galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki stworzone przez graczy
Autor Wiadomość
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Dzięki za poprawki.
Niestety teraz trzecia karta stała się niezbyt spójna, bo tych Nazguli jest więcej (jeszcze w treści wymuszonych)... :wink:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

No faktycznie :D
Juz poprawione ;)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

No to wrzuciłem kilka przykładowych "bezużytecznych" kart (jako plik GeckoTH_ExampleCards.rar). Miałem trochę problemów z przetłumaczeniem nazwy Tookish Tea-Maker, ale mam nadzieję, że może być. Nie wiem jak Wam, ale mi się te karty podobają (np. akcja dla Lembasów :) ) - jako ciekawostka oczywiście.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Oooops!
Właśnie zauważyłem, że na jednej z kart ostatniego scenariusza (na Kryjówce Bandytów) umieściłem niewłaściwą grafikę. Pomyłkę poprawiłem, a dla tych którzy już ściągnęli cały komplet umieściłem osobny plik z tą kartą: Feonix2-Hideout(x2).jpg

---EDIT---
Szuli napisał/a:
Ps. Mój 2 scenariusz za jakieś 30 min się pojawi.

Napisałeś to kilka dni temu, ale mam wrażenie, że się nie pojawił, chyba, że go przygotowałeś i gdzieś wystawiłeś, a ja w jakiś sposób przegapiłem Twoje miejsce udostępniania plików :???:
Jeśli masz coś przygotowanego do obróbki, to najlepiej jakbyś mi to dał na weekend...
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Witajcie dobrzy ludzie. Mam pytanie do scenariusza nr 2 Foenixa czy będzie przetłumaczona karta Harding bohatera którego autor stworzył do tego scenariusza?
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Wszystkie karty bohaterów z różnych scenariuszy Feonixa były przetłumaczone już wcześniej. Akurat Harding jest udostępniony w pliku #JPG-Rohan (razem z wymyślonymi przez nas kartami innych przedstawicieli Rohanu).

Przy okazji mam pytanie trochę spoza tematu. Odkryłem sposób zagrania w scenariusz Szuliego zanim kupię sobie Spadkobierców Numenoru. Jest taki program (gdzieś na tym forum już wspominany) umożliwiający granie w karcianki na komputerze. Nazywa się OCTGN i całkiem fajnie zastępuje stół i karty, ale... niestety tam tez nie mają jeszcze Spadkobierców Numenoru :(
Wydaje mi się, że wiem jak dorobić talię do OCTGN, ale potrzebowałbym zeskanowane karty. Nie wiecie może skąd pobrać takie skany (albo może ktoś chciałby zeskanować swoje)?
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

O ile się nie mylę, powodem dla którego na OCTGN nie ma SN jest polityka FFG, która nie sprzeciwia się grom przez sieć w ich produkty, ale stawia warunek, by dodatki pojawiały się tam jakiś czas po opublikowaniu (wydaje mi się, że pół roku, albo rok). Tak więc, gdy ,,karencja'' upłynie, pewnie doczekamy się Spadkobierców na OCTGN, ale raczej nie wcześniej.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Gdybym miał skany kart, to sam bym zrobił oparte na nich talie do OCTGN i nie musiałbym czekać na oficjalne rozszerzenie. A gdyby jeszcze było po polsku, to by się trochę łatwiej potem grało. Zresztą w takim wypadku, dla polskich graczy można by udostępnić scenariusz Szuliego do OCTGN.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Po sprawdzeniu przez zvisha przesyłam wam moje urozmaicenia do rozgrywki:

http://imageshack.us/phot...trudnienie.png/

http://imageshack.us/phot...ulatwienie.png/

Obie karty są związane tylko z jednym scenariuszem. Zmieniają rozgrywkę bez zbędnego dokładania nowych kart do TS. Czekam na waszą ocenę.


EDIT: coś nie chce mi pokazać obrazka to zmieniłem na url.
Ostatnio zmieniony przez Berestaszek Czw 07 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Jak rozumieć drugą kartę: jeśli nie ma wrogów w strefie przeciwności (X=0), to można cofnąć wszystkich wrogów do SP?

A na pierwszej karcie, czy tego pająka należy szukać jako dodatkowej karty do SP? Co zrobić z kartami odkrytymi podczas szukania (wtasować z powrotem, czy odrzucić)? No i to zdanie dla Wylęgu pająków jest nieźle pokręcone :wink:
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

1. tak
2. zostają w SP
3. no może pokręcone ale da radę zrozumieć :P
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

3. Da się zrozumieć, ale przydałoby się przestawienie paru słów miejscami ("odkrywaj karty z dopóki nie trafisz... z Talii Spotkań...").

2. Wszystko co odkryję szukając pająka zostaje w SP!? Czyli jak mam pecha, to co rundę dostanę np. kilkanaście kart do SP?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Zaraz edytuję utrudnienie i będzie odkrywaj karty z TS dopóki nie trafisz ...

Co do punktu 2 jeżeli mówimy o wylęgu to tak. Tylko nie zapominaj że tam nie tylko są wrogowie ale obszary oraz podstępy. Także naprawdę niezłego pecha musiałbyś mieć, aby aż klilkanaście kart ciągnąć. Dodatkowo zaznaczę, że ten scenariusz jest naprawdę prosty i naprawdę trzeba się postarać by go nie przejść Dlatego dodając takie utrudnienie jak ten wylęg nigdy nie będziesz mieć pewności że napewno coś Cię nie zaskoczy.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Mnie zastanwia co by wyszlo jak by połaczyć tą utrudniajkę z moim :D
Było by niezłe kombo :d
Kiedys trza będzie spróbować :P


@Corran;
Jak by co dostałem Twojego priva, nie martw się poprawię i zuploaduje na nowo ;)
ale jakoz się zebrac nie mogę z tym ostatnio :)
 
     
nakano
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Na początek szacunek i podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcają swój czas na tworzenie lub tłumaczenie dodatków. Mam takie pytanie:

Czy istnieje jakiś darmowy program z prostą obsługą, który pozwoli "posklejać" awers z rewersem karty, poukładać po 9 kart w arkusz a4 i wydrukować tak, by wydruki na obu stronach się pokrywały? Jak się do tego najlepiej zabrać?

Zrobiłem sobie testowe wydruki na papierze foto, które następnie zalaminowałem folią 80mic i efekt jest bardzo zadowalający. Jedyne czego mi brakuje do szczęścia to dwustronny druk. Moja drukarka drukuje dwustronnie, nie wiem tylko jak przygotować taki wydruk mając awersy i rewersy każdej karty w osobnym pliku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13