co rozgrywka wygląda prawie zawsze tak samo. W dodatku pierwszy raz zdarzyło mi się, że gracze wygrywają w cuglach. I to dwukrotnie!
Szczerze, to niewiem czy prędko, o ile, w ogóle, będę miał chęć zagrać trzeci raz. Puki co, dodatek ląduje na dnie szafy.
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Niestety muszę się zgodzić - przynajmniej częściowo. Wskazówki rozłożone są w centrum planszy z której jednej strony naokoło prowadzi korytarz, gdzie przy mojej rozgrywce Badacz wybrał się na zwiedzanie tylko dlatego, że nie miał nic do roboty. Biorąc pod uwagę, że zwycięstwa graczy polegają na jak najszybszym zrobieniu czegoś - leżące blisko siebie wskazówki nijak tego nie utrudniają.

Nie zgadzam się jednak z tezą, że karty akcji nie spowalniają Badaczy. Ciemność jest okrutna podczas badania pomieszczenia, a Pociąg do Srebra (czy jakoś tak ;) ) dodatkowo cofa Badaczy. I to tych kart powinno się używać, a nie kultystów.

BTW: Jak Kultyści mogą spowolnić graczy??
 
     
Dungal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

Kultyści bardzo mogą spowolnić Badaczy w tym scenariuszu - wystarczy od samego początku zagrywać combosa z dwóch kart akcji: "Wezwij wyznawców" a następnie to coś: "... na skrzydłach".

W ten sposób jako Strażnik wygrałem, wykaszając wszystkich Badaczy - Kultyści tylko wywlekali ich przed dom i butowali - pozamiatane.

Scenariusz mimo to jest grywalny - nie wspominam tu jak go przejść, nie chcę psuć komuś zabawy, ale zdecydowanie lepszy moim zdaniem jest "Polowanie na Czarownicę"
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   

Waszym zdaniem warto kupić czy nie?
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Jeśli straciłeś całą poczytalność i jesteś fanem Arkham to kolekcjonersko można kupić :D
ale jeśli pytasz czy warto grać to na pewno nie.
Ja mam i jeśli zagram w to drugi raz to tylko pod warunkiem jakichś mocnych konwersji a na to muszę mieć czas żeby pomyśleć.
Ja kupuję wszystko do posiadłości bez względu na to czy jest dobre czy nie. Chce mieć całą serię.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Ok, nie mam już poczytalności. Kupiłem Srebrną Tabliczkę i kupię pewnie resztę dodatków. Nie wchodzą mi rzuty na wolę :D
 
     
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Jak na niegrywalny dodatek ma całkiem niezłą ocenę na bgg... czyżby jakieś ciemne sprawki?
Sam jeszcze nie grałem, ale stety/niestety z rozpędu kupiłem swego czasu razem z czarownicą. (Nadal) Jest aż tak źle?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Dzisiaj miałem okazję rozegrać pierwszą rozgrywkę z tym scenariuszem.
Opcje historii miałem takie: 1B, 2A, 3B, 4B, 5B.
Podeszłem do przygody (jako strażnik) z wielkim zacięciem, po tym jak naczytałem sie że tutaj strażnik to jak ma szanse wygrać to cudem itd.
Efekt tego był taki ze z badaczy zrobilem totalną miazgę. Nawet nie zdażyli sie zbliżyć do wskazówki 1, a zdązyło zginąć 4 badaczy, a na koniec wypelnienie mohego celu było banalne.
Albo miałem wiele szczęścia, albo akurat ten układ opcji historii taki lightowt dla strażnika.
Albo karty z Alchemi dawały rade. Wszak był to ladny pokaz traumy "Wściekłość"m która swoja droa jest jedna z moich ulubionych traum.
No nic pogramy zobaczymy jak będzie z pozostałymi celami i opcjami historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13